457096-2021 - ResultRomania-București: Electric buses
Contract award notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Achiziționarea de 56 autobuze electrice cu lungimea de cca. 18 m destinate transportului public urban de călători, operabile în condiții de șes
Reference number: 26369185/25P/2020/BS, 26369185/26P/2020
II.1.2.
Main CPV code
34144910 Electric buses
II.1.4.
Short description
Achiziționarea de 56 autobuze electrice cu lungimea de cca. 18 m destinate transportului public urban de călători, operabile în condiții de șes, după cum urmează:
- Achizitionarea de 12 autobuze electrice cu lungimea de cca. 18 m destinate transportului public urban de călători, operabile în condiții de șes pentru Municipiul Brașov, 4 stații de încărcare rapidă și 12 stații de încărcare lentă -.
- Achizitionarea de 44 autobuze electrice cu lungimea de cca. 18 m destinate transportului public urban de călători, operabile în condiții de șes pentru Municipiul Timișoara, 15 de staţii de încărcare rapidă și 44 de staţii de încărcare lentă .
Termenul limita pana la care se pot solicita clarificari privitoare la documentatia de atribuire: cu 20 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor .
In conformitate cu prevederile art.161 alin.1 din Legea 98/2016 modificată și completată, autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire in a 11 a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor in anuntul de participare.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
Achizitionarea de 12 autobuze electrice cu lungimea de cca. 18 m destinate transportului public urban de călători, operabile în condiții de șes pentru Municipiul Brașov
Lot No: 1
II.2.2.
Additional CPV code(s)
34144910 Electric buses, 31681500 Rechargers
II.2.4.
Description of the procurement
Prin incheierea contractului, se vor achiziționa 12 de autobuze electrice cu lungimea de cca. 18 m destinate transportului public urban de călători, operabile în condiții de șes pentru Municipiul Brașov, 4 stații de încărcare rapidă și 12 stații de încărcare lentă .
Achizitionarea de 44 autobuze electrice cu lungimea de cca. 18 m destinate transportului public urban de călători, operabile în condiții de șes pentru Municipiul Timisoara
Lot No: 2
Prin incheierea contractului, se vor achiziționa 44 de autobuze electrice cu lungimea de cca. 18 m destinate transportului public urban de călători, operabile în condiții de șes pentru Municipiul Timisoara, 15 stații de încărcare rapidă și 44 stații de încărcare lentă .