457476-2023 - ResultRomania-București: Containers for waste material
Contract award notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Servicii de proiectare faza PAC, PT, DTOE, inclusiv asistență tehnică din partea proiectantului și execuție lucrări pentru construire platforme subterane de precolectare a deșeurilor în cadrul proiectului „Extinderea sistemului de colectare separată a deșeurilor la nivelul Sectorului 6 al Municipiului București”
Reference number: 4340730_2022_PAAPD1385662
II.1.2.
Main CPV code
44613800 Containers for waste material
II.1.4.
Short description
Servicii de proiectare faza PAC, PT, DTOE, inclusiv asistență tehnică din partea proiectantului și execuție lucrări pentru construire platforme subterane de precolectare a deșeurilor în cadrul proiectului „Extinderea sistemului de colectare separată a deșeurilor la nivelul Sectorului 6 al Municipiului București ”, cod SMIS 155966
Lotul nr. 1: Servicii de proiectare faza PAC, PT, DTOE, inclusiv asistență tehnică din partea proiectantului și execuție lucrări pentru construire 275 platforme subterane de precolectare separată a deșeurilor în Sectorul 6 al Municipiului București
Lotul nr. 2: Servicii de proiectare faza PAC, PT, DTOE, inclusiv asistență tehnică din partea proiectantului și execuție lucrări pentru construire 280 platforme subterane de precolectare separată a deșeurilor în Sectorul 6 al Municipiului București
Lotul nr. 3: Servicii de proiectare faza PAC, PT, DTOE, inclusiv asistență tehnică din partea proiectantului și execuție lucrări pentru construire 188 platforme subterane de precolectare separată a deșeurilor în Sectorul 6 al Municipiului București
Rezultatul așteptat în urma executării viitorului contract de furnizare, contribuie la atingerea obiectivului general privind creșterea gradului de pregătire pentru reciclare a deșeurilor la nivelul Sectorului 6 al Municipiului București, prin extinderea sistemului de colectare separată a deșeurilor municipale la nivelul Sectorului 6 al Municipiului București.
Astfel, achiziția de față contribuie la extinderea sistemului de colectare separată a deșeurilor municipale la nivelul Sectorului 6 al Municipiului București prin instalarea a 743 de puncte subterane de colectare separată a deșeurilor pe raza sectorului 6 al Municipiului București.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
Lot No: 2
II.2.2.
Additional CPV code(s)
44613800 Containers for waste material, 45000000 Construction work, 71322000 Engineering design services for the construction of civil engineering works, 71356200 Technical assistance services
II.2.4.
Description of the procurement
Servicii de proiectare faza PAC, PT, DTOE, inclusiv asistență tehnică din partea proiectantului și execuție lucrări pentru construire 280 platforme subterane de precolectare separată a deșeurilor în Sectorul 6 al Municipiului București
Lot No: 3
Lot No: 1
Servicii de proiectare faza PAC, PT, DTOE, inclusiv asistență tehnică din partea proiectantului și execuție lucrări pentru construire 275 platforme subterane de precolectare separată a deșeurilor în Sectorul 6 al Municipiului București