460225-2020 - ResultRomania-Slobozia: Hospital facilities construction work
Contract award notice
Works
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Servicii de proiectare pentru certificarea performanței energetice și auditul energetic al clădirilor; documentațiile tehnice necesare în vederea obținerii avizelor/acordurilor/autorizațiilor; proiect tehnic și detalii de execuție), asistență tehnică din partea proiectantului și execuția lucrărilor în cadrul proiectului: „Modernizarea și dotarea incintei clădi [...] detalii pe www.e-licitatie.ro
Reference number: 42317762019 3-1
II.1.2.
Main CPV code
45215140 Hospital facilities construction work
II.1.4.
Short description
Servicii de proiectare pentru certificarea performantei energetice si auditul energetic al cladirilor; documentatiile tehnice necesare in vederea obtinerii avizelor/acordurilor/autorizatiilor; proiect tehnic si detalii de executie, asistenta tehnica din partea proiectantului si executia lucrarilor în cadrul proiectului: „Modernizarea și dotarea incintei clădirii Spitalului Județean de Urgență Slobozia” – corpuri de cladire C, D, E, judet Ialomita.
Autoritatea contractanta va raspunde la solicitarile de clarificari în a 12-a zi inainte de data-limita de depunere a ofertelor. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data-limita de depunere a ofertelor: 21 de zile.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
33100000 Medical equipments, 71322000 Engineering design services for the construction of civil engineering works, 71356200 Technical assistance services
II.2.4.
Description of the procurement
Servicii de proiectare si asistență tehnică continând fazele/activitatile:
— documentatii-suport pentru obtinerea de avize, acorduri si autorizatii;
— certificarea performantei energetice si auditul energetic al cladirilor;
— proiect tehnic si detalii de executie;
— elaborare DTAC.
Asistenta tehnica proiectant:
— pe perioada de executie a lucrarilor;
— pentru participarea proiectantului la fazele incluse in programul de control al lucrarilor de executie, avizat de catre Inspectoratul de Stat in Constructii;
— elaborare documentatie „as-built”.
Execuție lucrări conform proiectului tehnic:
— executie lucrări de construcții aferente realizarii investitiei.
Procurare, furnizare si instalare echipamente si dotari:
— furnizare, instalare si punere in functiune a dotarilor si echipamentelor din lista de dotari si echipamente atasata;
— instruire personal pentru utilizarea corecta a echipamentelor.
Valoarea estimata fara TVA (numai in cifre): 49 343 836,00. Moneda: RON.
Din care:
— proiectare: 1 276 436,00;
— lucrari (C + M, utilaje, echipamente): 48 067 400,00.