460629-2020 - ResultRomania-Timișoara: Tramline construction works
Contract award notice
Works
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Contract de lucrări (actualizare proiect tehnic și execuție lucrări) aferente obiectivului de investiţii „Pasaj inferior solventul”
Reference number: 14756536_2020_ PAAPD1107099
II.1.2.
Main CPV code
45234126 Tramline construction works
II.1.4.
Short description
Prin prezentul contract se va realiza un pasaj care va cupinde linii de tramvai, se va moderniza întreaga tramă stradala, inclusiv retelele edilitare stradale, subterane şi supraterane, se vor amenaja trotuare și piste pentru biciclete, zone verzi, aducându-se astfel o contribuție substanțială la reducerea emisiilor de poluanți în atmosferă, reducerea prafului, a nivelului de zgomot și implicit la creșterea confortului şi siguranţei circulaţiei.
Servicile si respectiv lucrarile supuse prezentei documnetatii sunt:
— 726,00 m – străzi modernizate;
— 87,09 m – lungime pasaj inferior;
— 259,00 m – ungime rampe;
— 424,00 m – cale de rulare dublă tramvai;
— 1 sens giratoriu;
— 1 355,00 m – piste biciclişti;
— 1 877,00 m – trotuare;
— 5 534,00 m2 – spaţii verzi amenajate.
Activitatile aferente prezentei documentatii vor fi realizate in conformitate cu prevederile caietului de sarcini si ale legislatiei in vigoare.
Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatii suplimentare, in a 11-a zi înainte de termenul-limita stabilit pentru depunerea ofertelor, in conditiile in care solicitarile se vor adresa cu cel putin 20 de zile înainte de termenul-limita stabilit pentru depunerea ofertelor. Clarificarile depuse dupa acest termen nu vor mai fi luate in considerare.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
45233120 Road construction works
II.2.4.
Description of the procurement
Prin prezentul contract, se va realiza un pasaj care va cupinde linii de tramvai, se va moderniza întreaga trama stradala, inclusiv retelele edilitare stradale, subterane şi supraterane, se vor amenaja trotuare și piste pentru biciclete, zone verzi, aducându-se astfel o contribuție substanțială la reducerea emisiilor de poluanți în atmosferă, reducerea prafului, a nivelului de zgomot și implicit la creșterea confortului şi siguranţei circulaţiei.
Serviciile si respectiv lucrarile supuse prezentei documentatii sunt:
— 259,00 m – lungime rampe;
Activitatile afernte prezentei documentatii vor fi realizate in conformitate cu prevederile caietului de sarcini si a legislatiei in vigoare.
Termenul de realizare a investitiei este de 26 de luni (două luni proiectare si 24 de luni executie).