460691-2026 - Competition
Poland – Construction work – Wykonanie robót budowlanych w budynku przy ul. Pułaskiego 26A, stanowiącym własność Skarbu Państwa, obejmujących remont korytarzy, klatki schodowej, łazienki, schodów zewnętrznych (frontowych), naprawę pokrycia dachu wraz z wymianą instalacji odgromowej oraz modernizację instalacji elektrycznej.
Contract or concession notice – standard regime
Works
2. Procedure
Procedure
TitleWykonanie robót budowlanych w budynku przy ul. Pułaskiego 26A, stanowiącym własność Skarbu Państwa, obejmujących remont korytarzy, klatki schodowej, łazienki, schodów zewnętrznych (frontowych), naprawę pokrycia dachu wraz z wymianą instalacji odgromowej oraz modernizację instalacji elektrycznej.
DescriptionZamawiającym do przeprowadzenia niniejszego postępowania w imieniu i na rzecz Skarbu Państwa jest: Zarząd Budynków Mieszkalnych w Suwałkach TBS sp. z o.o., ul. Wigierska 32, 16-400 Suwałki. 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w budynku przy ul. Pułaskiego 26A, stanowiącym własność Skarbu Państwa, obejmujących remont korytarzy, klatki schodowej, łazienki, schodów zewnętrznych (frontowych), naprawę pokrycia dachu wraz z wymianą instalacji odgromowej oraz modernizację instalacji elektrycznej. 2. Szczegółowy zakres obowiązków Wykonawcy wyszczególniono w projekcie umowy stanowiącym Załącznik Nr 7 do SWZ. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik Nr 2 do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ). Dodatkowo Zamawiający udostępnia przedmiary robót jako dokument pomocniczy. 4. Przedmiary robót stanowią wyłącznie dokument pomocniczy i informacyjny, z którego Wykonawca może skorzystać przy sporządzaniu oferty, jednak nie stanowią podstawy do określenia pełnego zakresu robót. 5. Wszystkie roboty należy prowadzić zgodnie z OPZ oraz obowiązującymi warunkami technicznymi i przepisami. 6. Wymagany okres gwarancji jakości i rękojmi licząc od daty końcowego protokolarnego odbioru robót: minimum 60 miesięcy, maksimum 72 miesiące. 7. Zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy, w miejscu, gdzie przedmiot zamówienia opisany jest za pomocą norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencyjnych technicznych, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Ponadto należy przyjąć, że wszystkim takim odniesieniom towarzyszą wyrazy "lub równoważne". Wskazanie równoważności oferowanego rozwiązania zgodnie z art. 101 ust. 5 ustawy i na zasadach tam określonych spoczywa na Wykonawcy. W przypadku opisu za pomocą norm za rozwiązania równoważne uznaje się takie rozwiązania, które zapewniają spienienie wymagań minimalnych określonych w normie na poziomie nie gorszym niż opisano to w stosownych normach. W przypadku przywołanych w SWZ norm (jeżeli nie określono tego szczegółowo) rozumie się normy aktualne. W pozostałych przypadkach (opis przedmiotu zamówienia za pomocą ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencyjnych technicznych) za równoważny uważa się taki produkt, materiał czy system o parametrach technicznych, funkcjonalnych i jakościowych nie gorszych niż wymienione w opisie przedmiotu zamówienia. 8. Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia ujęto zapis wynikający z KNR lub KNNR wskazujący na konieczność wykorzystania przy realizacji zamówienia konkretnego sprzętu o konkretnych parametrach Zamawiający dopuszcza używanie innego sprzętu o ile zapewni to osiągnięcie zakładanych parametrów projektowych i nie spowoduje ryzyka niezgodności wykonanych prac z dokumentacją techniczną. 9. Ilekroć w niniejszej SWZ przedmiot zamówienia został określony przez wskazanie znaków towarowych, patentów, pochodzenia itp. intencją Zamawiającego było przedstawienie "typu" towaru spełniającego wymagania Zamawiającego. Ponadto należy przyjąć, że wszystkim takim wskazaniom towarzyszą wyrazy "lub równoważne". W związku z tym, dopuszczalne jest zaoferowanie przez Wykonawcę rozwiązania równoważnego, które zagwarantuje nie gorsze parametry, standardy techniczno-jakościowe oraz funkcjonalne niż wskazane w SWZ. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest obowiązany wskazać w złożonej ofercie, że oferowane przez niego dostawy spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. 10. Zgodnie z art. 246 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych wymagania jakościowe odnoszące się do głównych elementów składających się na przedmiot zamówienia zostały określone w Opisie Przedmiotu Zamówienia oraz projektowanych postanowieniach umowy. 11. Roboty należy prowadzić w sposób zapewniający nieprzerwane funkcjonowanie budynku oraz znajdujących się w nim lokali usługowych. Obszar prowadzenia robót należy odpowiednio zabezpieczyć przed dostępem osób nieupoważnionych. Wykonawca zobowiązany jest do bieżącego uzgadniania z Zamawiającym organizacji i harmonogramu robót w zakresie mającym wpływ na funkcjonowanie budynku oraz do prowadzenia prac w sposób minimalizujący utrudnienia dla użytkowników obiektu.
Internal identifier24/2026
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractWorks
Main classification (cpv): 45000000 Construction work
Additional classification (cpv): 45261910 Roof repair, 45310000 Electrical installation work, 45332000 Plumbing and drain-laying work, 45400000 Building completion work, 45442100 Painting work, 45450000 Other building completion work, 45453000 Overhaul and refurbishment work
5. Lot
LotLOT-0001
Description1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w budynku przy ul. Pułaskiego 26A, stanowiącym własność Skarbu Państwa, obejmujących remont korytarzy, klatki schodowej, łazienki, schodów zewnętrznych (frontowych), naprawę pokrycia dachu wraz z wymianą instalacji odgromowej oraz modernizację instalacji elektrycznej. 2. Szczegółowy zakres obowiązków Wykonawcy wyszczególniono w projekcie