460825-2026 - Competition
Romania – Repair and maintenance services of cooler groups – Servicii de verificare si intretinere chillere, centrale tratare aer (CTA), unitati ac tip split si alte echipamente de climatizare apartinand Universitatii din Bucuresti – 5 LOTURI
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
TitleServicii de verificare si intretinere chillere, centrale tratare aer (CTA), unitati ac tip split si alte echipamente de climatizare apartinand Universitatii din Bucuresti – 5 LOTURI
DescriptionUniversitatea din București intenționează achiziția de Servicii de verificare si intretinere chillere, centrale tratare aer (CTA), unitati ac tip split si alte echipamente de climatizare apartinand Universitatii din Bucuresti, prin încheierea unui Acord cadru pentru 2 ani. Universitatea din București deține în administrare mai multe imobile și spații dotate cu echipamente și instalații HVAC (încălzire, ventilație și climatizare), utilizate pentru desfășurarea activităților didactice, administrative și de cercetare. Având în vedere necesitatea menținerii acestora în stare optimă de funcționare și exploatare, se impune achiziționarea unor servicii specializate de verificare, întreținere preventivă și intervenție operativă, necesare pentru asigurarea funcționării în condiții de siguranță, eficiență și continuitate a echipamentelor de climatizare din dotarea Universității din București. Numar zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor: 17 zile. Autoritatea contractantă va raspunde în mod clar și complet tuturor solicitarilor de clarificare/informațiilor suplimentare în a 11-a zi înainte de termenul limită de depunere a ofertelor.
Internal identifier4505502_2026_PAAPD1605410
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 50730000 Repair and maintenance services of cooler groups
5. Lot
LotLOT-0001
TitleLOT 1 - Servicii de verificare, intretinere si mentenanta a echipamentelor de climatizare din dotarea Facultății de Drept, Gradina Botanica, Facultatea de Filosofie, Facultatea de Biologie
Description- Servicii de verificare, intretinere si mentenanta a echipamentelor de climatizare din dotarea Facultății de Drept, Gradina Botanica, Facultatea de Filosofie, Facultatea de Biologie Nr maxim de revizii este de 3 revizii pe perioada derularii acordului-cadru, in cele 24 de luni, pentru toate echipamentele prevazute in acest lot.
Internal identifier1
LotLOT-0002
TitleLOT 2 – Servicii de verificare, intretinere si mentenanta a echipamentelor de climatizare din dotarea Imobil Rectorat
DescriptionLOT 2 – Servicii de verificare, intretinere si mentenanta a echipamentelor de climatizare din dotarea Imobil Rectorat Nr maxim de revizii este de 3 revizii pe perioada derularii acordului-cadru, in cele 24 de luni, pentru toate echipamentele prevazute in acest lot.
Internal identifier2
LotLOT-0003
TitleLOT 3 – Servicii de verificare, intretinere si mentenanta a echipamentelor de climatizare din dotarea Facultatii de Teologie Ortodoxa, Vila Noel, Facultatea de Stiinte Politice, Facultatea de Sociologie (Complex Panduri), Camin Gaudeamus
DescriptionLOT 3 – Servicii de verificare, intretinere si mentenanta a echipamentelor de climatizare din dotarea Facultatii de Teologie Ortodoxa, Vila Noel, Facultatea de Stiinte Politice, Facultatea de Sociologie (Complex Panduri), Camin Gaudeamus Nr maxim de revizii este de 3 revizii pe perioada derularii acordului-cadru, in cele 24 de luni, pentru toate echipamentele prevazute in acest lot.
Internal identifier3
LotLOT-0004
TitleLOT 4 – Servicii de verificare, intretinere si mentenanta a echipamentelor de climatizare din dotarea Facultatii de Psihologie Focsani, Statiune de Cercetare Braila, Facultatea de Fizica
DescriptionLOT 4 – Servicii de verificare, intretinere si mentenanta a echipamentelor de climatizare din dotarea Facultatii de Psihologie Focsani, Statiune de Cercetare Braila, Facultatea de Fizica Nr maxim de revizii este de 3 revizii pe perioada derularii acordului-cadru, in cele 24 de luni, pentru toate echipamentele prevazute in acest lot.
Internal identifier4
LotLOT-0005
TitleLOT 5 – Servicii de verificare, intretinere si mentenanta a echipamentelor de climatizare tip unitati aparate de aer conditionat tip split (puteri intre 9000 - 24000 BTU) din dotarea tuturor imobilelor Universitatii din Bucuresti
DescriptionServicii de verificare, intretinere si mentenanta a echipamentelor de climatizare tip unitati aparate de aer conditionat tip split (puteri intre 9000 - 24000 BTU) din dotarea tuturor imobilelor Universitatii din Bucuresti Nr maxim de revizii este de 2 revizii pe perioada derularii acordului-cadru, in cele 24 de luni, pentru toate echipamentele prevazute in acest lot.
Internal identifier5