460837-2026 - Competition
Romania – Therapy beds – FURNIZARE ECHIPAMENTE MEDICALE
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Supplies
2. Procedure
Procedure
TitleFURNIZARE ECHIPAMENTE MEDICALE
DescriptionACHIZITIA DE ECHIPAMENTE MEDICALE. CONFORM SPECIFICATII DIN CAIETUL DE SARCINI. In temeiul prevederilor art. 160 dinLegea 98 / 2016, modificata prin OUG 107 / 2017, operatorii economici interesati de procedura vor solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire cu 20 zile inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor,iar in temeiul art. 161 din Legea 98 /2016, modificata prin OUG 107 / 2017, raspunsul autoritatii contractante va fi transmis cu 10 zile(in a 11-a zi), inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor
Internal identifier2582/27.05.2026
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 33192150 Therapy beds
5. Lot
LotLOT-0001
TitlePATURI ATI
DescriptionFURNIZARE PAT ATI CU SISTEM DE CANTARIRE SI TERAPIE ROTATIONALA CONFORM SPECIFICATII DIN CAIETUL DE SARCINI 19 BUC
Internal identifier1
LotLOT-0002
TitleFURNIZARE ECOGRAF CU APLICATII DEDICATE PENTRU RADIOLOGIE INTERVENTIONALA
DescriptionFURNIZARE ECOGRAF CU APLICATII DEDICATE PENTRU RADIOLOGIE INTERVENTIONALA CONFORM SPECIFICATII DIN CAIETUL DE SARCINI - 1 BUC
Internal identifier2
Main classification (cpv): 33112200 Ultrasonic unit