See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: ACORD CADRU FURNIZARE MEDICAMENTE 48 LUNI
Description: ACORD CADRU FURNIZARE MEDICAMENTE 48 LUNI. Cantitatile si valorile estimate sunt detaliate in documentul "Cantitatile si valorile estimate ale prezentului lot se regasesc in documentul "Centralizator cantitativ valoric medicamente 9" anexat documentatiei." Necesitatea asigurarii si adaptarii tramentului in conformitate cu nevoile pacientilor internati in Spitalul Clinic de Urgenta pentru Copii „Sf.Maria” Iasi presupune achizitionarea medicamentelor care fac obiectul prezentei proceduri („licitatie deschisa” online intr-o singura etapa (cu incheierea unui acord-cadru cu cinci operatori economici)). Intrucat cazuistica si evolutia pacientilor nu permit estimarea exacta a cantitatilor de medicamente, dar si alocarea resurselor financiare fiind intr-o oarecare masura variabila, se considera oportun incheierea unui acord-cadru pe o perioada de 48 luni cu cinci operatori economici. Acordul-cadru de produse se incheie cu fiecare din cei cinci operatori economici declarati castigatori (in conditiile in care exista cinci operatori economici. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 18 Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor.
Internal identifier: 4701339_2026_PAAPD1628247
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33690000 Various medicinal products
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: ACICLOVIRUM 250 MG, flac. din sticla incolora cu pulb. pt. sol. perf.
Description: Cantitatile si valorile estimate ale prezentului lot se regasesc in documentul "Centralizator cantitativ valoric medicamente 9" anexat documentatiei.
Internal identifier: 1
Main classification (cpv): 33651400 Antivirals for systemic use
Lot: LOT-0002
Title: ACIDUM ASCORBICUM 100MG/5ML SOL INJ
Internal identifier: 2
Main classification (cpv): 33616000 Vitamins
Lot: LOT-0003
Title: METHYLPREDNISOLONUM ACEPONAT 1 mg/g 1 tub x 50 g crema (TIP ADVANTAN CREMA-1MG)
Internal identifier: 3
Main classification (cpv): 33631000 Medicinal products for dermatology
Lot: LOT-0004
Title: ALBUMINUM HUMANUM 200 g/l, flac. x 100 ml sol. perf. (ALBUMINUM 20% 100ML)
Internal identifier: 4
Main classification (cpv): 33621400 Blood substitutes and perfusion solutions
Lot: LOT-0005
Title: BENZYLPENICILLINUM 1000000UI, flac. cu pulb. pt. sol. inj.
Internal identifier: 5
Main classification (cpv): 33651100 Antibacterials for systemic use
Lot: LOT-0006
Title: BRIVARACETAMUM 25 MG
Internal identifier: 6
Lot: LOT-0007
Title: CALCII LACTAS 500MG
Internal identifier: 7
Main classification (cpv): 33617000 Mineral supplements
Lot: LOT-0008
Title: CAPTOPRILUM 25 MG
Internal identifier: 8
Main classification (cpv): 33622800 Agents acting on the renin-angiotensin system
Lot: LOT-0009
Title: CARBOPLATINUM 10 MG/ML - 450 MG, FLACON X 45 ML CONC. PT. SOL. PERF
Internal identifier: 9
Main classification (cpv): 33652100 Antineoplastic agents
Lot: LOT-0010
Title: CISPLATINUM 1 MG/ML - 25ML, FLAC. X 25 ML CONC. PT. SOL. PERF.
Internal identifier: 10
Lot: LOT-0011
Title: CISPLATINUM 1 MG/ML - 50 ML, FLAC. X 50 ML CONC. PT. SOL. PERF.
Internal identifier: 11
Lot: LOT-0012
Title: CLINDAMYCINUM 600 MG
Internal identifier: 12
Lot: LOT-0013
Title: COMBINATII 1 miliard UFC: Bifidobacterium animalis lactis, Bifidobacterium longum, Lactobacillus rhamnosus, 300 mg fructooligozaharide, 12 mg vitamina C, maltodextrina. Valoare energetica: 7,1 kcal/plic TIP BONFLOR PLIC/echivalent
Internal identifier: 13
Main classification (cpv): 33612000 Medicinal products for functional gastrointestinal disorders
Lot: LOT-0014
Title: COMBINATII ceara de albine, ulei de floarea soarelui, lanolina, extract de galbenele, vitamina E - TIP DERMATROFIN unguent/echivalent
Internal identifier: 14
Main classification (cpv): 33693000 Other therapeutic products
Lot: LOT-0015
Title: COMBINATII 15 miliarde culturi vii de Lacticaseibacillus paracasei, Lactobacillus helveticus, Bifidobacterium bifidum, Complex de vitamine B (B1, B2, B3, B5, B6, B8, B9, B12) din drojdie uscata inactive, Inulina (oligofructoza) -TIP REFFLOR COMBO CPS/echi
Internal identifier: 15
Main classification (cpv): 33614000 Antidiarrhoeals, intestinal anti-inflammatory/anti-infective agents
Lot: LOT-0016
Title: COMBINATII culturi de bacterii benefice organismului: LAFTI B94 - Bifidobacterium animalis ssp. lactis, Rosell-444 - Limosilactobacillus reuteri, in baza de maltodextrina), vitamina D3 (colecalciferol) - Tip Suspensie orala, picaturi Refflor Bebe, 9 g, fl
Internal identifier: 16
Lot: LOT-0017
Title: COMBINATII BETAMETHASONUM+CLOTRIMAZOLUM+GENTAMICINUM 0,5mg+10mg+1mg/gram, tub cu 15 g crema (TIP TRIDERM CREMA X 15G/echivalent)
Internal identifier: 17
Main classification (cpv): 33622700 Calcium channel blockers
Lot: LOT-0018
Title: CYTARABINUM 100 MG/ML - 20 ML (2 G), FLAC. X 20 ML SOL. INJ./PERF
Internal identifier: 18
Lot: LOT-0019
Title: DACTINOMICINUM 0.5 MG, FLAC.x 500 MICROGRAME PULB. PT SOL INJ.
Internal identifier: 19
Lot: LOT-0020
Title: DROTAVERINUM 40 MG/2 ML SOL. INJ.
Internal identifier: 20
Main classification (cpv): 33611000 Medicinal products for acid related disorders
Lot: LOT-0021
Title: DEXPANTHENOLUM 50mg/g GEL OFT., 10 g gel oft. Tip Corneregel/echivalent"
Internal identifier: 21
Main classification (cpv): 33662100 Ophthalmologicals
Lot: LOT-0022
Title: DIAZEPAMUM 10 MG
Internal identifier: 22
Main classification (cpv): 33661500 Psycholeptics
Lot: LOT-0023
Title: ENOXAPARINUM 2000 UI, 2000 UI (20 mg)/0,2 ml
Internal identifier: 23
Main classification (cpv): 33621100 Antithrombotic agents
Lot: LOT-0024
Title: EFTRENONACOG ALFA 500UI, PULB.+SOLV. PT. SOL. INJ.
Internal identifier: 24
Main classification (cpv): 33621200 Antihaemorrhagics
Lot: LOT-0025
Title: EFTRENONACOG ALFA 1000UI, PULB.+SOLV. PT. SOL. INJ.
Internal identifier: 25
Lot: LOT-0026
Title: EFTRENONACOG ALFA 250UI, PULB.+SOLV. PT. SOL. INJ.
Internal identifier: 26
Lot: LOT-0027
Title: EPTACOG ALFA 50KUI 1MG (FACTOR VII), PULB.+SOLV. PT. SOL. INJ.
Internal identifier: 27
Lot: LOT-0028
Title: GLUCOSUM 5% 250ML SOL. PERF
Internal identifier: 28
Main classification (cpv): 33692700 Glucose solutions
Lot: LOT-0029
Title: GANCICLOVIRUM 500 MG, PULB. PT. CONC. PT. SOL. PERF.
Internal identifier: 29
Lot: LOT-0030
Title: GELATINUM 4 g/100 ml solutie perfuzabila ( tip GELOFUSINE 4%/echivalent), flac. x 500 ml sol.
Internal identifier: 30
Lot: LOT-0031
Title: COMBINATII concentrat pentru solutie perfuzabila, 0,5 g/ml L-ornitina-L-aspartat 0,5 g/ml - tip HEPA MERZ 0,5G/ML - 10ML, CONCENTRAT PENTRU SOLUTIE PERFUZABILA, fiola x 10 ml conc. pt.sol. perf.
Internal identifier: 31
Lot: LOT-0032
Title: IBUPROFENUM 100 MG/5 ML SUSP ORALA X 100 ML
Internal identifier: 32
Main classification (cpv): 33632100 Anti-inflammatory and anti-rheumatic products
Lot: LOT-0033
Title: IMIPENEMUM+CILASTATINUM+RELEBACTAMUM (tip RECARBRIO) 500mg/500mg/250mg, flac. x 20 ml cu pulb. pt. sol. perf.
Internal identifier: 33
Lot: LOT-0034
Title: IRINOTECANUM 20 MG/ML 2 ML, flacon care contine 2 ml conc. pt. sol. perf.
Internal identifier: 34
Lot: LOT-0035
Title: INSULINUM DEGLUDEC 100UI/ML tip TRESIBA FLEXTOUCH 100UI/ML 3 ML PEN
Internal identifier: 35
Main classification (cpv): 33615100 Insulin
Lot: LOT-0036
Title: INSULINUM ASPART 100 unitati/ml, STILOURI INJECTOARE PREUMPLUTE (STICLA) (FLEXTOUCH) X 3 ML SOL (tip FIASP 100UI/ML-3ML/echivalent)
Internal identifier: 36
Lot: LOT-0037
Title: MIDAZOLAMUM-SERINGI PREUMPLUTE 10MG/2ML
Internal identifier: 37
Lot: LOT-0038
Title: MIDAZOLAMUM-SERINGI PREUMPLUTE 2.5MG/0.5ML
Internal identifier: 38
Lot: LOT-0039
Title: MIDAZOLAMUM-SERINGI PREUMPLUTE 5MG/1ML
Internal identifier: 39
Lot: LOT-0040
Title: MIDAZOLAMUM-SERINGI PREUMPLUTE 7.5MG/1.5ML
Internal identifier: 40
Lot: LOT-0041
Title: MOMETASONUM UNGUENT 1 MG/G tub x 15g
Internal identifier: 41
Main classification (cpv): 33600000 Pharmaceutical products
Lot: LOT-0042
Title: MYCOPHENOLATUM MOFETILUM 250mg, caps"
Internal identifier: 42
Main classification (cpv): 33652300 Immunosuppressive agents
Lot: LOT-0043
Title: MILRINONUM 1mg/ml SOL. INJ./PERF.
Internal identifier: 43
Lot: LOT-0044
Title: NICARDIPINE 10MG/10ML SOL. INJ.
Internal identifier: 44
Main classification (cpv): 33622000 Medicinal products for the cardiovascular system
Lot: LOT-0045
Title: NATRII CHLORIDUM 5,85% 100ML; 58,5mg/ml CONC. PT. SOL. PERF.; flacon
Internal identifier: 45
Main classification (cpv): 33692400 Perfusion solutions
Lot: LOT-0046
Title: NATRII CHLORIDUM 0,9% 100ML
Internal identifier: 46
Lot: LOT-0047
Title: NATRII HYDROGENI CARBONAS 84mg/ml SOL. PERF.
Internal identifier: 47
Lot: LOT-0048
Title: OSELTAMIVIRUM 30 MG
Internal identifier: 48
Main classification (cpv): 33651000 General anti-infectives for systemic use and vaccines
Lot: LOT-0049
Title: OSELTAMIVIRUM 75 MG
Internal identifier: 49
Lot: LOT-0050
Title: OXACILLINUM 500 MG PULB. PT. SOL. INJ./PERF.
Internal identifier: 50
Lot: LOT-0051
Title: PROCARBAZIN 50MG
Internal identifier: 51
Lot: LOT-0052
Title: PROTAMINSULFAT 1400 ANTI HEPARIN 10mg/ml SOL. INJ./PERF.
Internal identifier: 52
Lot: LOT-0053
Title: PACLITAXELUL 6 MG/ML, CONC. PT. SOL. PERF.
Internal identifier: 53
Lot: LOT-0054
Title: COMBINATII Alginat de magneziu, simeticona, guma xantan, aroma de banane, sare de sodiu a 4-hidroxibenzoatului de propil, acid citric, fructoza, apa - TIP REFALGIN SIROP/echivalent
Internal identifier: 54
Lot: LOT-0055
Title: RITUXIMABUM 10MG/ML-50ML, CONC. PT. SOL. PERF., flac 50 ml x 500 mg rituximab
Internal identifier: 55
Lot: LOT-0056
Title: ROCURONIUM BROMID 10MG/ML - 10ML, SOL. INJ./PERF.
Internal identifier: 56
Main classification (cpv): 33632200 Muscle relaxants
Lot: LOT-0057
Title: ROPIVACAINA 10MG/ML
Internal identifier: 57
Main classification (cpv): 33170000 Anaesthesia and resuscitation
Lot: LOT-0058
Title: COMBINATII solutie perfuzabila Clorura de sodiu 6,80 g, Clorura de potasiu 0,30 g, Clorura de magneziu hexahidrat 0,20 g, Clorura de calciu dihidrat 0,37 g, Acetat de sodiu trihidrat 3,27 g, Acid L-malic 0,67 g - tip STEROFUNDIN ISO 500 ML, SOL. PERF.,
Internal identifier: 58
Main classification (cpv): 33692000 Medical solutions
Lot: LOT-0059
Title: SUBSTITUENT PROTEIC FENILCETONURIE 0-1 AN
Internal identifier: 59
Main classification (cpv): 15882000 Dietetic products
Lot: LOT-0060
Title: SUBSTITUENT PROTEIC FENILCETONURIE 1 - 8 ANI
Internal identifier: 60
Lot: LOT-0061
Title: TOPOTECANUM 4MG (1 mg/ml), FLAC. CARE CONTINE CONC. PT. SOL. PERF. (4 MG TOPOTECAN)
Internal identifier: 61
Lot: LOT-0062
Title: TOPIRAMATUM 50 mg
Internal identifier: 62
Main classification (cpv): 33661300 Antiepileptics
Lot: LOT-0063
Title: TUROCTOCOG ALFA 1000UI/4ML, PULB.+SOLV. PT. SOL. INJ.
Internal identifier: 63
Lot: LOT-0064
Title: TUROCTOCOG ALFA 250UI/4ML, PULB.+SOLV. PT. SOL. INJ.
Internal identifier: 64
Lot: LOT-0065
Title: TUROCTOCOG ALFA 500UI/4ML, PULB.+SOLV. PT. SOL. INJ.
Internal identifier: 65
Lot: LOT-0066
Title: TUROCTOCOG ALFA PEGOL 1000UI/4ML, PULB.+SOLV. PT. SOL. INJ.
Internal identifier: 66
Lot: LOT-0067
Title: TUROCTOCOG ALFA PEGOL 500UI/4ML, PULB.+SOLV. PT. SOL. INJ.
Internal identifier: 67
Lot: LOT-0068
Title: UNGUENT CU SULF 10% 30ML - compozitie Petrolatum, lanolin, sulfur, paraffinum liquidum, aqua, salix alba bark extract, betula alb? extract, juniperus oxycedrus extract, ceteareth-20, methylparaben, propylparaben, imidazolidinyl urea, parfum: butylphenyl m
Internal identifier: 68
Main classification (cpv): 33691300 Ectoparasiticides, incl. scabicides, insecticides and repellents
Lot: LOT-0069
Title: VANCOMYCINUM 1G PULB. PT. CONC. PT. SOL. PERF.
Internal identifier: 69
Lot: LOT-0070
Title: VANCOMYCINUM 500MG PULB. PT. CONC. PT. SOL. PERF.
Internal identifier: 70