2. Procedure
Procedure
Title: Dostawa, instalacja w miejscu użytkowania, uruchomienie oraz przekazanie do użytku aparatu RTG na potrzeby realizacji zadania „Modernizacja i rozszerzenie działalności AOS wraz z zakupem sprzętu medycznego oraz uruchomienie POZ w Szpitalu Dziecięcym Polanki im. Macieja Płażyńskiego w Gdańsku sp. z o.o.”
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa, instalacja w miejscu użytkowania, uruchomienie oraz przekazanie do użytku aparatu RTG na potrzeby realizacji zadania – Modernizacja i rozszerzenie działalności AOS wraz z zakupem sprzętu medycznego oraz uruchomienie POZ w Szpitalu Dziecięcym Polanki im. Macieja Płażyńskiego w Gdańsku sp. z o.o. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w OPZ (załącznik nr 2 do SWZ), szczegółowym opisie parametrów (załącznik nr 3 do SWZ) oraz we wzorze umowy (załącznik nr 4 do SWZ). WARUNKU UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU: dotyczące zdolności technicznej lub zawodowej, tj.: Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie wykonał co najmniej trzy dostawy sprzętu medycznego o wartości brutto każdej z nich nie mniejszej niż 700 00,00 zł. UWAGA: i. W przypadku, gdy za wykonane przez Wykonawcę dostawy rozliczenie nastąpiło w innej niż w PLN walucie, Wykonawca w celu potwierdzenia spełniania warunku udziału w niniejszym postępowaniu zobowiązany jest do przeliczenia wartości wykonanych dostaw przyjmując średni kurs złotego w stosunku do walut obcych określony w tabeli kursów średnich walut obcych Narodowego Banku Polskiego opublikowanych na dzień zamieszczenia ogłoszenia o zamówieniu oraz SWZ na Platformie. ii. W przypadku gdy Wykonawca realizował zamówienie jako jeden z grupy Wykonawców (konsorcjum) może powoływać się jedynie na swoje własne, realne doświadczenie, które zdobył realizując daną część zamówienia, która została mu przypisana w ramach grupy, tzn. może wykazywać się doświadczeniem jedynie w zakresie, jaki rzeczywiście dany podmiot wykonywał. Doświadczenia nie uzyskuje się̨ poprzez sam udział w konsorcjum, lecz poprzez konkretne czynności realizowane w jego ramach. iii. Jeżeli zakres dostaw przedstawionych w dokumencie złożonym na potwierdzenie, że dostawy zostały wykonane w sposób należyty, jest szerszy od powyżej określonego przez Zamawiającego należy w wykazie dostaw podać wartość dostaw potwierdzających spełnienie warunku udziału w postępowaniu. iv. Przez 3 dostawy rozumie się dostawy wykonane na podstawie odrębnych umów. 2. Oceniając zdolność techniczną lub zawodową, zamawiający może, na każdym etapie postępowania, uznać, że wykonawca nie posiada wymaganych zdolności, jeżeli posiadanie przez wykonawcę sprzecznych interesów, w szczególności zaangażowanie zasobów technicznych lub zawodowych wykonawcy w inne przedsięwzięcia gospodarcze wykonawcy może mieć negatywny wpływ na realizację zamówienia. 3. Wykonawca może w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w ust. 1 pkt 1.2. SWZ, w stosownych sytuacjach oraz w odniesieniu do konkretnego zamówienia, lub jego części, polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych podmiotów udostępniających zasoby, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nim stosunków prawnych. 4. Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, składa, wraz z ofertą, zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów. 5. Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, o którym mowa w ust. 4, potwierdza, że stosunek łączący wykonawcę z podmiotami udostępniającymi zasoby gwarantuje rzeczywisty dostęp do tych zasobów oraz określa w szczególności: 1) zakres dostępnych wykonawcy zasobów podmiotu udostępniającego zasoby; 2) sposób i okres udostępnienia wykonawcy i wykorzystania przez niego zasobów podmiotu udostępniającego te zasoby przy wykonywaniu zamówienia; 3) czy i w jakim zakresie podmiot udostępniający zasoby, na zdolnościach którego wykonawca polega w odniesieniu do warunków udziału w postępowaniu dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, zrealizuje roboty budowlane lub usługi, których wskazane zdolności dotyczą.
Internal identifier: SZP/ZPZ/179/2026/KP
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: Informacja o przedmiotowych środkach dowodowych 1. Wykonawcy muszą złożyć wraz z ofertą: 1) szczegółowy opis parametrów, według wzoru wskazanego w załączniku nr 3 do SWZ – w celu oceny zgodności oferowanego przedmiotu zamówienia z wymaganiami Zamawiającego oraz oceny oferty w ramach kryterium oceny ofert PK2. 2) Certyfikat MDR, potwierdzający zgodność oferowanego systemu RTG z rozporządzeniem (UE) 2017/745 (MDR), a jeżeli oferowany system obejmuje odrębnie certyfikowane wyroby medyczne – również certyfikaty tych wyrobów. 3) Deklaracja zgodności UE, potwierdzająca zgodność wyrobu z obowiązującymi przepisami dotyczącymi wyrobów medycznych oraz potwierdzająca integrację i kompatybilność wszystkich podzespołów oferowanego systemu. 4) Deklaracja zgodności UE oraz – jeśli jest wymagany – certyfikat MDR dla oferowanego oprogramowania DR, potwierdzające, że stanowi ono wyrób medyczny klasy co najmniej IIb. Jeśli certyfikat MDR nie jest wymagany – oświadczenie Wykonawcy o braku wymogu posiadania przez oprogramowanie DR certyfikatu MDR. 2. Niezłożenie szczegółowego opisu parametrów wskazanego w ust. 1 pkt 1 lub złożenie opisu wskazującego na niezgodność oferowanego asortymentu z wymaganiami, cechami lub kryteriami określonymi w opisie przedmiotu zamówienia będzie skutkowało odrzuceniem oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp. 3. Jeżeli wykonawca nie złożył przedmiotowych środków dowodowych wskazanych w ust. 1 pkt 2-4 lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, Zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w terminie wyznaczonym w wezwaniu, chyba że pomimo złożenia przedmiotowego środka dowodowego, oferta będzie podlegała odrzuceniu albo będą zachodziły przesłanki unieważnienia postępowania. Wykaz podmiotowych środków dowodowych. 1. Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia następujących oświadczeń lub dokumentów: 1) informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie: a) art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp, b) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego, - sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; 2) oświadczenia wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1689 z późn. zm.), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej (wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 6 do SWZ); 3) oświadczenia wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy (JEDZ), w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez zamawiającego, o których mowa w: a) art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy, b) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego, c) art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, dotyczących zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji, d) art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy. 4) dokumentów dotyczących podmiotu udostępniającego zasoby na zasadach określonych w art. 118 ustawy, w celu wykazania braku istnienia wobec niego podstaw wykluczenia (pkt 1 – 3) oraz spełnienia, w zakresie, w jakim Wykonawca powołuje się na jego zasoby, warunków udziału w postępowaniu (pkt 5) – jeżeli wykonawca polega na zasobach podmiotu trzeciego; 5) wykazu dostaw (w zakresie wskazanym w rozdz. VI ust. 1 pkt 1.2 SWZ) wykonanych w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich przedmiotu, wartości, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy zostały wykonane lub są wykonywane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te dostawy zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego dostawy zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - oświadczenie wykonawcy (wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 8 do SWZ).
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33111000 X-ray devices
Additional classification (cpv): 33111000 X-ray devices
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Dostawa instalacja w miejscu użytkowania, uruchomienie oraz przekazanie do użytku aparatu RTG na potrzeby realizacji zadania „Modernizacja i rozszerzenie działalności AOS wraz z zakupem sprzętu medycznego oraz uruchomienie POZ w Szpitalu Dziecięcym Polanki im. Macieja Płażyńskiego w Gdańsku sp. z o
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa, instalacja w miejscu użytkowania, uruchomienie oraz przekazanie do użytku aparatu RTG na potrzeby realizacji zadania – Modernizacja i rozszerzenie działalności AOS wraz z zakupem sprzętu medycznego oraz uruchomienie POZ w Szpitalu Dziecięcym Polanki im. Macieja Płażyńskiego w Gdańsku sp. z o.o. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w OPZ (załącznik nr 2 do SWZ), szczegółowym opisie parametrów (załącznik nr 3 do SWZ) oraz we wzorze umowy (załącznik nr 4 do SWZ). Termin realizacji zamówienia: do 31 grudnia 2026 r. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim. UZASADNIENIE BRAKU PODZIAŁU NA CZĘŚCI Zamówienie obejmuje dostawę jednego aparatu wraz ze sprzętem towarzyszącym, co uniemożliwia podzielenie zamówienia na części.
2. Procédure
Procédure
Identifiant interne: SZP/ZPZ/179/2026/KP
Type de procédure: Ouverte
La procédure est accélérée: non
Principales caractéristiques de la procédure et informations sur l'endroit où obtenir les règles complètes applicables à la procédure: Informacja o przedmiotowych środkach dowodowych 1. Wykonawcy muszą złożyć wraz z ofertą: 1) szczegółowy opis parametrów, według wzoru wskazanego w załączniku nr 3 do SWZ – w celu oceny zgodności oferowanego przedmiotu zamówienia z wymaganiami Zamawiającego oraz oceny oferty w ramach kryterium oceny ofert PK2. 2) Certyfikat MDR, potwierdzający zgodność oferowanego systemu RTG z rozporządzeniem (UE) 2017/745 (MDR), a jeżeli oferowany system obejmuje odrębnie certyfikowane wyroby medyczne – również certyfikaty tych wyrobów. 3) Deklaracja zgodności UE, potwierdzająca zgodność wyrobu z obowiązującymi przepisami dotyczącymi wyrobów medycznych oraz potwierdzająca integrację i kompatybilność wszystkich podzespołów oferowanego systemu. 4) Deklaracja zgodności UE oraz – jeśli jest wymagany – certyfikat MDR dla oferowanego oprogramowania DR, potwierdzające, że stanowi ono wyrób medyczny klasy co najmniej IIb. Jeśli certyfikat MDR nie jest wymagany – oświadczenie Wykonawcy o braku wymogu posiadania przez oprogramowanie DR certyfikatu MDR. 2. Niezłożenie szczegółowego opisu parametrów wskazanego w ust. 1 pkt 1 lub złożenie opisu wskazującego na niezgodność oferowanego asortymentu z wymaganiami, cechami lub kryteriami określonymi w opisie przedmiotu zamówienia będzie skutkowało odrzuceniem oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp. 3. Jeżeli wykonawca nie złożył przedmiotowych środków dowodowych wskazanych w ust. 1 pkt 2-4 lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, Zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w terminie wyznaczonym w wezwaniu, chyba że pomimo złożenia przedmiotowego środka dowodowego, oferta będzie podlegała odrzuceniu albo będą zachodziły przesłanki unieważnienia postępowania. Wykaz podmiotowych środków dowodowych. 1. Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia następujących oświadczeń lub dokumentów: 1) informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie: a) art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp, b) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego, - sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; 2) oświadczenia wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1689 z późn. zm.), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej (wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 6 do SWZ); 3) oświadczenia wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy (JEDZ), w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez zamawiającego, o których mowa w: a) art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy, b) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego, c) art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, dotyczących zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji, d) art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy. 4) dokumentów dotyczących podmiotu udostępniającego zasoby na zasadach określonych w art. 118 ustawy, w celu wykazania braku istnienia wobec niego podstaw wykluczenia (pkt 1 – 3) oraz spełnienia, w zakresie, w jakim Wykonawca powołuje się na jego zasoby, warunków udziału w postępowaniu (pkt 5) – jeżeli wykonawca polega na zasobach podmiotu trzeciego; 5) wykazu dostaw (w zakresie wskazanym w rozdz. VI ust. 1 pkt 1.2 SWZ) wykonanych w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich przedmiotu, wartości, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy zostały wykonane lub są wykonywane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te dostawy zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego dostawy zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - oświadczenie wykonawcy (wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 8 do SWZ).
Objet
Nature principale du marché: Fournitures
Nomenclature principale (cpv): 33111000 Appareils de radiographie
Nomenclature complémentaire (cpv): 33111000 Appareils de radiographie
460961-2026 - Mededinging
Aankondiging van een opdracht of concessie – standaardregeling - Bericht van wijziging van een aankondiging
Leveringen
Interne identificatiecodeSZP/ZPZ/179/2026/KP
Type procedureOpenbaar
De procedure wordt versneldneen
Doel
Aard van het contractLeveringen
Belangrijkste classificatie (cpv): 33111000 Röntgenapparatuur
Aanvullende classificatie (cpv): 33111000 Röntgenapparatuur
5. Perceel
PerceelLOT-0001
460961-2026 - Procedura konkurencyjna
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy - Ogłoszenie o zmianie
Dostawy
2. Procedura
Procedura
Wewnętrzny identyfikatorSZP/ZPZ/179/2026/KP
Rodzaj proceduryOtwarta
Procedura jest przyspieszonanie
Przeznaczenie
Charakter zamówieniaDostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 33111000 Aparatura rentgenowska
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 33111000 Aparatura rentgenowska
5. Część zamówienia
Część zamówieniaLOT-0001