461022-2026 - Competition
Poland – Cesspool or septic tank emptying services – „Usługa – wynajem i serwis przenośnych kabin sanitarnych oraz umywalek wolnostojących”
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Services
2. Procedure
Procedure
Title„Usługa – wynajem i serwis przenośnych kabin sanitarnych oraz umywalek wolnostojących”
DescriptionPrzedmiotem niniejszego zamówienia jest świadczenie usługi polegającej na wynajmie kabin i umywalek sanitarnych (wolnostojących) wraz z serwisem polegającym m.in. na opróżnianiu zbiornika na nieczystości płynne i uzupełnieniu wody w zbiorniku. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został przedstawiony w załączniku do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia. Miejscem realizacji usługi będą tereny kompleksów wojskowych będących w rejonie odpowiedzialności 33 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Nowej Dębie tj.: teren koszar i poligonu Nowa Dęba, plac ćwiczeń w m. Radomyśl nad Sanem, m. Burdze (gm. Bojanów), m. Lipa (gm. Zaklików), Radoszki (gm. Wilczyce), m. Kielce, m. Czyżów (gm. Stopnica), m. Sandomierz, m. Ostrowiec Świętokrzyski, m. Mielec, m. Busko – Zdrój, m. Tarnobrzeg, m. Stalowa Wola oraz w powiatach będących w rejonie odpowiedzialności 33 WOG (powiaty: buski, jędrzejowski, kazimierski, kielecki, konecki, opatowski, ostrowiecki, pińczowski, sandomierski, skarżyski, starachowicki, staszowski, włoszczowski, kolbuszowski, tarnobrzeski, mielecki, stalowowolski). Zgodnie z art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy z dnia 11 września 2019r. – Prawo zamówień publicznych Zamawiający informuje, iż przewiduje udzielenie zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług. Zgodnie z przywołanym powyżej przepisem „Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki w przypadku udzielenia, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego, dotychczasowemu wykonawcy usług lub robót budowlanych, zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług lub robót budowlanych, jeżeli takie zamówienie było przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu dla zamówienia podstawowego i jest zgodne z jego przedmiotem oraz całkowita wartość tego zamówienia została uwzględniona przy obliczaniu jego wartości”. Wartość zamówienia, o którym mowa w niniejszym punkcie została uwzględniona przy obliczaniu wartości zamówienia i jest równa zamówieniu podstawowemu (łącznie za lata 2025 oraz 2026). W przypadku udzielenia zamówienia zgodnie z dyspozycją art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy z dnia 11 września 2019r. – Prawo zamówień publicznych, Zamawiający będzie stosował przepisy dedykowane dla zamówień z wolnej ręki. Przedmiotem zamówienia powtórzeniowego będzie wynajem i serwis przenośnych kabin sanitarnych oraz umywalek wolnostojących w ilościach maksymalnych określonych dla zamówienia podstawowego. Wielkość i zakres zamówienia uzależniona będzie od faktycznych potrzeb Zamawiającego oraz posiadanych środków finansowych. Zamawiający, zgodnie z art. 95 ustawy Pzp oraz art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy, wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności polegające na wykonywaniu serwisu kontenerów (zgodnie z pkt 5 i 7 Opisu przedmiotu zamówienia) z wyłączeniem kadry kierowniczej, jeżeli wykonywanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w rozumieniu przepisów kodeksu pracy. W niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia, komunikacja między Zamawiającym, a Wykonawcami odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem Platformy zakupowej dostępnej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1336539 . Wykonawca będzie związany złożoną ofertą przez okres 90 dni tj.: do dnia 31 października 2026r. Oferta pod rygorem nieważności winna być sporządzona w języku polskim w formie elektronicznej tj. podpisana kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez osobę/osoby upoważnioną/upoważnione do reprezentowania Wykonawcy zgodnie z wymogami ustawowymi lub przez ustanowionego pełnomocnika. Na ofertę składają się: 1) Formularz ofertowy, 2) Formularz szczegółowej wyceny. Dokumenty o których mowa powyżej nie podlegają uzupełnieniu. Do oferty należy dołączyć następujące dokumenty i załączniki: 1) aktualne na dzień składania ofert oświadczenie wstępne potwierdzające, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu w zakresie wskazanym przez Zamawiającego na formularzu Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia, sporządzonego zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w Rozporządzeniu Wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 ustanawiającym standardowy formularz Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia, 2) oświadczenie wstępne potwierdzające, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego oraz na podstawie art. 5k ROZPORZĄDZENIA RADY (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie, 3) oświadczenie składane na podstawie art. 117 ust. 4 ustawy Pzp – składają Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia tj. członkowie Konsorcjum oraz wspólnicy Spółki Cywilnej. Wyżej wymienione dokumenty Wykonawca składa wypełnione i podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez osoby upoważnione do reprezentowania Wykonawcy, sporządzone zgodnie ze wzorami stanowiącymi załączniki do SWZ. 4) pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania Wykonawcy – podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez osoby upoważnione do reprezentowania Wykonawcy (mocodawca) lub notariusza. Wykonawca zobowiązany jest do zabezpieczenia swojej oferty wadium w wysokości 54 000,00 zł. Szacowany okres obowiązywania umowy wskazany w polu 5.1.3. został określony poprzez wskazanie przybliżonego terminu rozpoczęcia realizacji usługi (zgodnie z umową realizacja rozpocznie się po podpisaniu umowy) oraz wskazanie terminu zakończenie zgodnie z umową. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia katalogów elektronicznych do oferty, za wyjątkiem Formularza szczegółowej wyceny.
Internal identifierZp42/2026
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 90460000 Cesspool or septic tank emptying services
5. Lot
LotLOT-0001
DescriptionPrzedmiotem niniejszego zamówienia jest świadczenie usługi polegającej na wynajmie kabin i umywalek sanitarnych (wolnostojących) wraz z serwisem polegającym m.in. na opróżnianiu zbiornika na nieczystości płynne i uzupełnieniu wody w zbiorniku. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został przedstawiony w załączniku do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia. Miejscem realizacji usługi będą tereny kompleksów wojskowych będących w rejonie odpowiedzialności 33 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Nowej Dębie tj.: teren koszar i poligonu Nowa Dęba, plac ćwiczeń w m. Radomyśl nad Sanem, m. Burdze (gm. Bojanów), m. Lipa (gm. Zaklików), Radoszki (gm. Wilczyce), m. Kielce, m. Czyżów (gm. Stopnica), m. Sandomierz, m. Ostrowiec Świętokrzyski, m. Mielec, m. Busko – Zdrój, m. Tarnobrzeg, m. Stalowa Wola oraz w powiatach będących w rejonie odpowiedzialności 33 WOG (powiaty: buski, jędrzejowski, kazimierski, kielecki, konecki, opatowski, ostrowiecki, pińczowski, sandomierski, skarżyski, starachowicki, staszowski, włoszczowski, kolbuszowski, tarnobrzeski, mielecki, stalowowolski). Zgodnie z art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy z dnia 11 września 2019r. – Prawo zamówień publicznych Zamawiający informuje, iż przewiduje udzielenie zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług. Zgodnie z przywołanym powyżej przepisem „Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki w przypadku udzielenia, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego, dotychczasowemu wykonawcy usług lub robót budowlanych, zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług lub robót budowlanych, jeżeli takie zamówienie było przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu dla zamówienia podstawowego i jest zgodne z jego przedmiotem oraz całkowita wartość tego zamówienia została uwzględniona przy obliczaniu jego wartości”. Wartość zamówienia, o którym mowa w niniejszym punkcie została uwzględniona przy obliczaniu wartości zamówienia i jest równa zamówieniu podstawowemu (łącznie za lata 2027 oraz 2028). W przypadku udzielenia zamówienia zgodnie z dyspozycją art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy z dnia 11 września 2019r. – Prawo zamówień publicznych, Zamawiający będzie stosował przepisy dedykowane dla zamówień z wolnej ręki. Przedmiotem zamówienia powtórzeniowego będzie wynajem i serwis przenośnych kabin sanitarnych oraz umywalek wolnostojących w ilościach maksymalnych określonych dla zamówienia podstawowego. Wielkość i zakres zamówienia uzależniona będzie od faktycznych potrzeb Zamawiającego oraz posiadanych środków finansowych. Zamawiający, zgodnie z art. 95 ustawy Pzp oraz art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy, wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności polegające na wykonywaniu serwisu kontenerów (zgodnie z pkt 5 i 7 Opisu przedmiotu zamówienia) z wyłączeniem kadry kierowniczej, jeżeli wykonywanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w rozumieniu przepisów kodeksu pracy. W niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia, komunikacja między Zamawiającym, a Wykonawcami odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem Platformy zakupowej dostępnej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1336539 . Wykonawca będzie związany złożoną ofertą przez okres 90 dni tj.: do dnia 31 października 2026r. Oferta pod rygorem nieważności winna być sporządzona w języku polskim w formie elektronicznej tj. podpisana kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez osobę/osoby upoważnioną/upoważnione do reprezentowania Wykonawcy zgodnie z wymogami ustawowymi lub przez ustanowionego pełnomocnika. Na ofertę składają się: 1) Formularz ofertowy, 2) Formularz szczegółowej wyceny. Dokumenty o których mowa powyżej nie podlegają uzupełnieniu. Do oferty należy dołączyć następujące dokumenty i załączniki: 1) aktualne na dzień składania ofert oświadczenie wstępne potwierdzające, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu w zakresie wskazanym przez Zamawiającego na formularzu Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia, sporządzonego zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w Rozporządzeniu Wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 ustanawiającym standardowy formularz Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia, 2) oświadczenie wstępne potwierdzające, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego oraz na podstawie art. 5k ROZPORZĄDZENIA RADY (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie, 3) oświadczenie składane na podstawie art. 117 ust. 4 ustawy Pzp – składają Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia tj. członkowie Konsorcjum oraz wspólnicy Spółki Cywilnej. Wyżej wymienione dokumenty Wykonawca składa wypełnione i podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez osoby upoważnione do reprezentowania Wykonawcy, sporządzone zgodnie ze wzorami stanowiącymi załączniki do SWZ. 4) pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania Wykonawcy – podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez osoby upoważnione do reprezentowania Wykonawcy (mocodawca) lub notariusza. Wykonawca zobowiązany jest do zabezpieczenia swojej oferty wadium w wysokości 54 000,00 zł. Szacowany okres obowiązywania umowy wskazany w polu 5.1.3. został określony poprzez wskazanie przybliżonego terminu rozpoczęcia realizacji usługi (zgodnie z umową realizacja rozpocznie się po podpisaniu umowy) oraz wskazanie terminu zakończenie zgodnie z umową. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia katalogów elektronicznych do oferty, za wyjątkiem Formularza szczegółowej wyceny.
Options
Description of the optionsZgodnie z art. 441 ustawy z dnia 11 września 2019r. - Prawo zamówień publicznych, Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w zakresie maksymalnym równym wielkości zamówienia podstawowego. Prawo opcji stanowi uprawnienie Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji umowy. Zamawiający zastrzega, iż usługa objęta prawem opcji musi być realizowana na warunkach określonych dla zamówienia podstawowego. Zamawiający wymaga, aby cena jednostkowa za 1 dzień wynajmu 1 szt. kabiny lub umywalki oraz cena jednostkowa za serwis, przysługująca Wykonawcy z tytułu realizacji zamówienia była jednakowa w odniesieniu do zamówienia podstawowego oraz zamówienia realizowanego w ramach prawa opcji w danym roku realizacji usługi. W ramach prawa opcji Zamawiający zastrzega sobie możliwość pełnego albo wyłącznie częściowego wykorzystania zamówienia objętego prawem opcji, co każdorazowo zostanie sprecyzowane w oświadczeniu o udzieleniu zamówienia składanym w ramach prawa opcji. Warunkiem uruchomienia zamówienia w ramach prawa opcji będzie każdorazowo oświadczenie woli Zamawiającego, określające zakres zamówienia udzielanego w ramach prawa opcji. Zamawiający jest uprawniony według własnego wyboru do składania oświadczenia w przedmiocie zamówienia udzielanego w ramach prawa opcji jednokrotnie, bądź wielokrotnie według potrzeb Zamawiającego. Bez względu na to, na jakim poziomie zostanie Wykonawcy udzielone zamówienie w ramach prawa opcji, Wykonawcy zawsze przysługiwało będzie wyłącznie wynagrodzenie z tytułu zrealizowanych dostaw. Wykonawca oświadcza, że zgadza się na przewidziane w niniejszym zamówieniu prawo opcji i nie przysługuje mu żadne roszczenie z tytułu nie udzielenia przez Zamawiającego realizacji usługi objętej prawem opcji. Szczegóły dotyczące realizacji zamówienia opcjonalnego zostały ujęte w projekcie umowy.