2. Procedure
Procedure
Title: Przebudowa, rozbudowa i doposażenie infrastruktury szpitala powiatowego im. Alfreda Sokołowskiego w Złotowie, wraz z budową obiektów o podwójnym znaczeniu, spełniających wymogi budowli ochronnych – ukrycia, zgodnie z ustawą o ochronie ludności i obronie cywilnej, oraz niezbędną infrastrukturą towarzyszącą
Description: Przebudowa, rozbudowa i doposażenie infrastruktury Szpitala Powiatowego im. Alfreda Sokołowskiego w Złotowie, wraz z budową obiektów o podwójnym znaczeniu, spełniających wymogi budowli ochronnych – ukrycia, zgodnie z ustawą o ochronie ludności i obronie cywilnej, oraz niezbędną infrastrukturą towarzyszącą, w formule „zaprojektuj i wybuduj” zgodnie z opisem zawartym w programie funkcjonalno-użytkowym, obejmuje zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w w/w zakresie.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Justification for the accelerated procedure: Zgodnie z art. 138 ust. 2 pkt. 2 ustawy Pzp, Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w art. 138 ust. 1, nie krótszy jednak niż 15 dni m.in. jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Uzasadnienie: 1. Terminowość rozliczenia dotacji: Umowa z Wojewodą Wielkopolskim Nr 1123/OLIOC/2026 narzuca nieprzekraczalny termin wykonania i opłacenia zadania do dnia 31 grudnia 2026 r. Biorąc pod uwagę datę rozpoczęcia procedury, utrzymanie standardowego, 30-dniowego terminu składania ofert, przy uwzględnieniu czasu na rozstrzygnięcie, podpisanie umowy i realizację prac budowlanych oraz procedury odbiorowe, stwarza bezpośrednie ryzyko niedotrzymania terminu rozliczeniowego i utraty dotacji celowej. 2. Kompletność dokumentacji: Szpital posiada pełną dokumentację techniczną i prawną (PFU, uzgodnienia, decyzja celu publicznego), co czyni 15-dniowy termin wystarczającym dla profesjonalnych wykonawców do sporządzenia rzetelnej wyceny, nie naruszając tym samym zasad uczciwej konkurencji. 3. Interes publiczny (Ustawa OLIOC): Inwestycja realizowana jest na podstawie ustawy z dnia 5 grudnia 2024 r. o ochronie ludności i obronie cywilnej. Zapewnienie infrastruktury MDS jest priorytetowym zadaniem zleconym z zakresu administracji rządowej, mającym na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa państwa i ochrony ludności. Pilna potrzeba realizacji tych zadań jest przesłanką ustawową uzasadniającą przyspieszenie procedur. 4. Zasada gospodarności: Skrócenie terminu jest działaniem nakierowanym na zabezpieczenie interesu ekonomicznego Powiatu, poprzez uniknięcie ryzyka niewykonania zadania w roku budżetowym 2026, co mogłoby skutkować koniecznością finansowania inwestycji ze środków własnych jednostki. W ocenie Zamawiającego, będącej wynikiem wnikliwej analizy całokształtu okoliczności faktycznych i prawnych towarzyszących rozpatrywanemu zamówieniu, w istocie zachodzi pilna potrzeba udzielenia tego zamówienia, przy czym skrócenie terminu składnia ofert w odnośnym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego jest całkowicie uzasadnione.
Purpose
Main nature of the contract: Works
Additional nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 45000000 Construction work
Additional classification (cpv): 71000000 Architectural, construction, engineering and inspection services, 71200000 Architectural and related services, 45111300 Dismantling works, 75222000 Civil defence services, 71320000 Engineering design services, 45111200 Site preparation and clearance work, 45231100 General construction work for pipelines, 45231112 Installation of pipe system, 45232000 Ancillary works for pipelines and cables, 45315600 Low-voltage installation work, 45450000 Other building completion work, 45300000 Building installation work, 45314310 Installation of cable laying, 45330000 Plumbing and sanitary works, 45331100 Central-heating installation work, 45331210 Ventilation installation work, 45331200 Ventilation and air-conditioning installation work, 45331000 Heating, ventilation and air-conditioning installation work, 45332000 Plumbing and drain-laying work, 45400000 Building completion work, 45420000 Joinery and carpentry installation work, 45421111 Installation of door frames, 45421131 Installation of doors, 45421146 Installation of suspended ceilings, 45421152 Installation of partition walls, 45421153 Installation of built-in furniture, 45430000 Floor and wall covering work, 45432111 Laying work of flexible floor coverings, 45442100 Painting work, 45310000 Electrical installation work, 45311100 Electrical wiring work, 45311200 Electrical fitting work, 45312310 Lightning-protection works, 45315300 Electricity supply installations
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: Przebudowa, rozbudowa i doposażenie infrastruktury Szpitala Powiatowego im. Alfreda Sokołowskiego w Złotowie, wraz z budową obiektów o podwójnym znaczeniu, spełniających wymogi budowli ochronnych – ukrycia, zgodnie z ustawą o ochronie ludności i obronie cywilnej, oraz niezbędną infrastrukturą towarzyszącą, w formule „zaprojektuj i wybuduj” zgodnie z opisem zawartym w programie funkcjonalno-użytkowym, obejmuje zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w w/w zakresie. Zamawiający realizuje przedmiotową inwestycję w ramach udzielenia, przekazania i rozliczenia dotacji celowej na realizację inwestycji budowlanej jako zadania realizowanego z zakresu Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej 2025-2026
Options:
Description of the options: Zamawiający nie przewiduje opcji