461042-2026 - Competition
Poland – Cleaning services – Usługa sprzątania i dezynfekcji pomieszczeń, powierzchni i urządzeń Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie w dwóch lokalizacjach, tj. przy ul. Kard. S. Wyszyńskiego 1 i przy ul. Szpitalnej 45
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Services
2. Procedure
Procedure
TitleUsługa sprzątania i dezynfekcji pomieszczeń, powierzchni i urządzeń Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie w dwóch lokalizacjach, tj. przy ul. Kard. S. Wyszyńskiego 1 i przy ul. Szpitalnej 45
Description1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie na rzecz Zamawiającego usługi w zakresie utrzymania czystości pomieszczeń, powierzchni i urządzeń Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie w dwóch lokalizacjach, tj. przy ul. Kard. S. Wyszyńskiego 1 i przy ul. Szpitalnej 45. Przedmiot zamówienia obejmuje: Pakiet nr 1 - usługę sprzątania i dezynfekcji pomieszczeń, powierzchni i urządzeń Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie w dwóch lokalizacjach tj. przy ulicy Kard. S. Wyszyńskiego 1 i przy ulicy Szpitalnej 45 - dotyczy powierzchni oddziałów szpitalnych, Pracowni Radiologii Zabiegowej, Pracowni Hemodynamiki oraz Pracowni Elektrofizjologii i Kardiologii Inwazyjnej, Pracowni Zabiegów Litotrypsji wewnątrzustrojowej falą uderzeniową (ESWL) i Pracowni Urodynamiki wraz z dystrybucją posiłków i myciem naczyń, transportem zwłok z oddziałów szpitalnych do miejsca przechowywania tj. chłodni w Zakładzie Patomorfologii. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Załączniku nr 3 do SWZ oraz w Załączniku 3.1 do 3.26 do SWZ. Pakiet nr 2 - usługę sprzątania i dezynfekcji pomieszczeń, powierzchni i urządzeń Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie w dwóch lokalizacjach tj. przy ulicy Kard. S. Wyszyńskiego 1 i przy ulicy Szpitalnej 45 - dotyczy powierzchni poza oddziałami szpitalnymi. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Załączniku nr 4 do SWZ oraz w Załączniku 4.1 do 4.24 do SWZ . Przed przygotowaniem i złożeniem oferty zaleca się odbycie przez wykonawcę wizji lokalnej przyszłego miejsca wykonywania przedmiotu zamówienia. Wizja lokalna umożliwi Wykonawcom uzyskanie informacji przydatnych do przygotowania oferty, w tym zapoznanie się ze stanem technicznym istniejącego obiektu. Odbycie wizji lokalnej nie jest obowiązkowe, ale zalecane ze względu na specyfikę przedmiotu zamówienia. Brak odbycia wizji nie skutkuje odrzuceniem oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 18) PZP. 2. Przedmiot zamówienia oraz warunki realizacji Przedmiotu Zamówienia zostały szczegółowo opisane w Załączniku nr 6 do SWZ (Projektowane postanowienia umowy – Pakiet nr 1) oraz w Załączniku nr 6.1 do SWZ (Projektowane postanowienia umowy – Pakiet nr 2). 3. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych. Przedmiot zamówienia został podzielony na 2 części (pakiety). 4. Zamawiający dopuszcza złożenie oferty na jedną lub dwie części (pakiety). 5. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówienia zgodnie z art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy Pzp. Przedmiotem zamówienia będą usługi wchodzące w zakres zamówienia podstawowego (t.j. niniejszego zamówienia), o wartości nie większej niż 4 383 934,41 zł brutto, w tym Pakiet nr 1 – 3 571 890,84 zł brutto, Pakiet nr 2 – 812 043,57 zł brutto. Zamówienie zostanie udzielone w trybie z wolnej ręki po przeprowadzeniu negocjacji, których przedmiotem będzie cena oraz inne zapisy umowy dotyczące realizacji zamówienia. 6. Zgodnie z par. 2 ust. 5 projektowanych postanowień umowy stanowiących Załącznik nr 6 do SWZ (Pakiet nr 1) oraz Załącznik nr 6.1 do SWZ (Pakiet nr 2), minimalny gwarantowany poziom wartości zamówień, do złożenia których zobowiąże się Zamawiający, wynosi: 80 % wartości umowy. 7. SWZ wraz z załącznikami Zamawiający udostępni na stronie internetowej prowadzonego postępowania: https://www.platformazakupowa.pl/transakcja/1317253
Internal identifierWSZ-EP-7/2026
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 90910000 Cleaning services
Additional classification (cpv): 90921000 Disinfecting and exterminating services, 85112000 Hospital support services
5. Lot
LotLOT-0001
TitlePakiet nr 1 - Usługa sprzątania i dezynfekcji pomieszczeń, powierzchni i urządzeń Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie w dwóch lokalizacjach, tj. przy ul. Kard. S. Wyszyńskiego 1 i przy ul. Szpitalnej 45
Description1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie na rzecz Zamawiającego usługi w zakresie utrzymania czystości pomieszczeń, powierzchni i urządzeń Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie w dwóch lokalizacjach, tj. przy ul. Kard. S. Wyszyńskiego 1 i przy ul. Szpitalnej 45. Przedmiot zamówienia obejmuje: Pakiet nr 1 Przedmiot zamówienia obejmuje usługę sprzątania i dezynfekcji pomieszczeń, powierzchni i urządzeń Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie w dwóch lokalizacjach tj. przy ulicy Kard. S. Wyszyńskiego 1 i przy ulicy Szpitalnej 45 - dotyczy powierzchni oddziałów szpitalnych, Pracowni Radiologii Zabiegowej, Pracowni Hemodynamiki oraz Pracowni Elektrofizjologii i Kardiologii Inwazyjnej, Pracowni Zabiegów Litotrypsji wewnątrzustrojowej falą uderzeniową (ESWL) i Pracowni Urodynamiki wraz z dystrybucją posiłków i myciem naczyń, transportem zwłok z oddziałów szpitalnych do miejsca przechowywania tj. chłodni w Zakładzie Patomorfologii. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Załączniku nr 3 do SWZ oraz w Załączniku 3.1 do 3.26 do SWZ. Przed przygotowaniem i złożeniem oferty zaleca się odbycie przez wykonawcę wizji lokalnej przyszłego miejsca wykonywania przedmiotu zamówienia. Wizja lokalna umożliwi Wykonawcom uzyskanie informacji przydatnych do przygotowania oferty, w tym zapoznanie się ze stanem technicznym istniejącego obiektu. Odbycie wizji lokalnej nie jest obowiązkowe, ale zalecane ze względu na specyfikę przedmiotu zamówienia. Brak odbycia wizji nie skutkuje odrzuceniem oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 18) PZP. Zamawiający nie przewiduje sprawdzania przez wykonawców dokumentów, o których mowa w art. 131 ust. 2 pzp. 2. Przedmiot zamówienia oraz warunki realizacji Przedmiotu Zamówienia zostały szczegółowo opisane w Załączniku nr 6 do SWZ (Projektowane postanowienia umowy – Pakiet nr 1). 3. Wymogi dotyczące zatrudnienia osób na umowę o pracę. Zamawiający, zgodnie z art. 95 ustawy, określa wymagania związane z realizacją zamówienia w zakresie zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane przez zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (j.t. Dz. U. z 2025 r. poz. 277 z późn. zm.), w tym w szczególności osób wskazanych do realizacji Przedmiotu Zamówienia w zakresie bezpośrednio związanym z wykonywaniem usług, czyli czynności pracowników polegających na bezpośrednim (fizycznym) wykonywaniu usług opisanych w przedmiocie zamówienia, tj: Pakiet nr 1: -usługa sprzątania i dezynfekcji pomieszczeń, usługa sprzątania specjalistycznego w Pracowniach Hemodynamiki, Urodynamiki, Pracowni Radiologii Zabiegowej, Pracowni Elektrofizjologii i Kardiologii Inwazyjnej, Pracowni Zabiegów Litotrypsji wewnątrzustrojowej falą uderzeniową (ESWL). - usługa w obszarze postępowania z bielizną szpitalną, usługa w zakresie dystrybucji posiłków, usługa w obszarze postępowania z odpadami medycznymi, komunalnymi i pokonsumpcyjnymi, usługa w transporcie zwłok do Zakładu Patomorfologii. Zasady zatrudnienia osób na umowę o pracę zostały określone w Projektowanych Postanowieniach Umowy, stanowiących Załącznik nr 6 do SWZ (Pakiet nr 1). 4. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówienia zgodnie z art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy Pzp. Przedmiotem zamówienia będą usługi wchodzące w zakres zamówienia podstawowego (t.j. niniejszego zamówienia), o wartości nie większej niż Pakiet nr 1 – 3 571 890,84 zł brutto. Zamówienie zostanie udzielone w trybie z wolnej ręki po przeprowadzeniu negocjacji, których przedmiotem będzie cena oraz inne zapisy umowy dotyczące realizacji zamówienia. 5. Zgodnie z par. 2 ust. 5 projektowanych postanowień umowy stanowiących Załącznik nr 6 do SWZ (Pakiet nr 1), minimalny gwarantowany poziom wartości zamówień, do złożenia których zobowiąże się Zamawiający, wynosi: 80 % wartości umowy. 6. Termin wykonania zamówienia ustala się na okres: 24 miesiące od dnia 02.07.2026 roku albo 24 miesiące od dnia zawarcia umowy, jeżeli zawarcie umowy nastąpi po tej dacie. 7. SWZ wraz z załącznikami Zamawiający udostępni na stronie internetowej prowadzonego postępowania: https://www.platformazakupowa.pl/transakcja/1317253
Internal identifierCzęść nr: 1
Options
Description of the options1. W trakcie obowiązywania Umowy Zamawiający może skorzystać z prawa opcji obejmującego prawo do zwiększenia ilości zakupywanych usług do 15% wartości Umowy, wskazanej w par. 2 ust. 2 , (z zaokrągleniem w dół) - po cenie jednostkowej określonej w ofercie Wykonawcy. 2. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, albo w przypadku skorzystania w niepełnym zakresie, Wykonawcy nie będą przysługiwały żadne roszczenia. 3. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w przypadku wyczerpania zakresu podstawowego usług, jeśli pojawi się potrzeba zwiększenia zakresu tej usługi. W takiej sytuacji Zamawiający poinformuje Wykonawcę o skorzystaniu z prawa opcji. Skorzystanie z prawa opcji następuje na podstawie jednostronnego oświadczenia Zamawiającego. 4. Do usług świadczonych w ramach prawa opcji stosuje się wszystkie postanowienia przedmiotowej Umowy, w tym w szczególności postanowienia dotyczące terminu realizacji reklamacji.
LotLOT-0002
TitlePakiet nr 2 - Usługa sprzątania i dezynfekcji pomieszczeń, powierzchni i urządzeń Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie w dwóch lokalizacjach, tj. przy ul. Kard. S. Wyszyńskiego 1 i przy ul. Szpitalnej 45
Description1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie na rzecz Zamawiającego usługi w zakresie utrzymania czystości pomieszczeń, powierzchni i urządzeń Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie w dwóch lokalizacjach, tj. przy ul. Kard. S. Wyszyńskiego 1 i przy ul. Szpitalnej 45. Przedmiot zamówienia obejmuje: Pakiet nr 2 Przedmiot zamówienia obejmuje usługę sprzątania i dezynfekcji pomieszczeń, powierzchni i urządzeń Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie w dwóch lokalizacjach tj. przy ulicy Kard. S. Wyszyńskiego 1 i przy ulicy Szpitalnej 45 - dotyczy powierzchni poza oddziałami szpitalnymi. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Załączniku nr 4 do SWZ oraz w Załączniku 4.1 do 4.24 do SWZ . Przed przygotowaniem i złożeniem oferty zaleca się odbycie przez wykonawcę wizji lokalnej przyszłego miejsca wykonywania przedmiotu zamówienia. Wizja lokalna umożliwi Wykonawcom uzyskanie informacji przydatnych do przygotowania oferty, w tym zapoznanie się ze stanem technicznym istniejącego obiektu. Odbycie wizji lokalnej nie jest obowiązkowe, ale zalecane ze względu na specyfikę przedmiotu zamówienia. Brak odbycia wizji nie skutkuje odrzuceniem oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 18) PZP. Zamawiający nie przewiduje sprawdzania przez wykonawców dokumentów, o których mowa w art. 131 ust. 2 pzp. 2. Przedmiot zamówienia oraz warunki realizacji Przedmiotu Zamówienia zostały szczegółowo opisane w Załączniku nr 6.1 do SWZ (Projektowane postanowienia umowy – Pakiet nr 2). 3. Wymogi dotyczące zatrudnienia osób na umowę o pracę. Zamawiający, zgodnie z art. 95 ustawy, określa wymagania związane z realizacją zamówienia w zakresie zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane przez zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (j.t. Dz. U. z 2025 r. poz. 277 z późn. zm.), w tym w szczególności osób wskazanych do realizacji Przedmiotu Zamówienia w zakresie bezpośrednio związanym z wykonywaniem usług, czyli czynności pracowników polegających na bezpośrednim (fizycznym) wykonywaniu usług opisanych w przedmiocie zamówienia, tj: Pakiet nr 2: - usługa sprzątania i dezynfekcji pomieszczeń - usługa w obszarze postępowania z bielizną szpitalną, - usługa w obszarze postępowania z odpadami medycznymi, komunalnymi. Zasady zatrudnienia osób na umowę o pracę zostały określone w Projektowanych Postanowieniach Umowy, stanowiących Załącznik nr 6.1 do SWZ (Pakiet nr 2). 4. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówienia zgodnie z art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy Pzp. Przedmiotem zamówienia będą usługi wchodzące w zakres zamówienia podstawowego (t.j. niniejszego zamówienia), o wartości nie większej niż Pakiet nr 2 – 812 043,57 zł brutto. Zamówienie zostanie udzielone w trybie z wolnej ręki po przeprowadzeniu negocjacji, których przedmiotem będzie cena oraz inne zapisy umowy dotyczące realizacji zamówienia. 5. Zgodnie z par. 2 ust. 5 projektowanych postanowień umowy stanowiących Załącznik nr 6.1 do SWZ (Pakiet nr 2), minimalny gwarantowany poziom wartości zamówień, do złożenia których zobowiąże się Zamawiający, wynosi: 80 % wartości umowy. 6. Termin wykonania zamówienia ustala się na okres: 24 miesiące od dnia 02.07.2026 roku albo 24 miesiące od dnia zawarcia umowy, jeżeli zawarcie umowy nastąpi po tej dacie. 7. SWZ wraz z załącznikami Zamawiający udostępni na stronie internetowej prowadzonego postępowania: https://www.platformazakupowa.pl/transakcja/1317253
Internal identifierCzęść nr: 2