461074-2023 - ResultRomania-București: Police uniforms
Contract award notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
ECHIPAMENT DIN COMPONENȚA UNIFORMEI DE POLIȚIE- Costum din stofă (bărbați/femei), Costum intervenție bărbați/femei (Bluză de intervenție + 2 pantaloni de intervenție), Scurtă reprezentare și ceremonialuri (bărbați/femei), Scurtă serviciu (bărbați/femei), Pulover (bărbați/femei), Cămasă - bluză (bărbați/femei), Șapcă cu două coafe impermeabile, Șepcuță
Reference number: 4553144/2022/465037
II.1.2.
Main CPV code
35811200 Police uniforms
II.1.4.
Short description
Se intenționează achiziționarea echipamentului din componența uniformei de poliție Costum din stofă (bărbați/femei), Costum intervenție bărbați/femei (Bluză de intervenție + 2 pantaloni de intervenție), Scurtă reprezentare și ceremonialuri (bărbați/femei), Scurtă serviciu (bărbați/femei), Pulover (bărbați/femei), Cămasă - bluză (bărbați/femei), Șapcă cu două coafe impermeabile, Șepcuță, în conformitate cu prevederile caietului de sarcini.
Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/ informatiilor suplimentare: 6 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
Scurtă (bărbați/femei) - uniforma de reprezentare și ceremonialuri
Lot No: 3
II.2.2.
Additional CPV code(s)
II.2.4.
Description of the procurement
Scurtă (bărbați/femei) - uniforma de reprezentare și ceremonialuri-Cu guler caracul/ Cu guler nutriet
Cantitati:
Cu guler caracul- min. 100 buc- max. 4000 buc/ acord- cadru si min 1 buc- max. .120buc/ contract subsecvent
Cu guler nutriet - min. 4500 buc- max. 53000 buc/ acord- cadru si min 100 buc- max. .860 buc/ contract subsecvent
Costum intervenție (Bluză de intervenție + 2 pantaloni de intervenție -bărbați/femei)
Lot No: 2
Costum intervenție (Bluză de intervenție + 2 pantaloni de intervenție -bărbați/femei)-Bluză de intervenție/ Pantaloni de intervenție
Bluză de intervenție- min.9000 buc- max.65000 buc/ acord- cadru si min 50 buc- max. 1185 buc/ contract subsecvent
Pantaloni de intervenție- min.18000 buc- max.130000 buc/ acord- cadru si min 10 buc- max. 2370 buc/ contract subsecvent
Șapcă bleumarin/albă cu două coafe impermeabile pentru chestori, ofițeri, agenți
Lot No: 7
min. 6000 buc- max. 60000 buc/ acord- cadru si min 50 buc- max. 4110 buc/ contract subsecvent
Cămasă - bluză (bărbați/femei) cu mânecă lungă/ scurtă
Lot No: 6
min. 6000 buc- max. 115000 buc/ acord- cadru si min. 50 buc- max. 6300 buc/ contract subsecvent
Pulover (bărbați/femei)
Lot No: 5
min. 6000 buc- max. 57000 buc/ acord- cadru si min 10 buc- max. .7000 buc/ contract subsecvent
Șepcuță bleumarin/albă pentru chestori, ofițeri, agenți
Lot No: 8
min. 6000 buc- max. 80000 buc/ acord- cadru si min. 50 buc- max. 9000 buc/ contract subsecvent
Scurtă (bărbați/femei) - uniforma de serviciu
Lot No: 4
min. 6000 buc- max. 57000 buc/ acord- cadru si min 10 buc- max. .1210 buc/ contract subsecvent
Costum din stofă vară/iarnă pentru chestori, comisari, inspectori, agenți
Lot No: 1
Costum din stofă vară/iarnă pentru chestori, comisari, inspectori, agenți-Pentru bărbați (sacou + 2 pantaloni)/ Pentru femei (sacou + 1 pantalon +1 fustă)
Pentru bărbați (sacou + 2 pantaloni)- min.6000 buc- max.88000 buc/ acord- cadru si min 10 buc- max. 450 buc/ contract subsecvent
Pentru femei (sacou + 1 pantalon +1 fustă)- min.1500 buc- max.27000 buc/ acord- cadru si min 5 buc- max. 146 buc/ contract subsecvent