461224-2021 - ResultRomania-Târgu Mureș: Low-floor buses
Contract award notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Achiziţia de autobuze noi pentru transportul public în Municipiul Tîrgu Mureș
Reference number: 4322823_2019_PAAPD1092747
II.1.2.
Main CPV code
34121400 Low-floor buses
II.1.4.
Short description
Achizitionarea unui numar de 41 de autobuze care sa deserveasca transportul public de calatori din municipiul Tg-Mures, în condițiile și avînd caracterisiticile tehnico-funcționale în conformitate cu cerintele caietului de sarcini. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor . Număr zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor/candidaturilor este de 20 zile.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.4.
Description of the procurement
Achizitionarea unui numar de 41 de autobuze care sa deserveasca transportul public de calatori din municipiul Tg-Mures, nearticulate cu podea joasa, Euro 6, 3 usi duble, lungime minim12.000 mm, maxim 12.100 mm, capacitate minima calatori – min. 105 calatori, dotate cu rampa acces persoane cu dizabilitati, aer conditionat, cutie de viteze automata, sistem de supraveghere si sistem de informare a calatorilor conform caracteristicilor tehnico-funcționale și de calitate solicitate în caietul de sarcini, a căror livrare se va efectua astfel: 20 de unități în maxim 4 luni de la semnarea contractului, iar restul de 21 de unități in termen de 30 luni de la semnarea contractului.
Valoarea estimata a achizitiei – 37.226.890,74 lei fara TVA reprezinta valoarea estimata a contractului ce face obiectul prezentei proceduri competitive, pentru întreaga cantitate de produse și servicii conexe, valoare in functie de care se vor elabora si evalua ofertele.