2. Procedure
Procedure
Title: Przebudowa DW 121 odc. Pniewo – Banie
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest Przebudowa DW 121 odc. Pniewo – Banie. 2. Zakres zadania obejmuje: roboty pomiarowe; usunięcie drzew i krzewów oraz podcinkę drzew; roboty rozbiórkowe; roboty ziemne; wykonanie elementów kanalizacji deszczowej, regulację urządzeń podziemnych; skropienie nawierzchni emulsją asfaltową; wykonanie podbudowy z kruszywa niezwiązanego stabilizowanego mechanicznie, z gruntu stabilizowanego cementem, z AC22P; z mieszanki MCE, z betonu cementowego; wykonanie frezowania; wykonanie nawierzchni z kostki kamiennej; wykonanie wyrównania i warstwy wiążącej z AC16W, wykonanie warstwy ścieralnej z SMA8; regulacje poboczy; obrobienie na czysto skarp i dna wykopów; ustawienie urządzeń bezpieczeństwa ruchu, wykonanie oznakowania poziomego i pionowego; geodezyjne odtworzenie punktów referencyjnych; ustawienie barier stalowych; ustawienie ogrodzeń; furtek i bram; wykonanie doświetlenia przejść dla pieszych; wykonanie nawierzchni z kostki brukowej betonowej; wykonanie ścieku z kostki betonowej; przestawienie hydrantu sieci wodociągowej. 3. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w Wycenionym Przedmiarze Robót, SST, Rozdziale C SWZ i projekcie umowy. 4. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień podobnych, tj. zamówień z wolnej ręki, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy – Prawo zamówień publicznych. 1) Wartość robót ustala się w wysokości do kwoty 2 000 000,00 złotych netto, o zakresie zgodnym z przedmiotem zamówienia podstawowego, polegających na powtórzeniu podobnych robót budowlanych. 2) Podstawą ustalenia warunków realizacji zamówienia podobnego jest umowa podstawowa oraz przeprowadzone z Wykonawcą negocjacje. 5. Na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę(ów) na podstawie stosunku pracy wszystkich osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, tj. wykonanie robót budowlanych, szczegółowo określonych w Wycenionym przedmiarze robót stanowiącym załącznik nr 5 do SWZ 6. Uprawnienia Zamawiającego w zakresie sposobu weryfikacji i kontroli wypełniania obowiązku, o którym mowa w pkt 5, określone zostały w § 5 ust. 3 pkt 9 i § 8 ust. 5 projektu umowy.
Internal identifier: ZZDW-6.3810.108.2026.8.3.2
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: I. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim na elektronicznej Platformie znajdującej się pod adresem: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1327530 II. Zamawiający w postępowaniu zastosuje procedurę określoną w art.139 ustawy Pzp. III. Wykonawca składając ofertę zobowiązany jest załączyć na Platformie dokumenty: 1) formularz oferty, według wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do SWZ; 2) wycenione przedmiary robót, według wzoru stanowiącego załącznik nr 8 do SWZ; 3) odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru, w celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu (odpowiednio: Wykonawcy lub podmiotu udostępniającego zasoby) jest umocowana do jego reprezentowania; Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia ww. dokumentów, jeżeli Zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile Wykonawca podał dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów; 4) pełnomocnictwa lub inne dokumenty potwierdzające umocowanie do reprezentowania (odpowiednio: Wykonawcy, podmiotu udostępniającego zasoby, Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia), jeżeli w imieniu (odpowiednio: Wykonawcy, podmiotu udostępniającego zasoby, Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia) działa osoba, której umocowanie do reprezentowania nie wynika z dokumentów, o których mowa w ppkt 3); 5) zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia (wg wzoru stanowiącego załącznik nr 3 do SWZ). Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby może być zastąpione innym podmiotowym środkiem dowodowym potwierdzającym, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tego podmiotu; Uwaga! Ww. oświadczenie należy złożyć tylko wtedy, gdy Wykonawca polega na zdolnościach podmiotu udostępniającego zasoby. 6) oświadczenie Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia wskazujące, które roboty budowlane wykonają poszczególni Wykonawcy, wg wzoru stanowiącego załącznik nr 2 do SWZ. Uwaga! Ww. oświadczenie należy złożyć w przypadku wspólnego ubiegania się Wykonawców o udzielenie zamówienia. 7) przedmiotowe środki dowodowe: opis materiałów, produktów i rozwiązań równoważnych – jeżeli Wykonawca przewiduje ich zastosowanie (w przypadku, o którym mowa w Dziale III pkt 10 - 14 SWZ) oraz dokumenty na potwierdzenie równoważności zastosowanych materiałów, produktów i rozwiązań (jeżeli są konieczne do wykazania równoważności). V. Oświadczenie oraz podmiotowe środki dowodowe, które należy złożyć na wezwanie, o którym mowa w art. 126 ust. 1 ustawy wskazane są w pkt 6 dział VIII SWZ. VI. Sposób złożenia podmiotowych środków dowodowych przez Wykonawców mających siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej wskazany jest w Dziale IX SWZ. VII. Warunki zmian umowy zawarto w § 19 Projektu umowy. VIII. Warunki waloryzacji wynagrodzenia zawarto w § 20 Projektu umowy.
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45233220 Surface work for roads
Additional classification (cpv): 45233221 Road-surface painting work
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: 1. Zakres zadania obejmuje: roboty pomiarowe; usunięcie drzew i krzewów oraz podcinkę drzew; roboty rozbiórkowe; roboty ziemne; wykonanie elementów kanalizacji deszczowej, regulację urządzeń podziemnych; skropienie nawierzchni emulsją asfaltową; wykonanie podbudowy z kruszywa niezwiązanego stabilizowanego mechanicznie, z gruntu stabilizowanego cementem, z AC22P; z mieszanki MCE, z betonu cementowego; wykonanie frezowania; wykonanie nawierzchni z kostki kamiennej; wykonanie wyrównania i warstwy wiążącej z AC16W, wykonanie warstwy ścieralnej z SMA8; regulację poboczy; plantowanie skarp i dna wykopów; ustawienie urządzeń bezpieczeństwa ruchu, wykonanie oznakowania poziomego i pionowego; geodezyjne odtworzenie punktów referencyjnych; ustawienie barier stalowych; ustawienie ogrodzeń; furtek i bram; wykonanie doświetlenia przejść dla pieszych; wykonanie nawierzchni z kostki brukowej betonowej; wykonanie ścieku z kostki betonowej; przestawienie hydrantu sieci wodociągowej.. 2. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w Wycenionym Przedmiarze Robót, SST, Rozdziale C SWZ i projekcie umowy.
Internal identifier: ZZDW – 6.3810.108.2026.8.3.2