2. Procedure
Procedure
Title: Usługi transportu lotniczego, transportu kolejowego, autokarowego i usługi biur podróży związane z wyjazdami zagranicznymi doktorantów, studentów i gości UAM
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługi transportu lotniczego, transportu kolejowego, autokarowego i usługi biur podróży związane z wyjazdami zagranicznymi doktorantów, studentów i gości UAM a. rezerwacja miejsc, sprzedaż i dostarczanie biletów lotniczych z uwzględnieniem oferty „tanich” przewoźników lotniczych – low cost carriers; b. rezerwacja miejsc, sprzedaż i dostarczanie biletów kolejowych i autokarowych związanych z podróżami za granicę; c. pośredniczenie w załatwianiu wiz do krajów, których przedstawicielstwa znajdują się na terenie RP. Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 63510000-7, 63512000-1, 60200000 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w załączniku A do SWZ. 3. Podane w tabeli formularza cenowego- tabela nr 1 (załącznik nr 2 do SWZ) ilości poszczególnych usług są ilościami szacunkowymi, służącymi do obliczenia ceny oferty i mogą ulec zmianie w trakcie realizacji zawartej w wyniku niniejszego postępowania przetargowego umowy (prawo opcji). 4. Ostateczna ilość zamówionych i wykonanych usług wykonanych na podstawie niniejszej umowy w całym okresie jej obowiązywania będzie uzależniona od rzeczywistych potrzeb Zamawiającego. W związku z tym całkowita wartość umowy może być niższa od jej wartości maksymalnej. W takim wypadku Wykonawcy nie przysługuje roszczenie o zapłatę różnicy pomiędzy wartością całkowitą, wynikającą z zsumowania cen usług częściowych wykonanych na podstawie zamówień Zamawiającego w okresie trwania niniejszej umowy, a maksymalną wartością umowy. 5. Zamawiający wskazuje, iż minimalna wartość zamówienia, która zostanie na pewno przez niego wykorzystana wynosi 60 % maksymalnej wartości umowy brutto, jako zamówienie minimalne. 6. Wykonawca złoży wraz z oferta przedmiotowe środki dowodowe w celu dokonania oceny ofert w kryterium nr 1: cena biletów przykładowych połączeń lotniczych. Wykonawca na potwierdzenie wyliczeń w tabeli nr 2 i tabeli nr 3 formularza cenowego (Załącznik nr 2 do SWZ), zgodnie z zapisami rozdz. 13 ust. 2 ppkt 1 tabeli przedłoży wraz z ofertą: a) Wydruki biletów wygenerowane wyłącznie z globalnych systemów rezerwacyjnych GDS wraz z ich numerami i kodami rezerwacyjnymi, obejmujących oferty wszystkich linii lotniczych zrzeszonych w IATA (Amadeus, Sabre, Galileo, Worldspan, SPRK), potwierdzających cenę biletu, nazwę przewoźnika, godziny wylotów i lądowań, datę wystawienia biletu, taryfy i klasy rezerwacyjne oraz trasy do wszystkich wymienionych miejsc podróży (na biletach należy wyraźnie zaznaczyć w/w informację) b) Dzienny raport sprzedaży wygenerowanym z danego systemu rezerwacyjnego. W proponowanych połączeniach należy uwzględnić jedynie loty przewoźników stowarzyszonych w IATA (wyłącznie regularne linie lotnicze). Jeżeli na wydrukach nie ma informacji o bagażu należy załączyć dokument wyraźnie wskazujący, że w cenie biletu jest ujęty koszt 1 sztuki bagażu zasadniczego – może to być np. wyciąg z regulaminu danej linii lotniczej. 7. Na podstawie art. 95 ustawy Pzp, Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy przez cały okres obowiązywania umowy osób wykonujących czynności objęte przedmiotem niniejszej umowy w zakresie obsługi klienta, m.in. w zakresie doradztwa, przedstawiania połączeń, rezerwację połączeń, odbieranie zamówień tj. kasjerów lotniczych na 3 pełne etaty, bezpośrednio wyznaczonych do obsługi Zamawiającego, spełniających wymagania określone w SWZ. Zamawiający wymaga, aby wszelkie czynności dotyczące realizacji przedmiotu umowy kasjerzy lotniczy wykonywali w ramach łączącej ich z Wykonawcą lub podwykonawcą umowy o pracę. W formularzu ofertowym Wykonawca złoży oświadczenie ilu kasjerów lotniczych zatrudnia na umowę o pracę wraz z podaniem imienia i nazwiska kasjera oraz wskazaniem, czy osoby te zatrudnione są na cały etat czy na jego część (a jeśli część to jaką ). 8. Wykonawca powinien dysponować przynajmniej dwoma niezależnymi systemami rezerwacyjnymi GDS (bilety regularnych linii lotniczych IATA) oraz systemem do rezerwacji biletów kolejowych Deutsche Bahn. Wykonawca powinien być agentem IATA oraz agentem Deutsche Bahn (wymagane podanie numeru akredytacji). Ilość używanych systemów GDS stanowi jedno z kryteriów oceny ofert.
Internal identifier: ZP3/8406/26
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 63510000 Travel agency and similar services
Additional classification (cpv): 60200000 Railway transport services
5. Lot
Lot: LOT-0002
Title: usługi transportu lotniczego, transportu kolejowego, autokarowego i usługi biur podróży związane z wyjazdami zagranicznymi doktorantów, studentów i gości UAM
Description: usługi transportu lotniczego, transportu kolejowego, autokarowego i usługi biur podróży związane z wyjazdami zagranicznymi doktorantów, studentów i gości UAM. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik A do SWZ. Zamawiający, na podstawie art. 112 ustawy Pzp określa następujące warunki udziału w postępowaniu: a) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy posiadają uprawnienia organizatora turystyki i pośrednika turystycznego zgodnie z obowiązującymi przepisami - ustawa o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 r. (t.j. Dz. U z 2023 poz. 2211). b) Sytuacji ekonomicznej lub finansowej. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy posiadają ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę nie mniejszą niż 500 000,00 zł. c) Zdolności technicznej lub zawodowej. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy wykonali, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonuje, w okresie ostatnich trzech latach przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie co najmniej dwie usługi pośrednictwa w wyjazdach odpowiadających przedmiotowi zamówienia o wartości nie mniejszej niż 2 000 000,00 zł. brutto każda, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat, wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane oraz załączy dowody czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego dostawy były wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie wykonawcy.Jedna usługa oznacza usługę zrealizowaną na podstawie jednej umowy. Zamawiający w przypadku gdy przedmiotem zamówienia są świadczenia okresowe lub ciągłe, dopuszcza nie tylko zamówienia wykonane (zakończone) lecz także wykonywane. W przypadku dostaw wykonywanych (tj. rozpoczętych a nie zakończonych) na poczet wymaganej wiedzy i doświadczenia zaliczona będzie wyłącznie ich zrealizowana część. W tym przypadku część zamówienia faktycznie wykonana musi spełniać wymogi określone przez Zamawiającego warunku w rozdz. 5 ust. 2c). Poświadczenie w przypadku do tych usług winny być wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert. W przypadku Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia warunek udziału w postępowaniu, określony w rozdz. 5 ust.2.c) SWZ musi spełniać samodzielnie przynajmniej jeden z Wykonawców (członków konsorcjum). Powyższe zapisy stosuje się odpowiednio w przypadku powoływania się na zasoby podmiotu trzeciego. Niedozwolone jest łączenie doświadczenia Wykonawcy oraz podmiotu trzeciego w celu wykazania spełniania ww. warunku. W celu potwierdzenia spełniania warunku, o których mowa w rozdz. 5 ust. 2c) niniejszej SWZ jeśli doświadczenie zostało nabyte w ramach konsorcjum to przekazaniu podlegają zasoby powstałe jedynie w granicach wykonania prac przez danego członka Konsorcjum. Wykonawca udostępniający swoje doświadczenie może to uczynić jedynie w zakresie, w którym sam je nabył. d) zdolności technicznej lub zawodowej: Wykonawca winien dysponować co najmniej trzema kasjerami lotniczymi (wskazanymi w wykazie osób), zatrudnionymi na umowę o pracę na minimum 3 pełne etaty, bezpośrednio wyznaczonymi do realizacji zamówienia objętego niniejszym postępowaniem i odpowiedzialnych za współpracę z zamawiającym w zakresie obsługi klienta, m.in. w zakresie doradztwa, przedstawiania połączeń, rezerwację połączeń, odbieranie zamówień, z których każdy winien posiadać: - ukończony kurs taryfowy; - ukończony podstawowy kurs jednego z głównych systemów GDS; - minimum 2-letnie doświadczenie w pracy kasjera lotniczego W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia wymaga się, wymaga się, - aby każdy spełniał warunek określony w rozdz. 5 ust.2a). Ocena spełnienia warunku udziału w postępowaniu dla Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienie będzie dla nich dokonywania oddzielnie; - aby przynajmniej jeden spełniał warunki określone w pkt. rozdz. 5 ust. 2b), ust. 2c) i ust. 2d) tzn. ww warunek musi być spełniony, ale niekoniecznie przez każdego z Wykonawców. Ocena spełniania ww warunków udziału w postępowaniu dla Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia będzie dla nich dokonywana łącznie. Żaden z wykonawców nie może podlegać wykluczeniu. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia składają wraz z ofertą oświadczenie, o którym mowa w art. 117 ust. 4 ustawy Pzp, z którego wynika, które usługi wykonają poszczególni wykonawcy.
Options:
Description of the options: Podane w tabeli formularza cenowego- tabela nr 1 (załącznik nr 2 do SWZ) ilości poszczególnych usług są ilościami szacunkowymi, służącymi do obliczenia ceny oferty i mogą ulec zmianie w trakcie realizacji zawartej w wyniku niniejszego postępowania przetargowego umowy (prawo opcji). Zamawiający wskazuje, iż minimalna wartość zamówienia, która zostanie na pewno przez niego wykorzystana wynosi 60 % maksymalnej wartości umowy brutto, jako zamówienie minimalne.
461308-2026 - Kompetizzjoni
Il-Polonja – Servizzi mill-aġenziji ta’ l-ivvjaġġar, u simili – Usługi transportu lotniczego, transportu kolejowego, autokarowego i usługi biur podróży związane z wyjazdami zagranicznymi doktorantów, studentów i gości UAM
Avviż tal-kuntratt jew tal-konċessjoni – reġim standard
Servizzi
2. Proċedura
Proċedura
Identifikatur internZP3/8406/26
Tip ta’ proċeduraMiftuħa
Il-proċedura hija aċċelleratale
Għan
Natura tal-kuntrattServizzi
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 63510000 Servizzi mill-aġenziji ta’ l-ivvjaġġar, u simili
Klassifikazzjoni addizzjonali (cpv): 60200000 Servizzi ta' trasport ferrovjarju
5. Lott
LottLOT-0002
Għażliet
Interne identificatiecode: ZP3/8406/26
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 63510000 Reisbureaudiensten en dergelijke
Aanvullende classificatie (cpv): 60200000 Vervoersdiensten per spoor
5. Perceel
Perceel: LOT-0002
Opties:
2. Procedură
Procedură
Identificator intern: ZP3/8406/26
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: nu
Scop
Natura contractului: Servicii
Clasificarea principală (cpv): 63510000 Servicii de agenţii de turism şi servicii conexe
Clasificare suplimentară (cpv): 60200000 Servicii de transport feroviar
Opțiuni: