461345-2026 - Competition
Bulgaria – Refuse collection services – „Сметосъбиране, сметоизвозване на смесени битови отпадъци, генерирани на територията на община Попово и последващо придобиване на 1663 бр. контейнери”
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title„Сметосъбиране, сметоизвозване на смесени битови отпадъци, генерирани на територията на община Попово и последващо придобиване на 1663 бр. контейнери”
Description„Сметосъбиране, сметоизвозване на смесени битови отпадъци, генерирани на територията на община Попово и последващо придобиване на 1663 бр. контейнери” Териториален обхват на поръчката: Дейностите по предмета на настоящата поръчка ще се изпълняват на територията на Община Попово, включваща териториите в регулационните граници и имоти, разположени в зоната между регулационните граници и земеделските земи на: – гр. Попово с кв. Невски и кв. Сеячи; – 34 села от Община Попово, а именно: Априлово, Баба Тонка, Берковски, Бракница, Водица, Гагово, Глогинка, Горица, Долец, Долна Кабда, Дриново, Еленово, Заветно, Зараево, Захари Стояново, Звезда, Иванча, Кардам, Ковачевец, Козица, Конак, Ломци, Манастирца, Марчино, Медовина, Осиково, Паламарца, Помощица, Посабина, Садина, Светлен, Славяново, Тръстика и Цар Асен. Вид и количество на отпадъците, които се обслужват и са предмет на поръчката: Системата за сметосъбиране и сметоизвозване на смесени битови отпадъци обхваща всичките селища на територията на община Попово. Годишното количество смесен битов отпадък, което се генерира от жизнената, търговска, производствена и други видове дейности, от жителите и обитателите на общината, възлиза на около 2 500 (две хиляди и петстотин) тона за 5 месеца. За целите на настоящата обществена поръчка битови отпадъци са тези, които отговарят на дефиницията, дадена в § 1., т. 7 от Допълнителните разпоредби на Закона за местните данъци и такси, а именно: "Битови отпадъци" са тези, които се получават в резултат на жизнената дейност на хората по домовете, дворните места, в административните, социалните и други обществени сгради. Към тях се приравняват и отпадъците от търговските обекти, занаятчийските дейности, предприятията, обектите за отдих и забавление, когато нямат характер на опасни отпадъци и в същото време тяхното количество или състав няма да попречи на третирането им съвместно с битовите. Брой контейнери и минимална честота на извозване: Броят контейнери, необходими за изпълнение на поръчката е 1663 бр., като са разпределени по населените места на територията на община Попово. Контейнерите трябва да са в добро експлоатационно състояние, със здрави корпуси, капаци и колелета. Честотата на извършване на услугата по сметосъбиране и сметоизвозване по населени места към настоящия момент е определена със Заповед на Кмета на община Попово и подлежи на промяна с последващи заповеди. Честотата на извършване на услугата към момента на стартиране на настоящата обществена поръчка е подробно разписана в Документацията. Обслужването на съдовете се извършва по график, утвърден от Възложителя и предоставен за изпълнение на изпълнителя. Събиране и извозване на твърди битовите отпадъците Допустими технологични операции по събиране и транспортиране на СБО от специализираните съдове: изнасяне на съдове до сметоизвозващия автомобил; закачане, изсипване и откачане на съдовете от автомобила; почистване на площадката в радиус от 3 метра около съдовете при вдигането им; връщане на съдовете по местата им; минимум два пъти в годината дезинфекция на всички съдове за СБО. Изпълнителят е длъжен: Да спазва изискванията на настоящата документация, договора за изпълнение на поръчката, действащите нормативни изисквания за този вид дейност, включително за качеството на извършваните услуги, безопасността и охраната на труда, безопасност на движението и опазване на околната среда. Да спазва изискванията на Възложителя по изпълнение предмета на поръчката. Площадките около съдовете за СБО да се почистват от Изпълнителя непосредствено след обслужването на съда. Всички промени в местоположението на съдовете, включително увеличаване или намаляване на същите, става след предварително съгласуване с Възложителя и подписване на приемо-предавателен протокол. За целите на настоящата обществена поръчка, Възложителят предоставя своя собствена площадка, с местонахождение гр. Попово, общ. Попово, обл. Търговище, сграда с идентификатор 57649.55.146.1, находяща се в поземлен имот с идентификатор 57649.55.146 по Кадастралната карта на гр. Попово, с издаден Регистрационен документ № 15-РД-491-03 от 05.07.2024 г., достъпен на адрес https://riosv-shumen.eu/index.php?homepage=5&subnavy=2&act=223.
Internal identifier594185
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 90511000 Refuse collection services
Additional classification (cpv): 44613800 Containers for waste material
5. Lot
LotLOT-0001