2. Procedure
Procedure
Title: Ramavtal Sjuksköterskor, Sala kommun/Hallstahammars kommun
Description: Sala kommun samt Hallstahammars kommun upphandlar ramavtal avseende bemanningstjänster sjuksköterskor.
Internal identifier: KS 2026/126
Type of procedure: Open
Main features of the procedure: .
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 85141200 Services provided by nurses
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Ramavtal Sjuksköterskor
Description: Sala kommun och Hallstahammars kommun upphandlar ramavtal avseende bemanningstjänster
Internal identifier: 1820016-0
Lot: LOT-0002
Title: Sanningsförsäkran - Uteslutning och kvalificering av anbudsgivare
Description: Anbudsgivare lämnar anbud genom att intyga att denne inte berörs av någon av de uteslutningsgrunder som framgår av 13 kap. 1-3 §§ LOU. Anbudsgivare som lämnar anbud genom sanningsförsäkran ska inte fylla i del "Egenförsäkran (ESPD)".
Internal identifier: 1820017-1
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: KS 2026/126
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandets viktigaste kännetecken: .
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85141200 Sjukskötersketjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Ramavtal Sjuksköterskor
Intern identifierare: 1820016-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Intern identifierare: 1820017-1