Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45231100 General construction work for pipelines
Additional classification (cpv): 45111000 Demolition, site preparation and clearance work, 45231110 Pipelaying construction work, 45232150 Works related to water-distribution pipelines, 45232152 Pumping station construction work, 45232400 Sewer construction work, 45247270 Reservoir construction works
Place of performance
Country subdivision (NUTS): Tulcea (RO225)
Country: Romania
Additional information: UAT Tulcea, UAT Somova, UAT Ceatalchioi
461405-2026 - Procedura konkurencyjna
Rumunia – Ogólne roboty budowlane związane z budową rurociągów – TL-CL-09 Extinderea si reabilitarea sistemului de alimentare cu apa in Tulcea (zonele sud si vest), Mineri si Ceatalchioi. Extinderea si reabilitarea sistemului de colectare a apelor uzate menajere in Tulcea (zonele sud si vest) si Mineri
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy - Ogłoszenie o zmianie
Roboty budowlane
2. Procedura
Procedura
TytułTL-CL-09 Extinderea si reabilitarea sistemului de alimentare cu apa in Tulcea (zonele sud si vest), Mineri si Ceatalchioi. Extinderea si reabilitarea sistemului de colectare a apelor uzate menajere in Tulcea (zonele sud si vest) si Mineri
OpisExecuție lucrări aferente contractului „TL-CL-09 Extinderea si reabilitarea sistemului de alimentare cu apa in Tulcea (zonele sud si vest), Mineri si Ceatalchioi. Extinderea si reabilitarea sistemului de colectare a apelor uzate menajere in Tulcea (zonele sud si vest) si Mineri“ NOTA: -Numarul de zile până la care Operatorii economici interesati pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor / candidaturilor este de 19 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. -Termene-limită până la care entitatea contractantă va răspunde solicitărilor de clarificare/informaţii suplimentare: in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Wewnętrzny identyfikator16775941_2026_PAAPD1621734
Rodzaj proceduryOtwarta
Procedura jest przyspieszonanie
Przeznaczenie
Charakter zamówieniaRoboty budowlane
Główna klasyfikacja (cpv): 45231100 Ogólne roboty budowlane związane z budową rurociągów
5. Część zamówienia
Część zamówieniaLOT-0000
TytułDefault lot
OpisExecutie lucrari aferente contractului „TL-CL-09 Extinderea si reabilitarea sistemului de alimentare cu apa in Tulcea (zonele sud si vest), Mineri si Ceatalchioi. Extinderea si reabilitarea sistemului de colectare a apelor uzate menajere in Tulcea (zonele sud si vest) si Mineri“ incluzând execuţia construcțiilor civile, a instalatiilor mecanice și electrice, inclusiv furnizarea și montarea echipamentelor aferente, pentru: OB.1 – UAT Tulcea (vest) si UAT Somova – Localitatile Tulcea si Mineri OB.1.1 – Extindere retea de alimentare cu apa •Extindere retea de alimentare cu apa potabila, L = 6276.66 m; •Bransamente – 133 buc; •Camine de vane – 33 buc; •Hidranti – 28 buc; OB.1.2 – Reabilitare retea de alimentare cu apa •Extindere retea de alimentare cu apa potabila, L = 896.05 m; •Bransamente –10 buc; •Camine de vane – 4 buc; •Hidranti – 4 buc; OB.1.3 – Extindere retea de canalizare menajera •Extindere retea de canalizare menajera, L = 6607.76 m; •Racorduri – 271 buc; •Camine de vizitare – 161 buc; •Camine de decantare – 9 buc. OB.1.4 – Reabilitare retea de canalizare menajera •Extindere retea de canalizare menajera, L = 677.06 m; •Racorduri – 6 buc; •Camine de vizitare – 17 buc; OB.1.5 – Statii de pompare apa uzata menajera •SPAU – 9 buc. OB.1.6 – Conducte de refulare apa uzata menajera •Extindere conducte de refulare, L = 3652.24 m; •Camine de vane – 3 buc. OB.2 – UAT Tulcea (sud) – Localitatea Tulcea OB.2.1 – Extindere retea de alimentare cu apa •Extindere retea de alimentare cu apa potabila, L = 2719.96 m; •Bransamente – 157 buc; •Camine de vane – 13 buc; •Hidranti – 11 buc; OB.2.2 – Extindere retea de canalizare menajera •Extindere retea de canalizare menajera, L = 2559.92 m; •Racorduri – 181 buc; •Camine de vizitare – 60 buc; •Camine de decantare – 6 buc. OB.2.3 – Statii de pompare apa uzata menajera •SPAU – 6 buc. OB.2.4 – Conducte de refulare apa uzata menajera •Extindere conducte de refulare, L = 1772.34 m; •Camine de vane – 1 buc. OB.3 – UAT Tulcea si UAT Ceatalchioi – Localitatile Tudor Vladimirescu, Ceatalchioi OB.3.1 – Extindere retea de alimentare cu apa •Extindere retea de alimentare cu apa potabila, L = 2254.46 m; •Bransamente – 40 buc; •Camine de vane – 3 buc; •Hidranti – 11 buc; OB.3.2 – Reabilitare retea de alimentare cu apa •Reabilitare retea de alimentare cu apa potabila, L = 2389.35 m; •Bransamente – 38 buc; •Camine de vane – 4 buc; •Hidranti – 10 buc; OB.3.3 – Extindere retea de canalizare menajera •Extindere retea de canalizare menajera, L = 6583.38 m; •Racorduri – 195 buc; •Camine de vizitare – 138 buc; •Camine de decantare – 4 buc. OB.3.4 – Statii de pompare apa uzata menajera •SPAU – 4 buc. OB.3.5 – Conducte de refulare apa uzata menajera •Extindere conducte de refulare, L = 2419.89 m; OB.3.5.1 – Subtraversare rau Dunare (Bratul Sfantul Gheorghe) - SR1, in conducta de protectie L=600.42 m. •Camine de vane – 3 buc. In cadrul contractului sunt definite 3 sectoare de lucrari dupa cum urmeaza: Sector 1: UAT Tulcea (vest) si UAT Somova – Localitatile Tulcea si Mineri •Extindere retea de alimentare cu apa loc. Tulcea Vest + Mineri, L=6276.66 m: •Reabilitare retea de alimentare cu apa loc. Tulcea, pe strada Combustibilului L=896.05 m: •Extindere retea de canalizare menajera loc. Tulcea Vest + Mineri, L=6607.76 m: •Reabilitare retea de canalizare menajera loc. Tulcea Vest, pe strada Combustibilului L=677.06 m: •Statii de pompare apa uzata menajera – 9 buc; •Conducte de refulare apa uzata menajera (aferente celor 9 SPAU-ri) L=3652.24 m. Sector 2: UAT Tulcea (sud) - Localitatea Tulcea •Extindere retea de alimentare cu apa loc. Tulcea Sud, L=2719.96 m: •Extindere retea de canalizare menajera loc. Tulcea Sud, L=2559.92 m: •Statii de pompare apa uzata menajera – 6 buc; •Conducte de refulare apa uzata menajera (aferente celor 6 SPAU-ri) L=1772.34 m. Sector 3: UAT Tulcea si UAT Ceatalchioi – Localitatile Tudor Vladimirescu, Ceatalchioi •Extindere retea de alimentare cu apa loc. Ceatalchioi, L=2254.46 m: •Reabilitare retea de alimentare cu apa loc. Ceatalchioi, L=2389.35 m: •Extindere retea de canalizare menajera loc. Tudor Vladimirescu, L=6583.38 m: •Statii de pompare apa uzata menajera – 4 buc; •Conducte de refulare apa uzata menajera (aferente celor 4 SPAU-ri) L=2419.89 m. Subtraversare rau Dunare (Bratul Sfantul Gheorghe) - SR1, in conducta de protectie L=600.42 m. Lucrarile mentionate se vor realiza etapizat dupa cum urmeaza: Etapa I Sector 1: UAT Tulcea (vest) si UAT Somova – Localitatile Tulcea si Mineri Etapa II Sector 2: UAT Tulcea (sud) - Localitatea Tulcea Etapa III Sector 3: UAT Tulcea si UAT Ceatalchioi – Localitatile Tudor Vladimirescu, Ceatalchioi In cadrul unui sector/etape, lucrarile se vor executa concomitent, astfel incat la finalizarea executiei fiecare sector/etapa sa fie operational. Contractul include: a) Lucrări de construcţie; b) Furnizare şi montaj utilaje şi echipamente tehnologice; c) Testare şi punere în funcţiune; d) Remedierea eventualelor defecte apărute în Perioada de Garanţie. Durata de executie si punerea in functiune a lucrarilor este de 18 luni. Perioada de Garantie este de 36 luni. Valoarea estimată a contractului include Sume Provizionate în valoare totală de 828.300,80 lei. Valoarea estimata a contractului nu include sumele reprezentand "cheltuieli diverse si neprevazute".
Wewnętrzny identyfikator1
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 45111000 Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne, 45231110 Roboty budowlane w zakresie kładzenia rurociągów, 45232150 Roboty w zakresie rurociągów do przesyłu wody, 45232152 Roboty budowlane w zakresie przepompowni, 45232400 Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych, 45247270 Budowa zbiorników