2. Procedure
Procedure
Title: DIS Tekniska konsulttjänster Östersunds kommun
Description: Denna upphandling gäller för tekniska konsulttjänster för Östersunds kommun. Samtliga tekniska konsulttjänster läggas ut i denna DIS med gemensam administrativ föreskrift. Varje teknikområde beskrivs i separata bilagor. Varje uppdrag av konsulttjänster kommer att konkurrensutsättas. Ersättnings- och utvärderingsmodellen kommer att variera mellan uppdragen. Dom kvalificerade leverantörerna kan lämna anbud på samtliga teknikområden om dom uppfyller kraven för den tjänsten beskrivet i bilagorna.
Internal identifier: 26/64
Type of procedure: Other multiple stage procedure
Main features of the procedure: DIS-upphandling
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 71310000 Consultative engineering and construction services
5. Lot
Lot: LOT-0000