461670-2026 - Competition
Poland – Meal-cooking services – Usługa gastronomiczna w zakresie przygotowywania i dystrybucji posiłków wraz z wynajęciem obiektu kuchni.
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
TitleUsługa gastronomiczna w zakresie przygotowywania i dystrybucji posiłków wraz z wynajęciem obiektu kuchni.
DescriptionPrzedmiotem zamówienia jest: Usługa gastronomiczna w zakresie przygotowania i dystrybucji posiłków wraz z wynajęciem obiektu kuchni dla SPZOZ WSS Nr 3 w Rybniku, zwanego dalej Zamawiającym. Umowa zostanie zawarta po zakończeniu postępowania na okres 36 miesięcy. Zamawiający przewiduje możliwość zmian postanowień zawartej umowy (tzw. zmiany kontraktowe w oparciu o art. 455 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp) w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, zgodnie z projektowanymi postanowieniami umowy - warunki zawarte w załączniku nr 2 do SWZ. Zmiana umowy może także nastąpić w przypadkach, o których mowa art. 455 ust. 1 pkt 3 i 4 oraz ust. 2 ustawy Pzp Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz warunki realizacji zamówienia stanowiące podstawę wyliczenia ceny ofertowej zawarte są w dokumentach zamówienia - tj., Specyfikacji Warunków Zamówienia (dalej SWZ) oraz w załącznikach. Zamawiający informuje, iż zgodnie z art. 139 Pzp najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw do wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Realizując obowiązek wynikający z art. 24 ust. 6 ustawy z dnia 14 czerwca 2024 r. o ochronie sygnalistów zamawiający informuje, że w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Nr 3 w Rybniku przyjęta została procedura wewnętrznych zgłoszeń informacji o naruszeniach prawa i podejmowania działań następczych. Treść procedury dostępna jest na stronie https://www.szpital.rybnik.pl/zglaszanie-nieprawidlowosci.
Internal identifierAAG-143-PN/49-2026.BS
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 55322000 Meal-cooking services
Additional classification (cpv): 55321000 Meal-preparation services, 55520000 Catering services, 55521100 Meals-on-wheels services, 55521200 Meal delivery service
5. Lot
LotLOT-0001
TitleUsługa gastronomiczna w zakresie przygotowywania i dystrybucji posiłków wraz z wynajęciem obiektu kuchni
DescriptionSzczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz warunki realizacji zamówienia stanowiące podstawę wyliczenia ceny ofertowej zawarte są w załącznikach: 1.A - Formularz cenowy. 1.B.1 - Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz z załącznikiem nr 1. 1.B.2 - Szczegółowy opis wymaganych diet wraz z załącznikami (od 1-5). 1.B.3 - Informacje dotyczące charakterystyki budynku Kuchni Centralnej będących przedmiotem najmu wraz z wyszczególnieniem składników majątkowych będących na stanie inwentarzowym Kuchni Centralnej Zamawiającego. 1.B.4 - Informacje dotyczące mediów energetycznych i warunków współpracy technicznej. 1.B.5 - Polityka ochrony środowiska i ochrony przeciwpożarowej w SPZOZ WSS nr 3 w Rybniku. 1.B.6 - Szkic wynajmowanej nieruchomości wraz z przynależnym terenem. 1.B.6.1 - Rzuty poszczególnych poziomów obiektu kuchni (od 1-4). 1.B.7 - Załącznik określający sposób rozliczenia opłat za wywóz odpadów komunalnych. 2. - Projektowane postanowienia umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy /postanowienia umowy.
Options
Description of the optionsZamawiający zgodnie art. 441 ust. 1 przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji zwiększającego zakres zamówienia o maksymalnie 20% wartości podstawowej. Zamawiający jest uprawniony do skorzystania z prawa opcji na zasadach i w trybie opisanym poniżej: a) przedmiotowe prawo opcji może być realizowane przez Zamawiającego etapowo / częściowo /fragmentarycznie / sukcesywnie w okresie realizacji zamówienia, przy czym oświadczenie o skorzystaniu przez Zamawiającego z prawa opcji (ewentualnie ostatnie z takich oświadczeń – w przypadku etapowego korzystania prawa opcji) może zostać złożone najpóźniej do dnia upływu terminu obowiązywania umowy. Po upływie tego terminu zastrzeżone prawo opcji (w zakresie, w jakim nie zostało uruchomione) wygasa, w związku z czym Zamawiający po upływie tego terminu nie może już z niego skorzystać; b) zamówienie realizowane w ramach opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z uwagi na powyższe nieskorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie stanowi podstawy dla Wykonawcy do dochodzenia jakichkolwiek roszczeń w stosunku do Zamawiającego; c) zastrzega się, iż zakres zamówienia objęty prawem opcji nie stanowi zobowiązania umownego (w tym finansowego) Zamawiającego zaciąganego w momencie zawarcia umowy w sprawie zamówienia, a przewidywany zakres opcjonalny zamówienia nie jest gwarantowany do realizacji; d) w przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji uruchomiony w tym trybie zakres opcjonalny ma być realizowany w sposób analogiczny, jak zakres podstawowy (przy zastrzeżeniu wyraźnych postanowień umowy swoistych dla zakresu opcjonalnego). Przedmiotu umowy objętego zakresem opcjonalnym zamówienia (w razie jego uruchomienia i realizacji) dotyczą te same warunki i zobowiązania umowne Wykonawcy (w tym zobowiązania z tytułu gwarancji i rękojmi), co przedmiotu umowy objętego zakresem podstawowym zamówienia; e) termin wykonania zamówienia objętego prawem opcji nie może być dłuższy niż termin wskazany w § 2 umowy; f) realizacja (uruchomienie) prawa opcji dokonywana jest poprzez złożenie Wykonawcy przez Zamawiającego w okresie obowiązywania umowy pisemnego oświadczenia określającego zakres konkretnej usługi. Realizacja (uruchomienie) prawa opcji (zakresu opcjonalnego zamówienia) nie stanowi zmiany warunków umowy i nie wymaga zawarcia aneksu do umowy; g) w momencie złożenia oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji następuje zaciągnięcie przez Zamawiającego zobowiązania finansowego w wysokości wynikającej z zakresu usług objętych realizowaną na mocy danego oświadczenia opcją; h) Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie w stosunku do Zamawiającego w przypadku, gdy Zamawiający z opcji nie skorzysta. Wykonawca nie jest obowiązany do realizacji zakresu opcjonalnego w zakresie, w jakim zastrzeżone prawo opcji nie zostało uruchomione przez Zamawiającego zgodnie z zapisami umowy, jak również Wykonawca nie może domagać się jego realizacji. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawca za usługi objęte opcją wystawi fakturę za zamówione usługi nie później niż ostatniego dnia obowiązywania umowy. Przyjmuje się, iż ostatni dzień wykonania prawa opcji nie może być późniejszy niż ostatni dzień obowiązywania umowy.