461690-2026 - Competition
Poland – Refuse and waste related services – ZP/16/2026 Usługa odbioru, transportu i zagospodarowania poprzez proces odzysku odpadów o kodach 200301 oraz 200108
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
TitleZP/16/2026 Usługa odbioru, transportu i zagospodarowania poprzez proces odzysku odpadów o kodach 200301 oraz 200108
DescriptionPrzedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na odbiorze, transporcie i zagospodarowaniu odpadów. Przedmiot zamówienia został podzielony na 2 części: CZĘŚĆ NR 1 – odpady o kodzie 200301 CZĘŚĆ NR 2 – odpady o kodzie 200108
Internal identifierZP/16/2026
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 90500000 Refuse and waste related services
Additional classification (cpv): 90512000 Refuse transport services
5. Lot
LotLOT-0001
TitleCzęść nr 1
DescriptionPrzedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na odbiorze, transporcie i zagospodarowaniu odpadów. CZĘŚĆ NR 1 – odpady o kodzie 200301 w ilości 6500 Mg (zamówienie podstawowe).
Options
Description of the options1. W ramach przedmiotowego zamówienia Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji poprzez zwiększenie w okresie obowiązywania umowy ilości odpadów do odbioru. Maksymalna ilość odpadów w ramach prawa opcji dla poszczególnych części zamówienia wynosi: 1.1. CZĘŚĆ NR 1 – odpady o kodzie 200301 w ilości 6 500 Mg (prawo opcji). Zamawiający skorzysta z prawa opcji w przypadku zwiększonej ilości przyjętych odpadów, gdy zaistnieje konieczność zagospodarowania większej ilości odpadów. 2. Realizacja zakresu zamówienia objętego prawem opcji nie powoduje zmiany umowy. 3. Cena jednostkowa odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów objętych prawem opcji winna być taka sama jak cena wykonania usługi w ramach zamówienia podstawowego. 4. W zakresie zamówienia opcjonalnego Wykonawca zobowiązany jest do rozpoczęcia świadczenia usług na podstawie pisemnego oświadczenia woli Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji. Zamawiający przekaże Wykonawcy ww. oświadczenie w przedmiocie skorzystania z prawa opcji w określonym przez siebie zakresie w terminie co najmniej 10 dni roboczych przed planowanym rozpoczęciem realizowania odbioru odpadów ujętych w prawie opcji, przy czym Wykonawca jest obowiązany do jego wykonania. 5. Korzystanie z prawa opcji przez Zamawiającego może być dokonane jednorazowo na całą wartość zamówienia opcjonalnego lub w kilku częściach. W przypadku realizacji opcji w kilku częściach Zamawiający będzie składał Wykonawcy kolejne oświadczenia nie później niż przed momentem wyczerpania się wartości zamówienia opcjonalnego wynikającej z poprzednio złożonego oświadczenia. 6. Zamówienie opcjonalne nie stanowi zobowiązania Zamawiającego do jego udzielenia, jak również nie stanowi podstawy do dochodzenia przez Wykonawcę roszczeń odszkodowawczych z tytułu niezrealizowania tego zamówienia. Oświadczenie woli Zamawiającego o realizacji zamówienia opcjonalnego jest wyłącznym uprawnieniem Zamawiającego. 7. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy przysługuje wynagrodzenie za faktyczne ilości wykonanych usług zrealizowanych na podstawie umowy, stanowiące sumę iloczynów stawek jednostkowych za 1 Mg i masy faktycznie odebranych odpadów, powiększone o należny podatek VAT.
LotLOT-0002
TitleCzęść nr 2
DescriptionPrzedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na odbiorze, transporcie i zagospodarowaniu odpadów. CZĘŚĆ NR 2 – odpady o kodzie 200108 w ilości 600 Mg (zamówienie podstawowe).
Description of the options1. W ramach przedmiotowego zamówienia Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji poprzez zwiększenie w okresie obowiązywania umowy ilości odpadów do odbioru. Maksymalna ilość odpadów w ramach prawa opcji dla poszczególnych części zamówienia wynosi: 1.1. CZĘŚĆ NR 2 – odpady o kodzie 200108 w ilości 600 Mg (prawo opcji). Zamawiający skorzysta z prawa opcji w przypadku zwiększonej ilości przyjętych odpadów, gdy zaistnieje konieczność zagospodarowania większej ilości odpadów. 2. Realizacja zakresu zamówienia objętego prawem opcji nie powoduje zmiany umowy. 3. Cena jednostkowa odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów objętych prawem opcji winna być taka sama jak cena wykonania usługi w ramach zamówienia podstawowego. 4. W zakresie zamówienia opcjonalnego Wykonawca zobowiązany jest do rozpoczęcia świadczenia usług na podstawie pisemnego oświadczenia woli Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji. Zamawiający przekaże Wykonawcy ww. oświadczenie w przedmiocie skorzystania z prawa opcji w określonym przez siebie zakresie w terminie co najmniej 10 dni roboczych przed planowanym rozpoczęciem realizowania odbioru odpadów ujętych w prawie opcji, przy czym Wykonawca jest obowiązany do jego wykonania. 5. Korzystanie z prawa opcji przez Zamawiającego może być dokonane jednorazowo na całą wartość zamówienia opcjonalnego lub w kilku częściach. W przypadku realizacji opcji w kilku częściach Zamawiający będzie składał Wykonawcy kolejne oświadczenia nie później niż przed momentem wyczerpania się wartości zamówienia opcjonalnego wynikającej z poprzednio złożonego oświadczenia. 6. Zamówienie opcjonalne nie stanowi zobowiązania Zamawiającego do jego udzielenia, jak również nie stanowi podstawy do dochodzenia przez Wykonawcę roszczeń odszkodowawczych z tytułu niezrealizowania tego zamówienia. Oświadczenie woli Zamawiającego o realizacji zamówienia opcjonalnego jest wyłącznym uprawnieniem Zamawiającego. 7. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy przysługuje wynagrodzenie za faktyczne ilości wykonanych usług zrealizowanych na podstawie umowy, stanowiące sumę iloczynów stawek jednostkowych za 1 Mg i masy faktycznie odebranych odpadów, powiększone o należny podatek VAT.