461700-2026 - Competition
Sweden – Ships and boats – Lotsbåtar
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
TitleLotsbåtar
DescriptionUpphandlingen avser tio (10) nya lätt isgående lotsbåtar, med option om ytterligare sex (6) stycken. Beräknad leveranstakt är ca 3-4 båtar/år.
Internal identifier26-00762
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 34500000 Ships and boats
Additional classification (cpv): 34520000 Boats
5. Lot
LotLOT-0000
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Lotsbåtar
Intern identifierare: 26-00762
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34500000 Fartyg och båtar
Ytterligare klassificering (cpv): 34520000 Båtar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000