461872-2026 - Competition
Czechia – Construction work for social services buildings – STAVEBNÍ ÚPRAVY A NÁSTAVBA ČÁSTI OBJEKTU BYTOVÉHO DOMU Č. P. 621, ULICE OKRUŽNÍ V K. Ú. ČESKÉ BUDĚJOVICE 4 – 1. ETAPA
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Works
2. Procedure
Procedure
TitleSTAVEBNÍ ÚPRAVY A NÁSTAVBA ČÁSTI OBJEKTU BYTOVÉHO DOMU Č. P. 621, ULICE OKRUŽNÍ V K. Ú. ČESKÉ BUDĚJOVICE 4 – 1. ETAPA
DescriptionPředmětem plnění veřejné zakázky je rekonstrukce a nástavba objektu bytového domu č. p. 621, ulice Okružní na parcele č. 1201/32 v k.ú. České Budějovice 4. Předmětem díla je 1. etapa rekonstrukce stavebního objektu o stáří cca 40 let, původním určením zhotoven jako administrativní budova v průmyslovém areálu, která byla před cca 21 lety stavebními úpravami a změnou užívání přestavěna na bytový dům. Objekt se skládá celkem ze tří částí: vstupní část tvoří jedno nadzemní podlaží, ke kterému je přisazen jednopodlažní objekt (část B a C). Za vstupním objektem se nachází vícepodlažní objekt (část A). Realizace díla bude provedena ve dvou etapách. V současné době se bude realizovat pouze první etapa. První etapa bude obsahovat rekonstrukci objektu B, C, nástavbu na objekt B a demolici vjezdové brány (objekt navazující na objekt B), stavební objekt A je zařazen do druhé etapy. Součástí první etapy bude celková přestavba části prostor objektu B pro využití prostor jako kanceláře, haly, ambulance, azylového domu a vstupní haly, a části C pro využití prostor jako nízkoprahového denního centra a noclehárny. V rámci přestavby dojde také k zateplení obvodového pláště částí B a C objektu. Současně je předmětem díla odstranění vjezdové brány navazující na objekt B. Součástí díla bude celková rekonstrukce vnitřních prostor objektu B a C a zhotovení nástavby na stávající část B objektu. Části B a C budou dispozičně propojeny, ale bude se jednat o samostatné provozy. Nově budou do všech částí objektu zřízeny samostatné bezbariérové přístupy. Jednopodlažní objekt „C“ bude nově zateplen, provedena celková vnitřní přestavba a střecha rozdělena na zelenou střechu a pochozí terasu přístupnou z objektu „B“. SO 01 – Objekt B+C SO 02 – Objekt A – bude řešeno v II. etapě SO 03 – TZB SO 04 – Bourání brány Předmět plnění veřejné zakázky je definovaný projektovou dokumentací.
Internal identifierCB260106
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractWorks
Main classification (cpv): 45215200 Construction work for social services buildings
Additional classification (cpv): 45211100 Construction work for houses, 45111100 Demolition work
5. Lot
LotLOT-0001
Options
Description of the optionsČl. III. odst. 6. Smlouvy o dílo: Dojde-li v průběhu provádění díla k problémům se zajištěním materiálu pro realizaci díla, tzn., že objektivně nebude možné zajistit dodání materiálů pro provádění díla, a budou-li takové problémy způsobeny objektivní situací na stavebním trhu, nikoli jakýmkoli pochybením či opomenutím zhotovitele, jsou smluvní strany oprávněny přistoupit ke změně předmětu díla (co do jednotlivých položek položkového rozpočtu). Čl. III. odst. 7. Smlouvy o dílo: Právo požadovat změnu předmětu díla z důvodu problémů se zajištěním materiálu pro realizaci díla musí být u objednatele uplatněno písemně bez zbytečného odkladu poté, co se zhotovitel uplatňující nárok na změnu o okolnostech zapříčiňujících změnu dozví. Zhotovitel je povinen objednateli prokázat problémy se zajištěním materiálu pro realizaci díla. Čl. III. odst. 8. Smlouvy o dílo: Předmět díla (co do konkrétních položek) může být upraven tak, že nedostupná položka bude nahrazena položkou jinou, srovnatelné nebo lepší kvality, přičemž takováto záměna nesmí mít vliv na celkovou kvalitu a cenu díla. Čl. III. odst. 9. Smlouvy o dílo: Ke změně předmětu díla (co do konkrétních položek) dojde na základě dodatku uzavřeného mezi smluvními stranami k této smlouvě, který podléhá schválení ze strany příslušného orgánu objednatele ve smyslu zákona č. 128/2000 Sb., o obcích (obecní zřízení), ve znění pozdějších předpisů. Čl. III. odst. 10. Smlouvy o dílo: Ustanovení odst. 6, 7, 8 a 9 článku III. je vyhrazenou změnou závazku ve smyslu § 100 odst. 1 zákona č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek, ve znění pozdějších předpisů. Čl. III. odst. 11. Smlouvy o dílo: V souladu s ustanovením § 100 odst. 1 ZZVZ si objednatel dále vyhrazuje změnu závazku z této smlouvy spočívající v úpravě doby plnění, a to za následujících podmínek. Čl. III. odst. 12. Smlouvy o dílo: K zahájení jednání o změně doby plnění dojde na základě pokynu objednatele nebo na základě návrhu zhotovitele. Návrh změny je zhotovitel povinen vyhotovit v rozsahu dle VOP, a v případě, že se jedná o návrh změny ze strany zhotovitele, je povinen jej nejprve projednat s TDS, přičemž kladné stanovisko TDS je podstatnou náležitostí návrhu změny ze strany zhotovitele. Návrh změny je zhotovitel povinen předložit k vyjádření objednateli. Čl. III. odst. 13. Smlouvy o dílo: Ke změně doby plnění může dojít pouze z následujících důvodů: a. z důvodů vyšší moci, b. z důvodu změny díla s dopadem do doby plnění, c. z důvodu prokazatelně nevhodných klimatických podmínek, přičemž nevhodnými klimatickými podmínkami se pro účely tohoto odstavce rozumí takové klimatické podmínky, které dle měření Českého hydrometeorologického ústavu neodpovídají běžným klimatickým podmínkám, tzn. vymykají se například dlouhodobým denním teplotním nebo srážkovým průměrům v daném období nebo v případě, že nebude zjevně možné vlivem klimatických podmínek pokračovat v pracích dle harmonogramu, aniž by došlo k porušení právních/bezpečnostních předpisů nebo technických/technologických norem, d. z důvodu průtahů a zdržení ze strany orgánů veřejné moci včetně průtahů v rámci konaného správního či obdobného řízení, avšak za předpokladu, že nevznikly z důvodů na straně Zhotovitele, e. z důvodu průtahů a zdržení ze strany třetích osob, jejichž součinnost je k zhotovení díla třeba a zároveň za jejichž plnění není zhotovitel odpovědný, avšak za předpokladu, že nevznikly z důvodů na straně zhotovitele, f. z důvodu prodlení na straně objednatele, g. z důvodu změny právní úpravy či technických norem, jež si vyžádá změnu v provádění díla, h. v případě nutnosti provést archeologický průzkum dle příslušných právních předpisů v důsledku jehož rozsahu a provedení, respektive bez jehož závěrů není možné pokračovat v provádění díla, i. dojde-li při provádění zemních prací ke zjištění inženýrských sítí nebo jiných podzemních objektů, dojde-li při provádění stavebních prací ke zjištění stavebních konstrukcí, které nebyly uvedeny, popřípadě byly chybně vyznačeny, v archivních podkladech a projektové dokumentaci předané zhotoviteli v rámci zadávacího řízení, a které významně brání v pokračování prací podle schváleného časového harmonogramu, aniž by bylo možné jejich přeložku či odstranění provést v rámci stávajících termínů. Čl. III. odst. 14. Smlouvy o dílo: Prodloužení doby plnění bude vždy předmětem jednání smluvních stran a může být sjednáno pouze v rozsahu prokazatelného faktického zdržení způsobeného překážkou, jež vznikla mimo vůli zhotovitele a zhotovitel nemohl jejímu vzniku zabránit.