2. Procedure
Procedure
Title: „RS 1 VRT Praha-Běchovice – Světlá nad Sázavou“; Zpracování dokumentace pro povolení stavby (v režimu BIM)
Description: Předmětem plnění zakázky pro část s názvem „RS 1 VRT Praha-Běchovice – Poříčany“ (dále jen „Část A“), pro část s názvem „RS 1 VRT Poříčany – Světlá nad Sázavou“ (dále jen „Část B“) a pro část s názvem „RS 1 ŽST Světlá nad Sázavou“ (dále jen „Část C“) je: a) Zhotovení Záměru projektů, a to samostatně pro Část A, Část B a Část C; b) Zpracování dokumentace dle § 8 (dále jen „dokumentace EIA“) zákona č. 100/2001 Sb., a to jedné dokumentace EIA v rozsahu Části A, Části B a Části C a navazujícího úseku VRT v úseku km 97,2–101,3; c) Zhotovení Projektových dokumentací pro povolení stavby dopravní infrastruktury (DPS), a to samostatně pro Část A, Část B a Část C; d) Zpracování a podání žádostí o vydání povolení záměru dle stavebního zákona, a to samostatně pro Část A, Část B a Část C; e) Zpracování Díla v režimu BIM a vytvoření Informačních modelů BIM, a to samostatně pro Část A, Část B a Část C ; f) Výkon Dozoru projektanta při zhotovení PDPS. Bližší specifikace předmětu plnění veřejné zakázky je upravena v dalších částech zadávací dokumentace.
Internal identifier: 72775/2026-SŽ-GŘ-O7
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 71322000 Engineering design services for the construction of civil engineering works
Additional classification (cpv): 71311230 Railway engineering services, 71335000 Engineering studies, 71351730 Geological prospecting services, 71313400 Environmental impact assessment for construction
5. Lot
Lot: LOT-0001
Additional classification (cpv): 71335000 Engineering studies, 71311230 Railway engineering services, 71351730 Geological prospecting services, 71313400 Environmental impact assessment for construction
Options:
Description of the options: 1) Zadavatel si v souladu s § 100 odst. 3 ZZVZ ve spojení s § 66 ZZVZ vyhrazuje opční právo na zadání nových služeb spočívajících v opakování obdobných služeb jako v původní veřejné zakázce a odpovídající původní veřejné zakázce. Předmětem opčního práva je konkrétně: a) prodloužení přeložky silnice III/33011 (obchvat Hořátve), která bude poskytnuta na základě podkladů dle odst. 2.2.2 písm. a) ZTP a v rozsahu dle odst. 4.32.2. ZTP; b) modernizace trati Kolín – Ledečko, která bude poskytnuta na základě podkladů dle odst. 2.2.2 písm. b) ZTP a v rozsahu dle odst. 4.32.3. ZTP; c)zřízení ŽST Smrčná, která bude poskytnuta na základě podkladů dle odst. 2.2.2 písm. c) ZTP a v rozsahu dle odst. 4.32.4. ZTP. Zadavatel primárně předvídá a předpokládá využití opčního práva, současně však upozorňuje, že využití opčního práva nemůže bezvýhradně garantovat. Objednatel může využít jednu, několik nebo všechny vyhrazené služby nebo nemusí být opční právo využito vůbec, a to vše dle aktuálních provozních potřeb zadavatele. 2) Zadavatel si v souladu s § 100 odst. 1 ZZVZ a § 222 odst. 2 ZZVZ vyhrazuje změnu závazku v souladu s čl. 3.8 a 9.4.8 Obchodních podmínek a to takto: a) Projednání s veřejností: v rámci této vyhrazené změny lze překročit předpokládaný počet hodin dle přílohy č. 4 Smlouvy maximálně o 20 %; b) Dozor projektanta: v rámci této vyhrazené změny lze překročit předpokládaný počet hodin dle přílohy č. 4 Smlouvy maximálně o 20 %. 3) Zadavatel si v souladu s § 100 odst. 1 ZZVZ a § 222 odst. 2 ZZVZ vyhrazuje změnu závazku v souladu s čl. 10.9 Obchodních podmínek a to takto: v případě, že průměrný roční index spotřebitelských cen vyhlašovaný Českým statistickým úřadem ke kalendářnímu měsíci odpovídajícímu měsíci, v němž nabyla Smlouva účinnosti, vzroste/klesne o více než 3 %, zvýší/sníží se neuhrazená část Ceny Díla nebo Odměna za výkon Dozoru projektanta nebo Odměna za Projednání s veřejností o výši tohoto indexu, a to v každém roce trvání Smlouvy. Ke zvýšení/snížení dochází od prvního dne kalendářního měsíce následujícího po měsíci, na který připadá výročí účinnosti Smlouvy. K úpravě neuhrazené části ceny nebo odměny Zhotovitele se smluvní strany zavazují uzavřít dodatek ke Smlouvě. Zhotovitel nemá nárok na zvýšení neuhrazené části Ceny Díla nebo Odměny za výkon Dozoru projektanta nebo Odměny za Projednání s veřejností v případě, že je ke dni výročí účinnosti Smlouvy v prodlení s dokončením Díla nebo Části Díla, ledaže za toto prodlení neodpovídá. Blíže je upraveno v Obchodních podmínkách.