See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Földgáz beszerzése 2027. évre
Description: Ajánlatkérő a jelen közbeszerzési eljárás eredményeképpen Adásvételi szerződést kívánt kötni. A jelen dokumentáció részeként rendelkezésre bocsátott „Mennyisegi_adatok_foldgaz” elnevezésű excel file-ban található fogyasztási helyek részére a magyar átviteli hálózaton folyamatosan rendelkezésre álló, földgáz energia versenypiaci beszerzésére vonatkozóan, teljes ellátásalapú szerződés keretében, menetrendadási kötelezettség nélkül. „Mennyisegi_adatok_foldgaz” elnevezésű excel file-ban található fogyasztási helyek tekintetében szerződéssel érintett szolgáltatási időszak hatálya: A szerződés aláírását követő nap 6:00 óra, azzal, hogy a szerződés hatálybalépésének legkorábbi időpontja 2026. 10.01. 6.00 óra. Hatály lejárta: 2027.10.01. 6:00 óra. A szerződő feleket, a minőségi és mennyiségi kimutatásokat a jelen dokumentáció részeként rendelkezésre bocsátott „Mennyisegi_adatok_foldgaz” elnevezésű excel file tartalmazza. • Tervezett fogyasztási mennyiség: mindösszesen 12 930 466 kWh • Opció + 20 % = 2 586 093 kWh • Maximum fogyasztási mennyiség (Tervezett fogyasztási mennyiség + opció) = 15 516 559 kWh Ajánlatkérő az opció lehívására nem vállal kötelezettséget. Szolgáltatónak rendelkeznie kell a MEKH által kiadott, földgáz kereskedelmi tevékenység végzésére vonatkozó engedéllyel, legkésőbb a szerződéskötés időpontjára. A napi átlagfűtőérték értékének ingadozása nem lehet több a szerződött fűtőérték ±5%-os sávjánál, kivéve a gázátadó állomáson fellépő nem normál üzemmenet, illetve a megfelelő időben előre jelzett karbantartási munka vagy a vis maior esetét. A földgáz minősége megfelel az MSZ 1648:2016 sz. szabvány 2H jelű gázcsoportra vonatkozó előírásainak. Nominálást a Felhasználó helyett Szolgáltató végzi. A nominálási eltérésekből adódó nominálási pótdíj és kiegyensúlyozási díj Szolgáltatót terheli. kWh mennyiségben kifejezett földgáz mennyiségre vonatkozó műszaki paraméter: a 25/0°C referencia hőmérsékletű, kWh-ban kifejezett GCV alapú energia Továbbiak részletesen a műszaki leírásban. Amennyiben az eljárást megindító felhívás vagy a közbeszerzési dokumentumok bármely pontjában a közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása szükségessé tette meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, illetőleg szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozást, azt minden esetben úgy kell értelmezni, hogy a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt, és úgy értelmezendő, hogy a „vagy azzal egyenértékű” kifejezés is szerepel mellette.
Internal identifier: EKR001206342026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 09123000 Natural gas
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: EKR001206342026/1
Options:
Description of the options: Opció + 20 % = 2 586 093 kWh Ajánlatkérő az opció lehívására nem vállal kötelezettséget.