462036-2026 - Competition
Poland – Heating oil – Dostawy oleju opałowego.
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Supplies
2. Procedure
Procedure
TitleDostawy oleju opałowego.
Description1. Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy oleju opałowego w okresie od IV kw. 2026 r. do III kw. 2027 r., w łącznej ilości 2583,8 m3 do 436 obiektów (lokalizacji) na terenie całej Polski. Dostarczany olej musi spełniać wymagania jakościowe określone Polską Normą PN-C 96024:2020-12 dla oleju opałowego. Zamówienie podzielono na 15 części. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz zasady realizacji przedmiotu zamówienia zawarto w Projekcie umowy stanowiącym Załącznik nr 7 do SWZ.
Internal identifierBZ.26.337.2026
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedyes
Justification for the accelerated procedurePo dokonanej analizie zużycia ilościowo – wartościowego oleju opałowego za okres od 1 września 2025 r. do 28 lutego 2026 r. ustalono nadmierne wykorzystanie umów w poszczególnych częściach (17 części), tj. zużycie wartościowe wyniosło średnio ponad 65% zaś, natomiast ilościowe ponad 63%. Przyczyną tego stanu rzeczy były wyjątkowo niskie temperatury w sezonie grzewczym 2025/2026. To z kolei skutkuje tym, że aktualnie obowiązujące umowy z terminem ich realizacji do 30 września 2026 r., ulegną wcześniejszemu wyczerpaniu ilościowo – wartościowemu. Stąd, aby zachować ciągłość działania placówek pocztowych, tj. ich zaopatrzenia w energię cieplną, zachodzi konieczność skrócenia terminu składania ofert w postępowaniu przetargowym, tak aby wyłonić wykonawców i podpisać z nimi umowy najpóźniej do końca I dekady sierpnia br. Skrócony termin umożliwi również zminimalizowanie ryzyk związanych z ewentualnymi odwołaniami wykonawców lub braku ofert, a także uwzględni wymagany czas na uprawomocnienie się rozstrzygnięć przetargowych. Dodatkowo należy podkreślić, iż w ostatnim czasie (od 10 do 16 bm.) utrzymują się niskie notowania cen hurtowych oleju opałowego (średnio 4642,4 zł netto z 1 m3), które są publikowane na stronie internetowej Orlen S.A., co może być bardzo korzystne dla Poczty Polskiej S.A. Z uwagi na powyższe należy, jak najszybciej przeprowadzić postępowanie przetargowe, aby z terminem otwarcia ofert „wpasować” się w utrzymujący się trend niskich notowań cen oleju i jak najszybciej wyłonić nowych dostawców.
Main features of the procedure1. Niniejsze postępowanie, o wartości przekraczającej równowartość kwoty określonej na podstawie art. 2 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r., poz. 1320 t.j.) - zwanej dalej „PZP”, prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 376 ust. 1 pkt 1) PZP w związku z art. 5 ust. 4 pkt. 6) PZP. 2. Postępowanie prowadzone jest w procedurze, o której mowa w art. 139 ust. 1 PZP. Zamawiający może najpierw dokonać badania i oceny ofert, a następnie dokonać kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 3. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim przy użyciu środka komunikacji elektronicznej - Platformy MarketPlanet (zwanej dalej „Platformą”) pod adresem: https://poczta-polska.ezamawiajacy.pl
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 09135100 Heating oil
5. Lot
LotLOT-0001
TitleWojewództwo opolskie i śląskie
DescriptionPrzedmiotem zamówienia jest sukcesywna sprzedaż na rzecz Zamawiającego, w okresie od dnia zawarcia umowy do 30 września 2027 roku, oleju opałowego lekkiego oznaczonego kodem CN 2710, do obiektów (lokalizacji) wskazanych przez Zamawiającego. Dostarczany olej musi spełniać wymagania jakościowe określone Polską Normą PN-C 96024:2020-12 dla oleju opałowego. Sprzedaż 72,50 m3 oleju.
Internal identifierCzęść 1
Main classification (cpv): 09135000 Fuel oils
Options
Description of the optionsMinimalna wielkość w jakiej nastąpi realizacja zamówienia, wynosi 75 % ilości oleju opałowego, określonej w § 1 ust. 3 Projektu umowy. Pozostała ilość oleju nie stanowi zobowiązania Zamawiającego do jego zakupu oraz nie może stanowić podstawy do zgłaszania przez Wykonawcę jakichkolwiek roszczeń.
LotLOT-0002
TitleWojewództwo świętokrzyskie
DescriptionPrzedmiotem zamówienia jest sukcesywna sprzedaż na rzecz Zamawiającego, w okresie od dnia zawarcia umowy do 30 września 2027 roku, oleju opałowego lekkiego oznaczonego kodem CN 2710, do obiektów (lokalizacji) wskazanych przez Zamawiającego. Dostarczany olej musi spełniać wymagania jakościowe określone Polską Normą PN-C 96024:2020-12 dla oleju opałowego. Sprzedaż 87,10 m3 oleju.
Internal identifierCzęść 2
LotLOT-0003
TitleWojewództwo małopolskie i podkarpackie
DescriptionPrzedmiotem zamówienia jest sukcesywna sprzedaż na rzecz Zamawiającego, w okresie od dnia zawarcia umowy do 30 września 2027 roku, oleju opałowego lekkiego oznaczonego kodem CN 2710, do obiektów (lokalizacji) wskazanych przez Zamawiającego. Dostarczany olej musi spełniać wymagania jakościowe określone Polską Normą PN-C 96024:2020-12 dla oleju opałowego. Sprzedaż 85,00 m3 oleju.
Internal identifierCzęść 3
LotLOT-0004
TitleWojewództwo kujawsko - pomorskie
DescriptionPrzedmiotem zamówienia jest sukcesywna sprzedaż na rzecz Zamawiającego, w okresie od dnia zawarcia umowy do 30 września 2027 roku, oleju opałowego lekkiego oznaczonego kodem CN 2710, do obiektów (lokalizacji) wskazanych przez Zamawiającego. Dostarczany olej musi spełniać wymagania jakościowe określone Polską Normą PN-C 96024:2020-12 dla oleju opałowego. Sprzedaż 358,70 m3 oleju.
Internal identifierCzęść 4
LotLOT-0005
TitleWojewództwo warmińsko - mazurskie
DescriptionPrzedmiotem zamówienia jest sukcesywna sprzedaż na rzecz Zamawiającego, w okresie od dnia zawarcia umowy do 30 września 2027 roku, oleju opałowego lekkiego oznaczonego kodem CN 2710, do obiektów (lokalizacji) wskazanych przez Zamawiającego. Dostarczany olej musi spełniać wymagania jakościowe określone Polską Normą PN-C 96024:2020-12 dla oleju opałowego. Sprzedaż 276,80 m3 oleju.
Internal identifierCzęść 5
LotLOT-0006
TitleWojewództwo pomorskie
DescriptionPrzedmiotem zamówienia jest sukcesywna sprzedaż na rzecz Zamawiającego, w okresie od dnia zawarcia umowy do 30 września 2027 roku, oleju opałowego lekkiego oznaczonego kodem CN 2710, do obiektów (lokalizacji) wskazanych przez Zamawiającego. Dostarczany olej musi spełniać wymagania jakościowe określone Polską Normą PN-C 96024:2020-12 dla oleju opałowego. Sprzedaż 260,00 m3 oleju.
Internal identifierCzęść 6
LotLOT-0007
TitleWojewództwo zachodniopomorskie (obszar koszaliński, obszar szczeciński)
DescriptionPrzedmiotem zamówienia jest sukcesywna sprzedaż na rzecz Zamawiającego, w okresie od dnia zawarcia umowy do 30 września 2027 roku, oleju opałowego lekkiego oznaczonego kodem CN 2710, do obiektów (lokalizacji) wskazanych przez Zamawiającego. Dostarczany olej musi spełniać wymagania jakościowe określone Polską Normą PN-C 96024:2020-12 dla oleju opałowego. Sprzedaż 170 m3 oleju.
Internal identifierCzęść 7
LotLOT-0009
TitleWojewództwo mazowieckie (obszar ciechanowski i płocki)
DescriptionPrzedmiotem zamówienia jest sukcesywna sprzedaż na rzecz Zamawiającego, w okresie od dnia zawarcia umowy do 30 września 2027 roku, oleju opałowego lekkiego oznaczonego kodem CN 2710, do obiektów (lokalizacji) wskazanych przez Zamawiającego. Dostarczany olej musi spełniać wymagania jakościowe określone Polską Normą PN-C 96024:2020-12 dla oleju opałowego. Sprzedaż 121,50 m3 oleju.
Internal identifierCzęść 8
LotLOT-0010
TitleWojewództwo mazowieckie (obszar ostrołęcki i siedlecki)
DescriptionPrzedmiotem zamówienia jest sukcesywna sprzedaż na rzecz Zamawiającego, w okresie od dnia zawarcia umowy do 30 września 2027 roku, oleju opałowego lekkiego oznaczonego kodem CN 2710, do obiektów (lokalizacji) wskazanych przez Zamawiającego. Dostarczany olej musi spełniać wymagania jakościowe określone Polską Normą PN-C 96024:2020-12 dla oleju opałowego. Sprzedaż 206,10 m3 oleju.
Internal identifierCzęść 9
LotLOT-0011
TitleWojewództwo lubelskie (obszar lubelski)
DescriptionPrzedmiotem zamówienia jest sukcesywna sprzedaż na rzecz Zamawiającego, w okresie od dnia zawarcia umowy do 30 września 2027 roku, oleju opałowego lekkiego oznaczonego kodem CN 2710, do obiektów (lokalizacji) wskazanych przez Zamawiającego. Dostarczany olej musi spełniać wymagania jakościowe określone Polską Normą PN-C 96024:2020-12 dla oleju opałowego. Sprzedaż 64,70 m3 oleju.
Internal identifierCzęść 10
LotLOT-0012
TitleWojewództwo lubelskie (obszar hrubieszowski)
DescriptionPrzedmiotem zamówienia jest sukcesywna sprzedaż na rzecz Zamawiającego, w okresie od dnia zawarcia umowy do 30 września 2027 roku, oleju opałowego lekkiego oznaczonego kodem CN 2710, do obiektów (lokalizacji) wskazanych przez Zamawiającego. Dostarczany olej musi spełniać wymagania jakościowe określone Polską Normą PN-C 96024:2020-12 dla oleju opałowego. Sprzedaż 51,60 m3 oleju.
Internal identifierCzęść 11
LotLOT-0013
TitleWojewództwo podlaskie
DescriptionPrzedmiotem zamówienia jest sukcesywna sprzedaż na rzecz Zamawiającego, w okresie od dnia zawarcia umowy do 30 września 2027 roku, oleju opałowego lekkiego oznaczonego kodem CN 2710, do obiektów (lokalizacji) wskazanych przez Zamawiającego. Dostarczany olej musi spełniać wymagania jakościowe określone Polską Normą PN-C 96024:2020-12 dla oleju opałowego. Sprzedaż 158,00 m3 oleju.
Internal identifierCzęść 12
LotLOT-0014
TitleWojewództwo łódźkie
DescriptionPrzedmiotem zamówienia jest sukcesywna sprzedaż na rzecz Zamawiającego, w okresie od dnia zawarcia umowy do 30 września 2027 roku, oleju opałowego lekkiego oznaczonego kodem CN 2710, do obiektów (lokalizacji) wskazanych przez Zamawiającego. Dostarczany olej musi spełniać wymagania jakościowe określone Polską Normą PN-C 96024:2020-12 dla oleju opałowego. Sprzedaż 190,00 m3 oleju.
Internal identifierCzęść 13
LotLOT-0015
TitleWojewództwo wielkopolskie
Internal identifierCzęść 14
LotLOT-0016
TitleWojewództwo lubuskie, województwo dolnośląskie
DescriptionPrzedmiotem zamówienia jest sukcesywna sprzedaż na rzecz Zamawiającego, w okresie od dnia zawarcia umowy do 30 września 20267 roku, oleju opałowego lekkiego oznaczonego kodem CN 2710, do obiektów (lokalizacji) wskazanych przez Zamawiającego. Dostarczany olej musi spełniać wymagania jakościowe określone Polską Normą PN-C 96024:2020-12 dla oleju opałowego. Sprzedaż 221,80 m3 oleju.
Internal identifierCzęść 15