See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: VN-CL-09.1 SISTEM ZONAL DE ALIMENTARE CU APA ODOBESTI SI LUCRARI SISTEME DE ALIMENTARE CU APA IN ADJUD, PANCIU, MARASESTI, HOMOCEA, GUGESTI, BOLOTESTI, TAMBOIESTI, RUGINESTI, DUMBRAVENI, JARISTEA SI STRAOANE JUDETUL VRANCEA
Description: VN-CL-09.1 SISTEM ZONAL DE ALIMENTARE CU APA ODOBESTI SI LUCRARI SISTEME DE ALIMENTARE CU APA IN ADJUD, PANCIU, MARASESTI, HOMOCEA, GUGESTI, BOLOTESTI, TAMBOIESTI, RUGINESTI, DUMBRAVENI, JARISTEA SI STRAOANE JUDETUL VRANCEA consta in continuarea lucrarilor (conform specificatiilor din caietul de sarcini): i. Reabilitarea a 3 rezervoare de inmagazinare apa; ii. Executia a 23 rezervoare din beton; iii. Executia a cca 16.696 m conducta de aductiune; iv. Executia unei statii de pompare ape uzate; v. Executia a 8 statii de pompare apa; vi. Executia a 11 statii de tratare apa; vii. Executia a 9 foraje; viii. Reabilitarea a 4 foraje; ix. Proiectare si implementare instalatiilor electrice si a unui sistem SCADA pentru constructiile/obiectele de mai sus. Numarul de zile pana la care operatorii economici pot solicita clarificari este de 20 zile, inainte de data limita de depunere a ofertelor. Solicitările de clarificări primite de către Entitatea Contractantă după termenul limită specificat nu vor fi luate în considerare. Entitatea contractanta va raspunde tuturor solicitarilor de clarificari/informatiilor suplimentare (primite in termen) in conformitate cu prevederile art. 173 din Legea 99/2016, cu modificarile si completarile ulterioare, respectiv cu 11 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Internal identifier: CL09.1
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45000000 Construction work
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: VN-CL-09.1 SISTEM ZONAL DE ALIMENTARE CU APA ODOBESTI SI LUCRARI SISTEME DE ALIMENTARE CU APA IN ADJUD, PANCIU, MARASESTI, HOMOCEA, GUGESTI, BOLOTESTI, TAMBOIESTI, RUGINESTI, DUMBRAVENI, JARISTEA SI STRAOANE JUDETUL VRANCEA (lucrarile cuprinse in acest contract sunt prezentate detaliat in Caietul de Sarcini) constand in continuarea si finalizarea lucrarilor contractului initial reziliat, astfel: i. Reabilitarea a 3 rezervoare de inmagazinare apa; ii. Executia a 23 rezervoare din beton; iii. Executia a cca 16.696 m conducta de aductiune; iv. Executia unei statii de pompare ape uzate; v. Executia a 8 statii de pompare apa; vi. Executia a 11 statii de tratare apa; vii. Executia a 9 foraje; viii. Reabilitarea a 4 foraje; ix. Proiectare si implementare instalatiilor electrice si a unui sistem SCADA pentru constructiile/obiectele de mai sus.
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 45232150 Works related to water-distribution pipelines, 45232152 Pumping station construction work, 45232430 Water-treatment work, 71322000 Engineering design services for the construction of civil engineering works