See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Dezvoltarea urbană a municipiului prin modernizarea infrastructurii transportului public cu tramvaiul, modernizarea Depoului de tramvaie nr. 1
Description: Dezvoltarea urbană a municipiului prin modernizarea infrastructurii transportului public cu tramvaiul, modernizarea Depoului de tramvaie nr. 1. Valoarea estimată este de 110.623.738,01 lei fără TVA din care: Cap. 1. Cheltuieli pentru obtinerea și amenajarea terenului - 1.384.640,70 lei fără TVA, din care: 1.2 Amenajarea terenului - 808.831,17 lei fără TVA, 1.3 Amenajări pentru protecția mediului și aducerea terenului la starea inițială – 575.809,53 lei fără TVA. Cap. 4. Cheltuieli pentru investitia de baza: 108.568.910,83 lei fără TVA, din care: 4.1. Construcții și instalații – 79.069.568,47 lei 4.2. Montaj utilaje, echipamente tehnologice și funcționale – 1.567.820,36 lei 4.3. Utilaje, echipamente tehnologice și funcționale care necesită montaj – 27.601.503,00 lei 4.5. Dotări – 330.019,00 lei Cap. 5. Organizare de șantier: 630.186,48 lei fără TVA fără TVA, din care: 5.1.1. - Lucrări de construcții și instalații aferente organizării de șantier: 630.186,48 lei fără TVA. Cap. 6. Cheltuieli pentru probe tehnologice și teste și predare la beneficiar: 40.000,00 lei fără TVA Cap. 6.2. Probe tehnologice și teste 40.000,00 lei. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limita de depunere a ofertelor: - 30 zile înainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor in anunțul de participare pentru primul termen - 18 zile înainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor in anunțul de participare pentru al doilea termen In conformitate cu prevederile art. 160 și art. 161 din Legea nr. 98/2016, autoritatea contractanta va răspunde în mod clar si complet solicitărilor de clarificare/ informatților suplimentare in legatură cu documentația de atribuire in doua termene, după cum urmează: - primul termen în care autoritatea contractantă va răspunde la clarificări este - a 23 - a zi înainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor; - cel de-al doilea termen în care autoritatea contractantă va răspunde la clarificări este - a 11-a zi înainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor in anunțul de participare.
Internal identifier: 38148102024119
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45234121 Tramway works
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Dezvoltarea urbană a municipiului prin modernizarea infrastructurii transportului public cu tramvaiul, modernizarea Depoului de tramvaie nr. 1. Termenul de execuție: 24 luni de la data predării amplasamentului.
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 45210000 Building construction work, 45232150 Works related to water-distribution pipelines, 45233120 Road construction works, 45310000 Electrical installation work