463955-2019 - ResultRomania-Zalău: Electric buses
Contract award notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Contract de furnizare – „Autobuze urbane cu propulsie electrică și podea total coborâtă, sistem de e-ticketing și sisteme conexe, stații de încărcare cu energie electrică a autobuzelor electrice”
Reference number: 4291786/2018/C3
II.1.2.
Main CPV code
34144910 Electric buses
II.1.4.
Short description
Contract de furnizare – „Autobuze urbane cu propulsie electrică și podea total coborâtă, sistem de e-ticketing și sisteme conexe, stații de încărcare cu energie electrică a autobuzelor electrice”.
Se vor achiziționa urmatoarele dotări/produse:
1) Autobuze urbane electrice – 20 buc., din care:
— 10 autobuze urbane electrice – gama de 10 m,
— 10 autobuze urbane electrice – gama de 12 m,
— servicii de organizare prerecepție la producator, înainte de livrarea primelor autobuze prin deplasarea unei delegatii a achizitorului formata din 3 persoane desemnate de către achizitor pe o perioada de max. 6 zile (5 nopți);
2) Sistem de monitorizare al flotei pt. 65 autobuze, cu montaj și punere în funcțiune, care include:
— 65 calc. de bord ITS,
— 45 sonde litrometrice (pt. autobuze existente în flotă),
— infrastrastructura IT pt. dispecerat si locatie de exploat.,
— 2 acces-point-uri pt. decărcare date în zona garaj-dispecerat;
3) Sistem e-Ticketing pt. 65 autobuze, cu montaj și punere în funcțiune, care include:
— 195 validatoare duale (60 buc. in 20 autobuze noi și 135 buc. in 4 [...] detalii pe www.e-licitatie.ro
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
30123100 Ticket-validation machines, 31682540 Substation equipment, 42961300 Vehicle location system, 45232221 Transformer substation, 71322500 Engineering-design services for traffic installations
II.2.4.
Description of the procurement
Furnizare – „Autobuze urbane cu propulsie electrică și podea total coborâtă, sistem de e-ticketing și sisteme conexe, stații de încărcare cu energie electrică a autobuzelor electrice”.
— 195 validatoare duale (60 buc. in 20 autobuze noi și 135 buc. in 45 autobuze existente în flota),
— 40 000 carduri călător și operator,
— 10 automate de vanzare bilete,
— infrastructura IT;
4) Sistem de informare calatori în 10 stații de autobuze și 20 autobuze, cu montaj și punere în funcțiune, care include:
— 20 seturi de informare în autobuz,
— 10 seturi de informare în stații de autobuz;
5) Sistem de monitorizare călători, cu montaj și punere în funcțiune, care include:
— 20 seturi monitorizare călători în autobuze (camere video),
— 20 seturi numărare călători,
— 10 seturi de monitorizare călători în stații de autobuz,
— 1 dispecerat;
6) Sistem integrat de gestiune si diagnost. electr. prin CAN – 20 seturi;
7) Programe și licente:
— 65 licente modul comunicație,
— 1 licenta pt. sistemul de e-ticketing,
— 1 licenta pt. management flotă și raportare,
— licenta sistem de operare, sistem informatic integrat;
8) Stații de încărcare pt. autobuze electrice, inclusoiv servicii de proiectare, constructie, montaj și punere in functiune care include:
— 6 stații de încărcare rapida,
— 20 stati de încărcare lenta,
— 2 transformatoare;
9) SDV-uri, echipamente și software specifice pt. întreținere si reparatii piese și materiale de prima dotare.
Val. est. 58 121 885,00 RON fara TVA. Clauza suspensiva are aplicabilitate 8 luni de la stabilirea castigatorului.