465368-2026 - Result
Finland – Battle simulators – Sisäampumasimulaattoreiden (SAS) elinkaaripäivityksen hankinta
Contract or concession award notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Sisäampumasimulaattoreiden (SAS) elinkaaripäivityksen hankinta
Description: Hankinnan kohteena on ohjelmistopäivitys olemassa oleviin ampumastudioihin (61 kpl) sisältäen tietokoneet, 4K videoprojektorit, ohjelmistot sekä dokumentaation. Elinkaaripäivityksen lisäksi hankitaan myös koulutusta ohjelmiston käyttöön. Näiden lisäksi hankintaan sisältyy kevytkertasinkoja 68 kpl, joita tul-laan käyttämään olemassa olevissa simulaattoreissa. Hankintaan sisältyy optiona huoltosopimus vuosille 2027-2028.
Internal identifier: BV18999
Type of procedure: Negotiated without prior call for competition
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 35740000 Battle simulators
5. Lot
Lot: LOT-0000
Internal identifier: 2026-045600-LOT-0001
Options:
Description of the options: Hankintaan sisältyy optiona huoltosopimus vuosille 2026-2028.