465600-2023 - ResultRomania-Sibiu: Sewage-treatment plant construction work
Contract award notice – utilities
Works
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
CL 17 – Statii de epurare ape uzate menajere in, Saliste(Lot 1), Cristian(Lot 2) Miercurea Sibiului si Slimnic(Lot 3)”
Reference number: Cl 17
II.1.2.
Main CPV code
45252100 Sewage-treatment plant construction work
II.1.4.
Short description
Obiectul contractului îl reprezintă proiectarea și execuția lucrărilor de reabiliare a stațiilor de epurare pentru aglomerările Săliște, Cristian , Slimnic, și proiectarea și execuția pentru o stație nouă pentru aglomerarea Miercurea Sibiului, astfel încât efluentul evacuat din aceste stații de epurare să se încadreze în parametrii prevăzuți de legislația în vigoare , iar procesul de epurare să fie unul cât mai robust , durabil și eficient din punct de vedere al costurilor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
LOT 3- Reabiliare SEAU Noua Miercurea Sibiului si Reabiliare SEAU Slimnic
Lot No: 3
II.2.2.
Additional CPV code(s)
45252100 Sewage-treatment plant construction work, 71323200 Plant engineering design services, 71356200 Technical assistance services
II.2.4.
Description of the procurement
Conform documentatiei de atribuire.
LOT 1- Reabiliare SEAU Săliște
Lot No: 1
LOT 2- Reabiliare SEAU Cristian
Lot No: 2