466926-2025 - Result
Romania – Construction supervision services – Servicii de Dirigentie de santier si activitati conexe
Contract or concession award notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
TitleServicii de Dirigentie de santier si activitati conexe
DescriptionObiectul serviciului acopera toate atributiile specifice dirigintilor de santier si activitatile conexe. Serviciile prestate de catre prestatorul extern sunt impartite, astfel: Serviciul 1: Servicii de dirigenţie de şantier si activitati conexe pentru verificarea executiei corecte a lucrarilor de constructii finantate din fonduri proprii, tarif de racordare/deviere/coexistenta la care exista PTE, inclusiv a lucrarilor pentru racordare dezvoltatori si a lucrarilor de extindere a retelei cofinantate de catre autoritatile publice. Serviciul 2: Servicii de dirigenţie de şantier si activitati conexe pentru verificarea executiei Bransamentelor electrice, PIF a instalatiilor de utilizare si verificari lucrari de extinderi retele electrice finantate de autoritatile locale si predate catre DEO.
Internal identifier2022_19
Type of procedureNegotiated with prior publication of a call for competition / competitive with negotiation
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 71520000 Construction supervision services
5. Lot
LotLOT-0000
TitleDefault lot
DescriptionServicii de dirigentie de santier si activitati conexe Descrierea acestora se regaseste in Caietul de Sarcini la capitolul 3.1 - Descrierea obiectului contractului
Internal identifier1
Additional classification (cpv): 71521000 Construction-site supervision services