467145-2023 - ResultRomania-Suceava: Chromatographs
Contract award notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Furnizare echipamente pentru dotarea laboratoarelor de învătământ din Corp E
Reference number: 424442320218
II.1.2.
Main CPV code
38432200 Chromatographs
II.1.4.
Short description
Achizitionarea de Echipamente pentru dotarea laboratoarelor de învătământ din Corp E
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
LOT 6 - Dotări microbiologie FIA
Lot No: 6
II.2.2.
Additional CPV code(s)
42931000 Centrifuges
II.2.4.
Description of the procurement
Spectrofotometru UV – Vis cu cuvă 5 ml și cititor de microplăci buc 1
Sistem ELISA – citator, spălător plăci și incubator cu agitare buc 1
Lampă bactericidă portabilă buc 1
Liofilizator buc 1
Microcentrifugă buc 1
Agitator cu incubare buc 1
Congelator -80°C, cu minim 15 criorack-uri și minim 300 crio cutii, interval de temperatură -40-80°C, volum minim 300l buc 1
Hotă microbiologică buc 1
Include Livrarea, montarea, instalarea, punerea în funcțiune, testarea echipamentelor/componentelor contractate, de către furnizor.
LOT 2 - Cromatograf de lichide cu detector de masă triplucuadrupol
Lot No: 2
Cromatograf de lichide cu detector de masă triplucuadrupol, sursă de ionizare APCI, sursă de ionizare DUIS FIA - 1buc
LOT 1 – Diverse echipamente
Lot No: 1
Aparat automat pentru analiza conținutului în fibră buc 1
Baie de zaharificare buc 1
Centrifugă cu răcire, domeniul de lucru -20...+40°C, viteza maximă de minim 18.000rpm., capacitate 4x100ml, rotor unghiular 6x50 ml buc 4
Balanță analitică de precizie, maxim 122g buc 1
Agitator magnetic cu încălzire buc 5
Termostat de laborator buc 1
pH-metru buc 5
Spectrofotometru UV-VIS de laborator buc 4
Baie de apă buc 3
Omogenizator cu ultrasunete buc 2
Refractometru buc 1
Cameră climatică buc 1
Titrator buc 1
LOT 4 - Analizor rapid NIR - in sistem de transmitanta
Lot No: 4
38436600 Immersion homogenisers
Furnizare Analizor rapid NIR – în sistem de transmitanță și reflectanță FIA - 1buc
LOT 5 - Sistem microincapsulare cu unitate dispersie electrostatică
Lot No: 5
38436300 Incubating shakers
Furnizare Sistem microincapsulare cu unitate dispersie electrostatică, duză încălzită la 70°C FIA - 1buc
LOT 7 - Aparate pentru obținerea și caracterizarea făinurilor FIA
Lot No: 7
Moară de laborator buc 1
Analizor cereale echipat suplimentar cu modul analiză făină buc 1
Include Livrarea, montarea, instalarea, punerea în funcțiune, testarea echipamentelor/componentelor contractate, de catre furnizor.
LOT 3 - Analizor rapid FT-NIR pentru produse lactate
Lot No: 3
Analizor rapid FT-NIR pentru produse lactate FIA 1buc
LOT 8 - Reofermentometru FIA
Lot No: 8
Reofermentometru FIA - 1buc