467295-2022 - ResultRomania-Focșani: Construction work
Contract award notice – utilities
Works
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
VN-CL-10.1 SISTEM ZONAL DE ALIMENTARE CU APA FOCSANI SI LUCRARI IN SISTEMUL DE ALIMENTARE CU APA SURAIA. DISPECERIZAREA SI MONITORIZAREA SISTEMULUI REGIONAL DE APA. SE MAICANESTI.
Reference number: VN-CL-10.1
II.1.2.
Main CPV code
45000000 Construction work
II.1.4.
Short description
CONTRACTUL VN-CL-10.1 SISTEM ZONAL DE ALIMENTARE CU APA FOCSANI SI LUCRARI IN SISTEMUL DE ALIMENTARE CU APA SURAIA. DISPECERIZAREA SI MONITORIZAREA SISTEMULUI REGIONAL DE APA. SE MAICANESTI include:
Sectiunea 1: Sisteme de alimentare in UAT Focsani, UAT Milcovu, UAT Gologanu, UAT Rastoaca, UAT Tataranu, UAT Vulturu, UAT Nanesti, UAT Maicanesti si UAT CJ Vrancea.
Sectiunea 2: Dispecerizarea si Monitorizarea sistemelor regionale de apa si apa uzata
Sectiunea 3: Statia de epurare Maicanesti
Valoarea estimata fara TVA este de 83.337.247,37 lei
Numarul de zile pana la care operatorii economici pot solicita clarificari este de 20 zile, inainte de data limita de depunere a ofertelor. Solicitările de clarificări primite de către Entitatea Contractantă după termenul limită specificat nu vor fi luate în considerare. Entitatea contractanta va raspunde tuturor solicitarilor de clarificari/informatiilor suplimentare (primite in termen) in conformitate cu prevederile art. 173 din Legea 99/2016, cu modificarile si completarile ulterioare, respectiv cu 11 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
45232150 Works related to water-distribution pipelines, 45252100 Sewage-treatment plant construction work, 71220000 Architectural design services, 71322000 Engineering design services for the construction of civil engineering works
II.2.4.
Description of the procurement
Sectiunea 1: Sistem zonal de alimentare cu apa Focsani (UAT Focsani, UAT Milcovu, UAT Gologanu, UAT Rastoaca, UAT Tataranu, UAT Vulturu, UAT Nanesti, UAT Maicanesti, CJ Vrancea).
Obiectul nr.1 – Sistem zonal de alimentare cu apa Focsani
Lucrarile incluse in prezenta documentatie pentru sistemul zonal de alimentare cu apa Focsani, au facut obiectul contractului reziliat ele reprezentant o continuare a acestora, dupa cum urmeaza :
In cadrul UAT Focsani se prevad urmatoarele lucrari:
• Continuarea lucrarilor de reabilitare rezervoare – 2 buc., din care:
- 2 rezervoare – 5.000 m3 (gospodaria de apa Focsani)
• Continuarea lucrarilor de reabilitare statie de tratare, Q=1.050 l/s (gospodaria de apa Focsani);
• Continuarea lucrarilor de reabilitare statie de pompare (gospodaria de apa Focsani) si extindere statie de pompare pentru aductiunea zonala, cu grup pompare Q=108 l/s, Hp=60.12 mH2O;
• Continuarea lucrarilor SCADA
Obiectul nr.2 – Sistem de alimentare cu apa Milcovu
Lucrarile incluse in prezenta documentatie pentru sistemul de alimentare cu apa Milcovu, au facut obiectul contractului reziliat ele reprezentant o continuare a acestora, dupa cum urmeaza :
• Continuare lucrari la racord la conducta de aductiune zonala 475 m ;
• Continuare lucrari la racord la rezervor de inmagazinare;
• Continuare lucrari la racord la Lucrari SCADA;
Obiectul nr.3 – Sistem de alimentare cu apa Gologanu
Lucrarile incluse in prezenta documentatie pentru sistemul de alimentare cu apa Gologanu, au facut obiectul contractului reziliat ele reprezentant o continuare a acestora, dupa cum urmeaza:
• Continuare lucrari la Racord de la conducta de aductiune zonala Focsani - 73 m;
• Continuare lucrari la Rezervor de inmagazinare;
• Continuare lucrari la SCADA
Obiectul nr.4 – Sistem de alimentare cu apa Rastoaca
Lucrarile incluse in prezenta documentatie pentru sistemul de alimentare cu apa Rastoaca, au facut obiectul contractului reziliat ele reprezentant o continuare a acestora, dupa cum urmeaza:
• Continuare lucrari la racord la conducta de aductiune zonala - 150 m;
• Continuare lucrari la SCADA.
Obiectul nr.5 – Sistem de alimentare cu apa Tataranu
Lucrarile incluse in prezenta documentatie pentru sistemul de alimentare cu apa Tataranu, au facut obiectul contractului reziliat ele reprezentant o continuare a acestora, dupa cum urmeaza:
• Continuare lucrari la racord la conducta de aductiune zonala -1.464 m
• Continuare lucrari la 3 statii de pompare tip booster
• Continuare lucrari la 4 rezervoare de inmagazinare;
• Continuare lucrari la SCADA;
Obiectul nr.6 – Sistem de alimentare cu apa Vulturu
Lucrarile incluse in prezenta documentatie pentru sistemul de alimentare cu apa Vulturu, au facut obiectul contractului reziliat ele reprezentant o continuare a acestora, dupa cum urmeaza:
- Continuare lucrari la racord la conducta de aductiune zonala - 150 m;
• Continuare lucrari la rezervor repompare
• Continuare lucrari la Lucrari SCADA;
Obiectul nr.7 – Sistem de alimentare cu apa Nanesti
Lucrarile incluse in prezenta documentatie pentru sistemul de alimentare cu apa Nanesti, au facut obiectul contractului reziliat ele reprezentant o continuare a acestora, dupa cum urmeaza:
• Continuare lucrari la extindere conducta aductiune - 6.361 m ;
• Continuare lucrari la statie de pompare tip booster;
Obiectul nr.8 – Sistem de alimentare cu apa Maicanesti
Lucrarile incluse in prezenta documentatie pentru sistemul de alimentare cu apa Maicanesti, au facut obiectul contractului reziliat ele reprezentant o continuare a acestora, dupa cum urmeaza:
Obiectul nr.9 – Sisteme de alimentare cu apa proprietatea CJ Vrancea
Lucrarile incluse in prezenta documentatie pentru sistemul de alimentare cu apa CJ Vrancea, au facut obiectul contractului reziliat ele reprezentant o continuare a acestora, dupa cum urmeaza:
• Continuare lucrari la Statie tratare sistem apa Suraia
• Continuare lucrari la 6 rezervoare de inmagazinare
• Continuare lucrari la conducta aductiune - 382 m
• Continuare lucrari la Statie de pompare;
Lucrarile incluse in prezenta documentatie, au facut obiectul contractului reziliat ele reprezentant o continuare a acestora, dupa cum urmeaza :
- Obiectul nr.1 – Sediu dispecerizare sistem regional de apa si apa uzata
- Obiectul nr.2 – Monitorizarea sistemului regional de apa si apa uzata
Sectiunea 3: Continuare lucrari la Statia de epurare Maicanesti – 24.750 PE