470710-2021 - ResultRomania-București: Aircraft maintenance services
Contract award notice
Services
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Servicii de reparatii capitale si de modernizare avioane Zlin 526F
Reference number: PAAPD1304794
II.1.2.
Main CPV code
50211100 Aircraft maintenance services
II.1.4.
Short description
Achiziționarea de servicii de reparatii si de modernizare a doua avioane Zlin 526F in 3 etape distincte. Plata se va face in termen de 30 de zile de la data inregistrarii facturii la sediul achizitorului, in cel putin 3 etape, asa cum este prevazut in Draftul de contract.
Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 18 zile
Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari/informatiilor suplimentare pana in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
Reparare capitala si modernizare avion Zlin 526F
Lot No: 1
II.2.2.
Additional CPV code(s)
50211200 Aircraft repair services
II.2.4.
Description of the procurement
Se vor achizitiona servicii de reparare si modernizare a unui avion Zlin 526F. În situația neaprobării STC (de conversie) de către EASA, până la expirarea termenului de finalizare a lucrărilor, așa cum va fi menționat în contract, ofertantul va readuce aeronava în configurație inițială, anterioară prestării serviciilor contractuale, suportând toate costurile acestei proceduri. Într-o astfel de situație autoritatea contractanta nu are nici o obligație de achita nici o suma cu titlu de preț, despăgubiri sau daune interese în temeiul contractului, prestatorul având obligația de a preda aeronavele în starea în care au fost predate inițial de autoritatea contractantă în termen de maxim 3 luni de la data la care a fost constatată lipsa autorizării STC.
Lot No: 2