See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Modernizare DJ 293 Mileanca-Codreni-Puțureni-Coțușca, km 26+090-41+050, județul Botoșani
Description: Atribuirea contractului de lucrări Modernizare DJ 293 Mileanca-Codreni-Puțureni-Coțușca, km 26+090-41+050, județul Botoșani. Descrierea lucrărilor este disponibilă în documentația tehnică atasată în SEAP. Valoarea estimată nu cuprinde suma aferentă cheltuielilor diverse şi neprevăzute precizată în bugetul proiectului, acestea putand fi accesate, după caz, în functie de necesităti, prin modificarea contractului de lucrări în conditiile prevăzute la art 221 din Legea nr. 98/2016 privind achizitiile publice, cu modificările și completprile ulterioare. Estimarea a fost calculată pe baza de deviz şi articole de lucrări întocmite de către proiectant. Defalcarea valorii estimate a acestei lucrări (C+M) este următoarea : 59.001.737,56 lei, exclusiv TVA , defalcată astfel: A. Constructii si instalatii aferente investitiei de baza – 57.329.860,31 lei B. Cheltuieli pentru obtinerea si amenjarea terenului: 330.000 lei B. Lucrari de constructii si instalatii aferente Organizarii de santier – 1.341.877,25 lei Orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire, cu respectarea termenului limita stabilit de autoritatea contractanta, respectiv numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 16 zile. Raspunsurile la solicitarile de clarificari cu privire la documentatia de atribuire vor fi publicate în SEAP, la Sectiunea ”Lista,clarificari, notificari si decizii” din cadrul anuntului de participare . Autoritatea contractantă va răspunde la solicitările de clarificări adresate de operatorii economici până la termenullimită stabilit conform art. 27 alin.(3) din HG 395/2016. Autoritatea contractanta stabileste urmatoarele termene-limita in care va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare: în a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor precizata in anuntul de participare.
Internal identifier: 354/12.02.2024
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45233120 Road construction works
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Atribuirea contractului de lucrări Modernizare DJ 293 Mileanca-Codreni-Puțureni-Coțușca, km 26+090-41+050, județul Botoșani Obiectivul de investitii se va realiza conform solutiei tehnice din proiectul tehnic. Defalcarea valorii estimate a acestei lucrări (C+M) in suma de 59.001.737,56 lei, exclusiv TVA , este următoarea : A. Constructii si instalatii aferente investitiei de baza – 57.329.860,31 lei B. Cheltuieli pentru obtinerea si amenjarea terenului: 330.000 lei C. Lucrari de constructii si instalatii aferente Organizarii de santier – 1.341.877,25 lei
Internal identifier: 1