472841-2019 - ResultRomania-Bucharest: Software maintenance and repair services
Contract award notice – utilities
Services
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Servicii de mentenanță pentru aplicația „Diwicon Silver Cloud”, pentru echipamentele AMR „Diwicon” și pentru echipamentele SCADA din stațiile de reglare, aferente sistemului SCADA al Distrigaz Sud Rețele
II.1.2.
Main CPV code
72267000 Software maintenance and repair services
II.1.4.
Short description
Entitatea contractanta detine un sistem SCADA de monitorizare presiune, index clienti si temperaturi din reteaua de distributie a gazelor naturale. Sistemul are urmatoarele componente:
— echipamente AMR care colecteaza si transmit date din reteaua de distributie a gazelor naturale (presiune, index, temperatura) catre aplicatia centrala,
— echipamente SCADA din statiile de reglare,
— aplicatia centrala („Diwicon Silver Cloud”).
Entitatea contractanta a avut ca necesitate incheierea unui contract de mentenanta pentru acest sistem.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.4.
Description of the procurement
Servicii de mentenanță pentru aplicația „Diwicon Silver Cloud”, pentru echipamentele AMR „Diwicon” și pentru echipamentele SCADA din stațiile de reglare, aferente sistemului SCADA al Distrigaz Sud Rețele S.R.L.