2. Procedure
Procedure
Title: Inductively coupled plasma-RIE (ICP-RIE) system
Description: Lund University is acquiring an Inductively coupled plasma-RIE (ICP-RIE) system.
Internal identifier: V 2026/240
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 38000000 Laboratory, optical and precision equipments (excl. glasses)
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: .
Internal identifier: Inductively coupled plasma-RIE (ICP-RIE) system
473002-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas) – Inductively coupled plasma-RIE (ICP-RIE) system
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierareV 2026/240
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Beskrivning.