473545-2022 - ResultRomania-Arad: Protective gear
Contract award notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Achizitionare echipamente individuale de protectie utilizate in combaterea Covid 19 (16 loturi)
Reference number: 3519879_2020_PAAPD1151709
II.1.2.
Main CPV code
18143000 Protective gear
II.1.4.
Short description
În cadrul procedurii se vor achiziționa echipamente de protectie, impartite pe 16 loturi, conform Caietului de sarcini si a Anexei 1 - Centralizatorul de produse atasate.
Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 18 zile
Termenul limita pana la care autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari va fi in a-11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
Mască protecție FFP3 cu supapă
Lot No: 11
II.2.2.
Additional CPV code(s)
II.2.4.
Description of the procurement
Conform Caiet de sarcini si Anexa nr. 1 - Centralizatorul de produse
Botoși inalți Clasa III, TIP 5 și 6, standard minim EN 14126:2003
Lot No: 2
Mască protecție FFP2 cu supapă
Lot No: 10
Manusi chirurgicale sterile
Lot No: 12
Ochelari protecție brațe plastic
Lot No: 15
Capeline/Bonete de unică folosință
Lot No: 3
Capeline/Bonete tip cagulă
Lot No: 4
Botoșei de unică folosință
Lot No: 1
Mască facială protecție 3 PLIURI, 3 Straturi unică folosință EN 14683:2019
Lot No: 9
Sorț Polietilena de unică folosință 100 buc/rolă
Lot No: 16
Mănuși exam. Nitril Manșete lungi
Lot No: 13
Mănuși examinare nitril
Lot No: 14
Halate vizitator unică folosință 15 - 30gr
Lot No: 8
Halate chirurgicale ranforsate sterile
Lot No: 7
Combinezoane Tyvek Clasa III, grupele 4, 5 și 6, standard minim EN 14126:2003
Lot No: 5
Costum fitrul de unică folosință
Lot No: 6