473782-2023 - ResultRomania-Slatina: Public road transport services
Contract award notice – utilities
Services
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
CONTRACT DE DELEGARE A GESTIUNII SERVICIILOR PUBLICE DE TRANSPORT PERSOANE ÎN ARIA TERITORIALĂ DE COMPETENȚĂ A JUDEȚULUI OLT
Reference number: 4394706/2021
II.1.2.
Main CPV code
60112000 Public road transport services
II.1.4.
Short description
Obiectul prezentului Contract îl constituie delegarea sarcinilor şi responsabilităţilor către Operator/Operatori cu privire la prestarea propriu-zisă a Serviciului public de transport pe raza administrativ-teritorială a Judeţului Olt, inclusiv dreptul şi obligaţia de a administra şi de a exploata infrastructura de transport aferentă serviciului. Serviciul cuprinde un număr de 85 de trasee structurate pe 11 grupe, după cum urmează:
Lot 1: Grupa 1 – 9 trasee:
Lot 2: Grupa 2 – 7 trasee:
Lot 3: Grupa 3 – 10 trasee:
Lot 4: Grupa 4 – 5 trasee:
Lot 5: Grupa 5 – 10 trasee:
Lot 6: Grupa 6 – 5 trasee:
Lot 7: Grupa 7 – 5 trasee:
Lot 8: Grupa 8 – 7 trasee:
Lot 9: Grupa 9 – 13 trasee:
Lot 10: Grupa 10 – 6 trasee:
Lot 11: Grupa 11 – 8 trasee:
aloarea totală estimată fără TVA:
Lot 1 (Grupa 1): 18.818.978,75
Lot 2 (Grupa 2): 20.869.370,39
Lot 3 (Grupa 3): 23.143.994,49
Lot 4 (Grupa 4): 15.948.174,46
Lot 5 (Grupa 5): 41.340.495,36
Lot 6 (Grupa 6): 25.685.378,95
Lot 7 (Grupa 7): 8.130.282,68
Lot 8 (Grupa 8): 22.559.056,53
Lot 9 (Grupa 9): 40.374.125,65
Lot 10 (Grupa 10): 16.597.020,31
Lot 11 (Grupa 11): 20.026.111,18
Sumele indicate nu includ TVA.
Valoarea estimată a achiziţiei reprezintă valoarea totală a Contractului care rezultă din această procedură pe întreaga sa durată.
Data la care Entitatea Contractantă va răspunde în mod clar şi complet la toate Solicitările de clarificări şi la toate solicitările de informaţii suplimentare primite de la Operatorii Economici interesaţi este cu 15 zile calendaristice înainte de termenul limită pentru depunerea Ofertelor (termenul fiind menţionat în Anunţul de participare în conformitate cu Secţiunea IV.2.2. Termen limită pentru primirea ofertelor sau a cererilor de participare).
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
Grupa 5
Lot No: 5
II.2.2.
Additional CPV code(s)
II.2.4.
Description of the procurement
Grupa 5 – 10 trasee:
Traseul 032: Autogara Slatina – Recea – Turia
Traseul 033: Autogara Slatina – Cătane – Schitu
Traseul 034: Autogara Slatina – Recea – Schitu
Traseul 035: Autogara Slatina – Valea Mare – Săltănești
Traseul 036: Autogara Slatina – Brebeni – Schitu
Traseul 037: Autogara Slatina – Ghimpețeni – Nicolae Titulescu – Văleni
Traseul 038: Autogara Slatina – Șerbănești – Nicolae Titulescu – Văleni
Traseul 039: Autogara Slatina – Brebeni – Lisa
Traseul 040: Autogara Slatina – Șerbăneștii de Sus – Movileni
Traseul 041: Autogara Slatina – Milcov – Ipotești
Grupa 3
Lot No: 3
Grupa 3 – 10 trasee:
Traseul 017: Autogara Slatina – Moşteni – Otești
Traseul 018: Autogara Slatina – Oporelu – Albești
Traseul 019: Autogara Slatina – Dealul Nucilor
Traseul 020: Autogara Slatina – Vitomirești – Sâmburești
Traseul 021: Autogara Slatina – Moșteni – Comănița
Traseul 022: Autogara Slatina – Curtișoara – Moșteni
Traseul 023: Autogara Slatina – Salcia – Cârlogani
Traseul 024: Autogara Slatina – Salcia – Doba – Schituri
Traseul 025: Autogara Slatina – Salcia – Satu Nou – Grădinari
Traseul 026: Autogara Slatina – Dranovățu
Grupa 1
Lot No: 1
Grupa 1 – 9 trasee:
Traseul 001: Autogara Slatina – Jitaru – Scornicești
Traseul 002: Autogara Slatina – Negreni – Bărăști de Vede (Popești)
Traseul 003: Topana – Poboru – Scornicești
Traseul 004: Măgura – Tătulești – Scornicești
Traseul 005: Scorniceşti – Negreni – Potcoava (Str. Bircii - DJ 657D int. cu DJ 703C)
Traseul 006: Autogara Slatina – Jitaru – Movileni
Traseul 007: Tufeni – Potcoava – Autogara Slatina
Traseul 008: Autogara Slatina – Corbu – Milcoveni
Traseul 009: Autogara Slatina – Colonești – Sârbii Măgura
Grupa 9
Lot No: 9
Grupa 9 – 13 trasee:
Traseul 059: Caracal – Brastavățu – Obârșia
Traseul 060: Caracal – Studina – Grădinile
Traseul 061: Corabia – Vișina (Gară) – Caracal
Traseul 062: Ștefan Cel Mare – Caracal – Autogara Slatina
Traseul 063: Ianca – Vișina – Autogara Slatina
Traseul 064: Câmpu Părului – Caracal – Autogara Slatina
Traseul 065: Corabia – Orlea – Ianca
Traseul 066: Corabia – Vișina Nouă – Câmpu Părului
Traseul 067: Corabia – Vișina Nouă – Stăvaru
Traseul 068: Caracal – Deveselu
Traseul 069: Corabia – Potelu – Ianca Nouă
Traseul 070: Autogara Slatina – Caracal – Ștefan cel Mare
Traseul 071: Caracal – Vlădila – Traianu
Grupa 8
Lot No: 8
Grupa 8 – 7 trasee:
Traseul 052: Fărcașele – Reșca – Dobrosloveni – Caracal
Traseul 053: Caracal – Ulmet – Roșieni
Traseul 054: Caracal – Potopinu – Fălcoiu
Traseul 055: Caracal – Drăghiceni
Traseul 056: Caracal – Redea – Bucinișu
Traseul 057: Caracal – Cezieni – Bondrea
Traseul 058: Caracal – Redea – Redișoara
Grupa 10
Lot No: 10
Grupa 10 – 6 trasee:
Traseul 072: Caracal – Stoenești – Corabia
Traseul 073: Autogara Slatina – Izbiceni – Corabia
Traseul 074: Corabia – Gârcov – Jieni
Traseul 075: Corabia – Ursa – Autogara Slatina
Traseul 076: Corabia – Ursa – Caracal
Traseul 077: Caracal – Stoenești – Cilieni
Grupa 6
Lot No: 6
Grupa 6 – 5 trasee:
Traseul 042: Autogara Slatina – Brebeni – Teiușu
Traseul 043: Autogara Slatina – Brebeni – Coteana
Traseul 044: Autogara Slatina – Brebeni – Drăgănești-Olt
Traseul 045: Autogara Slatina – Brebeni – Bălănești (Izvoarele)
Traseul 046: Autogara Transbuz Slatina – Vâlcele – Izvoarele – Alimănești
Grupa 4
Lot No: 4
Grupa 4 – 5 trasee:
Traseul 027: Autogara Slatina – Găneasa – Strejeștii de Sus
Traseul 028: Autogara Slatina – Găneasa – Piatra-Olt Gară
Traseul 029: Autogara Slatina – Găneasa – Izvoru
Traseul 030: Autogara Slatina – Găneasa – Bistrița Nouă
Traseul 031: Autogara Slatina – Balș
Grupa 2
Lot No: 2
Grupa 2 – 7 trasee:
Traseul 010: Autogara Slatina – Piatra-Olt – Mărgheni
Traseul 011: Autogara Slatina – Osica – Caracal
Traseul 012: Autogara Slatina – Brâncoveni – Cioroiu
Traseul 013: Autogara Slatina – Brâncoveni – Tomeni
Traseul 014: Voineasa – Dobrun – Autogara Slatina
Traseul 015: Bârza – Pârșcoveni – Autogara Slatina
Traseul 016: Autogara Slatina – Slătioara
Grupa 7
Lot No: 7
Grupa 7 – 5 trasee:
Traseul 047: Drăgănești-Olt – Stoicănești
Traseul 048: Drăgănești-Olt – Dăneasa – Sprâncenata
Traseul 049: Drăgănești-Olt – Dăneasa – Caracal
Traseul 050: Drăgănești-Olt – Zănoaga – Frunzaru
Traseul 051: Drăgănești-Olt – Berindei – Cioflanu
Grupa 11
Lot No: 11
Grupa 11 – 8 trasee:
Traseul 078: Balș – Osica – Blaj
Traseul 079: Balș – Bobicești – Morunglav
Traseul 080: Balș – Voineasa
Traseul 081: Balș – Bârza
Traseul 082: Balș – Iancu Jianu – Dobriceni
Traseul 083: Balș – Găvănești – Dobrețu
Traseul 084: Balș – Oboga – Călui Mănăstire
Traseul 085: Balș – Baldovinești – Vulpeni – Plopșoru