474576-2021 - ResultRomania-București: Uranium
Contract award notice – utilities
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
U3O8 (Concentrat tehnic de uraniu natural) cu un continut de uraniu de minim 65%
Reference number: 10874881/2020/0011.02
II.1.2.
Main CPV code
09341000 Uranium
II.1.4.
Short description
Furnizarea unei cantitati de 260 tone de uraniu sub formă de U3O8 (Concentrat tehnic de uraniu natural) cu un continut de uraniu de minim 65%;
Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor este de 18 zile.
Entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari sau informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Entitatea contractanta va raspunde doar la solicitarile de clarificari adresate de operatorii economici pana la termenul-limita stabilit.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.4.
Description of the procurement
Achizitia are ca obiect furnizarea unei cantitati de 260 tone de uraniu sub formă de U3O8 (Concentrat tehnic de uraniu natural) cu un continut de uraniu de minim 65%