474977-2020 - ResultRomania-Bucharest: Specialised boats
Contract award notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Achiziție mijloace de mobilitate navală necesare Frontex – șalupe maritime de intervenție
Reference number: 4193222_2019_PAAPD1108464
II.1.2.
Main CPV code
34521000 Specialised boats
II.1.4.
Short description
Autoritatea Contractantă achiziționează cinci șalupe maritime de intervenție, în vederea dotării Poliției de Frontieră.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.4.
Description of the procurement
I.G.P.F. intenţionează să încheie un contract de achiziţie publică de produse ce presupune furnizarea de șalupe maritime de intervenție, în vederea suplimentării flotei IGPF, ce va permite desfășurarea misiunilor specifice de supraveghere și securizare a frontierei, în special a celei care este frontiera externă a Uniunii Europene, în vederea combaterii migraţiei ilegale, traficului de persoane şi a altor riscuri cu impact asupra securităţii.