47549-2026 - Result
Czechia – Telecommunications equipment and supplies – Pokročilý online monitoring vozidel MHD – VZ1
Contract or concession award notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
TitlePokročilý online monitoring vozidel MHD – VZ1
DescriptionÚčelem této nadlimitní veřejné zakázky je naplnění stanovených cílů a aktivit Projektu 5G formou dodávky vybraných prvků demonstrativní aplikace ekosystému sítí 5G v prostředí statutárního města Ústí nad Labem, a to v podobě uceleného technologického ekosystému zahrnujícího, mimo jiné, zajištění 5G konektivity, dodání a integrace moderních kamerových systémů do trolejbusů MHD a pořízení potřebného hardwaru a softwaru umožňující vzdálený přístup do kamerového systému vozidel. Hlavním cílem projektu je implementace technologie 5G za účelem zvýšení situačního povědomí Městské policie Ústí nad Labem a bezpečnosti provozu vozidel MHD v Ústí nad Labem. Toho bude dosaženo osazením moderních kamerových systémů do interiéru vozidel, instalací předních přehledových kamer a zavedením dalších souvisejících bezpečnostních technologických prvků v trolejbusech. Klíčovým prvkem je zajištění možnosti vzdáleného dohledu, resp. zpřístupnění obrazových dat, pro městskou policii. Realizace projektu tak reaguje na potřebu zavádět účinná opatření na snižování počtu incidentů a agresivního chování cestujících v ústecké hromadné dopravě a zvyšovat tak atraktivitu veřejné dopravy jakožto efektivní a bezpečné formy dopravy ve městě. Projekt rovněž pozitivně přispívá ke zvyšování situačního povědomí v okolí vozidel městské hromadné dopravy. Projekt počítá s pokrytím kamerových systémů pro monitorování bezpečnosti v reálném čase ve vozidlech MHD. Monitoring budou následně zajišťovat odpovědné složky Městské policie Ústí nad Labem, která v současnosti nemá potřebné a odpovídající nástroje pro dohled nad bezpečností v trolejbusech MHD. Součástí řešení je i zprovoznění tzv. nouzových tlačítek umožňujících řidičům vozidel MHD signalizovat rizikovou situaci a předat městské policii notifikaci o potřebnosti zpřístupnit dohled pomocí kamerového systému daného vozidla. Plnění veřejné zakázky je spolufinancováno prostřednictvím 2. výzvy – Demonstrativní aplikace ekosystému sítí 5G pro chytrá města, obce a regiony vyhlášené v rámci komponenty Národního plánu obnovy (1.4 Digitální ekonomika a společnost, inovativní start-upy a nové technologie). Projekt: „Pokročilý online monitoring vozidel MHD“ Registrační číslo projektu: CZ.31.6.0/0.0/0.0/23_087/0008869
Internal identifierMMUL/PO/VZ/445534/2025/AntK
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 32500000 Telecommunications equipment and supplies
Additional classification (cpv): 64210000 Telephone and data transmission services, 35125300 Security cameras, 51300000 Installation services of communications equipment, 48820000 Servers, 30233000 Media storage and reader devices, 30213200 Tablet computer, 48100000 Industry specific software package, 72261000 Software support services
5. Lot
LotLOT-0001
Additional classification (cpv): 48820000 Servers, 64210000 Telephone and data transmission services, 35125300 Security cameras, 51300000 Installation services of communications equipment, 30233000 Media storage and reader devices, 30213200 Tablet computer, 48100000 Industry specific software package, 72261000 Software support services
Options
Description of the optionsZadavatel si v souladu s § 100 odst. 1 ZZVZ vyhrazuje možnost změny závazku, tj. předmětu dodávky, spočívající v náhradě nabízeného zboží (zejm. HW a SW) za novější za předpokladu splnění zadavatelem stanovené technické specifikace a beze změny nabídkové ceny. Zadavatel dále uvedl ve Smlouvě o dílo inflační doložku, na základě, které bude možné vyrovnat zvýšené finanční náklady na straně vybraného dodavatele spojené s vývojem cenové hladiny na trhu v čase.