47553-2026 - Result
Romania – Bullet-proof vests – Veste tactice cu protecție balistică (veste antiglonț), Complete modulare și Veste multifuncționale pentru 24 luni
Contract or concession award notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Veste tactice cu protecție balistică (veste antiglonț), Complete modulare și Veste multifuncționale pentru 24 luni
Description: Baza de Aprovizionare, Gospodarire si Reparatii, va încheia acorduri-cadru pentru fiecare lot pentru o perioada de 24 luni, cu un singur operator economic, iar atribuirea contractelor subsecvente se va realiza de către unitățile penitenciare beneficiare. Durata acordului cadru se poate prelungi, prin acordul de voință al părților semnatare, în limita cantităților maxime, fără ca această durată să depășească in total 4 ani. Contractele subsecvente pot fi încheiate simultan cu operatorii economici semnatari ai acordurilor cadru pentru produsele „Veste tactice cu protecție balistică (veste antiglonț), Complete modulare și Veste multifuncționale” , (loturile) câștigate, in funcție de necesități. Termenele in care autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare solicitate de operatorii economici interesati: în a 11-a zi inainte de termenul limită stabilit în anunțul de participare pentru depunerea ofertelor având în vedere că, potrivit art. 161 din Legea nr. 98/2016, operatorii economici trebuie să aibă cel puțin 10 zile să își întocmească oferta în conformitate cu cerințele suplimentare introduse prin răspunsul la clarificări/informații suplimentare. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari, inainte de data limita de depunere a ofertelor, este de 20 zile.
Internal identifier: 2
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 35815100 Bullet-proof vests
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Lot 1 - Veste tactice cu protecție balistică (veste antiglonț)
Description: Cantitate min si max la nivel de acord cadru - conform anexei la caietului de sarcini - C nota de calcul; Cantitate min si max la nivel de contract subsecvent - conform anexei la caietului de sarcini - C nota de calcul; Valoarea celui mai mare contract subsecvent -243.750,00 lei
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Title: Lot 2- Complete modulare
Description: Cantitate min si max la nivel de acord cadru - conform anexei la caietului de sarcini - C nota de calcul; Cantitate min si max la nivel de contract subsecvent - conform anexei la caietului de sarcini - C nota de calcul; Valoarea celui mai mare contract subsecvent - 223.440,00 lei
Main classification (cpv): 35820000 Support equipment
Lot: LOT-0003
Title: Lot 3 - Veste multifuncționale
Description: Cantitate min si max la nivel de acord cadru - conform anexei la caietului de sarcini - C nota de calcul; Cantitate min si max la nivel de contract subsecvent - conform anexei la caietului de sarcini - C nota de calcul; Valoarea celui mai mare contract subsecvent - 209.475,00 lei
Internal identifier: 3