475634-2022 - ResultRomania-Brașov: Highway maintenance work
Contract award notice
Works
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Acord cadru lucrari privind intretinerea periodica An I - An IV - covoare asfaltice, Lot 1 - SDN Brasov, Lot 2 - SDN Sibiu, Lot 3 - SDN Tg. Mures, Lot 4 - SDN M.Ciuc, Lot 5 - SDN Sf.Gheorghe, Lot 6 - SA Sibiu - DRDP BRASOV
Reference number: 16054368/2022/1595/S/1+2
II.1.2.
Main CPV code
45233139 Highway maintenance work
II.1.4.
Short description
Acord cadru lucrari privind intretinerea periodica An I - An IV - covoare asfaltice, Lot 1 - SDN Brasov, Lot 2 - SDN Sibiu, Lot 3 - SDN Tg. Mures, Lot 4 - SDN M.Ciuc, Lot 5 - SDN Sf.Gheorghe, Lot 6 - SA Sibiu.
In conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din Legea nr. 98/2016 cu modificarile si completarile ulterioare, Autoritatea Contractanta a stabilit ca termenul limita pana la care orice operator economic interesat de participarea la procedura de achizitie publica are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este cu 21 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
In conformitate cu prevederile art. 160 alin. (2) din Legea nr. 98/2016 autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarficare/informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
Lot 4 - SDN M. Ciuc
Lot No: 4
II.2.2.
Additional CPV code(s)
45233139 Highway maintenance work, 45233221 Road-surface painting work
II.2.4.
Description of the procurement
Acord cadru lucrari privind intretinerea periodica An I - An IV - covoare asfaltice Lot 4 - SDN M. Ciuc .
Autoritatea contractanta estimeaza sa incheie minim 4 contracte subsecvente, cu o frecventa de minim un contract subsecvent pe an, sau dupa caz mai multe contracte subsecvente in functie de fondurile bugetare aprobate si alocate. Cantitatile minime si maxime estimate pe durata acordului cadru pentru fiecare lot in parte, precum si cantitatile minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent sunt înscrise în Anexa 8.
Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent LOT 4 - SDN M. Ciuc = 23.837.813,17 lei fara TVA.
Lot 1- SDN Brasov
Lot No: 1
Acord cadru lucrari privind intretinerea periodica An I - An IV - covoare asfaltice, Lot 1 - SDN Brasov.
Autoritatea contractanta estimeaza sa incheie minim 4 contracte subsecvente, cu o frecventa de minim un contract subsecvent pe an, sau dupa caz mai multe contracte subsecvente in functie de fondurile bugetare aprobate si alocate.
Cantitatile minime si maxime estimate pe durata acordului cadru pentru fiecare lot in parte, precum si cantitatile minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent sunt înscrise în Anexa 8.
Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent LOT 1 -SDN Brasov = 13.949.615,23 lei fara TVA.
Lot 3 - SDN Tg. Mures
Lot No: 3
Acord cadru lucrari privind intretinerea periodica An I - An IV - covoare asfaltice Lot 3 - SDN Tg. Mures.
Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent LOT 3-SDN SDN Tg. Mures= 16.619.625,40 lei fara TVA.
Lot 6 - Sectia Autostrazi Sibiu
Lot No: 6
Acord cadru lucrari privind intretinerea periodica An I - An IV - covoare asfaltice Lot 6 - Sectia Autostrazi Sibiu .
Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent LOT 6 - Sectia Autostrazi Sibiu = 6.703.140,00 lei fara TVA.
lot 2- SDN Sibiu
Lot No: 2
Acord cadru lucrari privind intretinerea periodica An I - An IV - covoare asfaltice Lot 2 - SDN Sibiu.
Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent LOT 2-SDN Sibiu = 10.969.036,23 lei fara TVA.
Lot 5 - SDN Sf. Gheorghe
Lot No: 5
Acord cadru lucrari privind intretinerea periodica An I - An IV - covoare asfaltice Lot 5 - SDN Sf. Gheorghe.
Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent LOT 5-SDN Sf. Gheorghe= 9.562.742,85 lei fara TVA.