See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: CL4 – „Infiintarea si extinderea retelelor de alimentare cu apa si canalizare in Orasul Lehliu Gara si Comuna Dor Marunt si bransamente in Comunele Lupsanu si Lehliu”
Description: Lucrările de constructie din cadrul contractului "CL4 – Infiintarea si extinderea retelelor de alimentare cu apa si canalizare in Orasul Lehliu Gara si Comuna Dor Marunt si bransamente in Comunele Lupsanu si Lehliu” includ: Obiect nr. A-1-4.01 Extindere retele de alimentare cu apa in orasul Lehliu Gara - UAT Lehliu Gara Obiect nr. A-1-4.02 Infiintare retele de alimentare cu apa in Localitatea Buzoieni - UAT Lehliu Gara Obiect nr. A-1-4.05 Bransamente la reteaua existenta, in Localitatea Razvani - UAT Lehliu Gara Obiect nr. A-1-7.01 Extindere retele de alimentare cu apa in Localitatea Dor Marunt- UAT Dor Marunt Obiect nr. A-1-7.02 Infiintare retele de alimentare cu apa in Localitatea Dalga - UAT Dor Marunt Obiect nr. A-1-7.03 Infiintare retele de alimentare cu apa in Localitatea Ogoru - UAT Dor Marunt Obiect nr. A-1-23.05 Bransamente la reteaua existenta, in Localitatea Lupsanu - UAT Lupsanu Obiect nr. A-1-23.06 Bransamente la reteaua existenta, in Localitatea Nucetu - UAT Lupsanu Obiect nr. A-1-24.02 Bransamente la reteaua existenta, in localitatile Lehliu si Sapunari - UAT Lehliu Obiect nr. C-2-4.01 Extindere retele de canalizare in orasul Lehliu Gara - UAT Lehliu Gara Obiect nr. C-2-4.02 Extindere retele de canalizare in Localitatea Razvani - UAT Lehliu Gara Obiect nr. C-2-4.03 SPAU si conducte de refulare in Localitatea Razvani - UAT Lehliu Gara Obiect nr. C-2-9.01 Extindere retele de canalizare in Localitatea Dor Marunt - UAT Dor Marunt Obiect nr. C-2-9.02 SPAU si conducte de refulare in Localitatea Dor Marunt - UAT Dor Marunt Lucrarile se refera la: a) Lucrari de constructii; b) Furnizarea si montarea utilajelor si echipamentelor tehnologice; c) Testare si punere in functiune; d) Monitorizarea si acordarea de asistenta/consultanta personalului responsabil pe parcursul Perioadei de garantie, atunci cand este necesar; e) Remedierea eventualelor defecte aparute in Perioada de garantie de 36 luni; f) Instruirea personalului Beneficiarului si/sau Operatorului; Detalierea activitatilor se regaseste in Caietul de sarcini. Numarul de zile până la care Operatorii economici interesati pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor este de 20 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Numarul de zile până la care se va răspunde la clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor/candidaturilor: 11
Internal identifier: 16730672_2023_PAAPD1381708
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45232150 Works related to water-distribution pipelines
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Contractul de executie lucrari cu titlul: „CL4 – Infiintarea si extinderea retelelor de alimentare cu apa si canalizare in Orasul Lehliu Gara si Comuna Dor Marunt si bransamente in Comunele Lupsanu si Lehliu” este parte din „PROIECTUL REGIONAL DE DEZVOLTARE A INFRASTRUCTURII DE APĂ ŞI APĂ UZATĂ PENTRU ARIA DE OPERARE A OPERATORULUI REGIONAL IN JUDETELE CALARASI SI IALOMITA, ÎN PERIOADA 2014-2020", si are ca scop realizarea de lucrari de constructie, astfel: Obiect nr. A-1-4.01 Extindere retele de alimentare cu apa in orasul Lehliu Gara - UAT Lehliu Gara Obiect nr. A-1-4.02 Infiintare retele de alimentare cu apa in Localitatea Buzoieni - UAT Lehliu Ga-ra Obiect nr. A-1-4.05 Bransamente la reteaua existenta, in Localitatea Razvani - UAT Lehliu Gara Obiect nr. A-1-7.01 Extindere retele de alimentare cu apa in Localitatea Dor Marunt- UAT Dor Marunt Obiect nr. A-1-7.02 Infiintare retele de alimentare cu apa in Localitatea Dalga - UAT Dor Marunt Obiect nr. A-1-7.03 Infiintare retele de alimentare cu apa in Localitatea Ogoru - UAT Dor Marunt Obiect nr. A-1-23.05 Bransamente la reteaua existenta, in Localitatea Lupsanu - UAT Lupsanu Obiect nr. A-1-23.06 Bransamente la reteaua existenta, in Localitatea Nucetu - UAT Lupsanu Obiect nr. A-1-24.02 Bransamente la reteaua existenta, in localitatile Lehliu si Sapunari - UAT Le-hliu Obiect nr. C-2-4.01 Extindere retele de canalizare in orasul Lehliu Gara - UAT Lehliu Gara Obiect nr. C-2-4.02 Extindere retele de canalizare in Localitatea Razvani - UAT Lehliu Gara Obiect nr. C-2-4.03 SPAU si conducte de refulare in Localitatea Razvani - UAT Lehliu Gara Obiect nr. C-2-9.01 Extindere retele de canalizare in Localitatea Dor Marunt - UAT Dor Marunt Obiect nr. C-2-9.02 SPAU si conducte de refulare in Localitatea Dor Marunt - UAT Dor Marunt Detalierea activitatilor se regaseste in Caietul de sarcini.
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 38421100 Water meters, 45232152 Pumping station construction work, 45232400 Sewer construction work