See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: CL 4.2 - Proiectare si executie SEAU Cetățuia
Description: Obiectul prezentului contract cuprinde lucrarile : 1. Proiectare SEAU Cetatuia 2. Executie SEAU Cetatuia ce sunt prevazute prin ”Proiectul regional de dezvoltare a infrastructurii de apa si apa uzata din judetul Harghita, in perioada 2014 – 2020” in vederea atingerii obiectivului general si a celor specifice ale POIM asumate de catre OR prin Contractul de Finantare. Durata estimata a contractului se compune din 6 luni durata estimata pentru proiectarea lucrarilor, 24 luni durata estimata pentru executie, la care se adaugă perioada de garanție care este de minim 36 de luni de la semnarea procesului verbal de recepție la terminarea lucrărilor. Pe toata durata perioadei de garantie, Antreprenorul va avea in vedere mentinerea de personal cu prezenta continua, care sa monitorizeze performantele operationale ale lucrarilor executate, pentru verificarea respectarii plafoanelor maxime din garantiile privind costurile de operare, asigurand instruire si asistenta operationala pentru personalul Beneficiarului. Numarul de zile până la care Operatorii economici interesati pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor este de 21 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari / informatiilor suplimentare astfel: - primul termen: in a 21-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor EC va raspunde solicitarilor care au fost transmise pana in a 30-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor; - al doilea termen/ultimul termen: in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor EC va raspunde solicitarilor care au fost transmise pana in a 21-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. In conformitate cu prevederile art.29, alin. (3) din HG nr.394/2016, entitatea contractanta va raspunde doar la solicitarile de clarificari adresate de operatorii economici pana la termenul-limita stabilit. Entitatea Contractantă nu are obligația de a răspunde la alte solicitări transmise după publicarea răspunsurilor de la doilea termen (ultimul termen), în cazul in care se prelungeste data limita de depunere a ofertelor. In situatia in care una sau mai multe din datele stabilite sunt in zi nelucratoare, se va lua in considerare ziua lucratoare imediat urmatoare acelei/acelor date.
Internal identifier: CL4.2 POIM
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45232420 Sewage work
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: • Realizarea unei noi statii de epurare, SEAU Cetatuia (treapta mecanica, treapta biologica, linie tehnologica prelucrare namol) • Realizare Parc fotovoltaic aferent Cluster Ciucul de Jos • Realizare Drum de acces la SEAU Cetatuia si Parcul fotovoltaic • Realizare conducta apa potabila alimentare SEAU Cetatuia • Instruirea personalului de exploatare; • Testarea si punerea in functiune, conform Garantiilor functionale.
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 45252130 Sewage plant equipment, 45252140 Sludge-dewatering plant construction work, 71322000 Engineering design services for the construction of civil engineering works