See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: PRESTAREA SERVICIULUI DE PROIECTARE SI EXECUTIE PENTRU LUCRARILE DE INTARIRE RETEA 110 KV, PENTRU PERIOADA DE 36 LUNI
Description: Obiectul Acordului cadru este de - PRESTAREA SERVICIULUI DE PROIECTARE SI EXECUTIE PENTRU LUCRARILE DE INTARIRE RETEA 110 KV, PENTRU PERIOADA DE 36 LUNI Contractele subsecvente vor fi atribuite conform Caietului de sarcini. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a solicitarilor de participare: 18 zile. Entitatea contractantă va răspunde doar la solicitările de clarificări adresate de operatorii economici până la termenul-limită stabilit, Entitatea contractanta va raspunde la solicitarile de clarificari cu 11 zile inainte de termenul stabilit pentru depunerea solicitarilor de participare.
Internal identifier: 2023_497
Type of procedure: Negotiated with prior publication of a call for competition / competitive with negotiation
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45231400 Construction work for electricity power lines
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Se vor achizitiona lucrari de PRESTAREA SERVICIULUI DE PROIECTARE SI EXECUTIE PENTRU LUCRARILE DE INTARIRE RETEA 110 KV, PENTRU PERIOADA DE 36 LUNI conform Caietului de sarcini/ documentului descriptiv. Cantitatea maxima estimata a serviciilor de proiectare si executie de lucrari prevazut in Acordul Cadru pentru perioada de 36 luni pentru zona de activitate DEO este prezentata in Anexa 2. Cantitatea minima aferenta unui acord cadru este de cel putin 2 operatii prevazute in Anexa 4. Cantitatea maxima aferenta unui contract subsecvent este prevazuta in Anexa 5. Cantitatea minima aferenta unui Contract subsecvent este cel putin una din operatiile prevazute in Anexa 6. Valoarea estimata a fost calculata prin raportare la valoarea totala de plata, luandu-se in considerare orice forme de optiuni si prelungiri ale acordului-cadru. valoarea estimata este de 240.015.885,22 lei fara TVA, defalcata dupa cum urmeaza: - Cheltuieli pentru proiectare faza PTE: 6,857,596.72lei fara TVA - Cheltuieli pentru PAC: 2,285,865.57lei fara TVA - Cheltuieli pentru GIS : 2,285,865.57lei fara TVA. - Cheltuieli pentru investitia de baza: 228,586,557.35lei fara TVA - Valoarea estimata a materialelor puse la dispozitie de DISTRIBUTIE ENERGIE OLTENIA SA este de 0,00 lei fara TVA
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 45232200 Ancillary works for electricity power lines, 71323100 Electrical power systems design services