See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Διακήρυξη για την παροχή υπηρεσιών πληροφορικής
Description: Διακήρυξη για την παροχή υπηρεσιών πληροφορικής: 1) Διαχείριση κεντρικών εξυπηρετητών και δικτυακού εξοπλισμού του κέντρου δεδομένων της Κεντρικής Υπηρεσίας του Υπουργείου Πολιτισμού, 2) Συντήρηση, υποστήριξη και αναβάθμιση της εφαρμογής συστήματος διαχείρισης και διακίνησης εγγράφων του ΥΠΠΟ 3) Παραμετροποίηση και διαχείριση κεντρικού συστήματος παρακολούθησης για κακόβουλες ενέργειες (εντοπισμός/αντίδραση) στο κέντρο δεδομένων της ΔΗΔ 4) Συντήρηση κλιματιστικών μονάδων του κέντρου δεδομένων της ΔΗΔ και Συντήρηση συστήματος αδιάλειπτης τροφοδοσίας UPS EATON 93E - 80KVA του κέντρου δεδομένων της ΔΗΔ 5) Υπηρεσίες τεχνικής υποστήριξης οπτικοακουστικού εξοπλισμού της Κεντρικής Υπηρεσίας του ΥΠΠΟ, και 6) Διασύνδεση του Κέντρου Δεδομένων της ΔΗΔ με οπτική ίνα ταχύτητας 10G για τις ανάγκες καθημερινού off-site backup
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 72222300 Information technology services
Additional classification (cpv): 72253200 Systems support services, 50324100 System maintenance services, 72611000 Technical computer support services, 72611000 Technical computer support services, 32561000 Fibre-optic connections
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: ΤΜΗΜΑ 1 - Διαχείριση κεντρικών εξυπηρετητών και δικτυακού εξοπλισμού του κέντρου δεδομένων της Κεντρικής Υπηρεσίας του Υπουργείου Πολιτισμού
Description: ΤΜΗΜΑ 1 - Διαχείριση κεντρικών εξυπηρετητών και δικτυακού εξοπλισμού του κέντρου δεδομένων της Κεντρικής Υπηρεσίας του Υπουργείου Πολιτισμού
Internal identifier: ΤΜΗΜΑ 1
Main classification (cpv): 50312300 Maintenance and repair of data network equipment
Quantity: 1 piece
Options:
Description of the options: ΕΝΑ (1) ΕΤΟΣ - ΛΗΞΗ 31/12/2028
Lot: LOT-0002
Title: ΤΜΗΜΑ 2 - Συντήρηση, υποστήριξη και αναβάθμιση της εφαρμογής συστήματος διαχείρισης και διακίνησης εγγράφων του ΥΠΠΟ
Description: ΤΜΗΜΑ 2 - Συντήρηση, υποστήριξη και αναβάθμιση της εφαρμογής συστήματος διαχείρισης και διακίνησης εγγράφων του ΥΠΠΟ
Internal identifier: ΤΜΗΜΑ 2
Lot: LOT-0003
Title: ΤΜΗΜΑ 3 - Παραμετροποίηση και διαχείριση κεντρικού συστήματος παρακολούθησης για κακόβουλες ενέργειες
Description: ΤΜΗΜΑ 3 - Παραμετροποίηση και διαχείριση κεντρικού συστήματος παρακολούθησης για κακόβουλες ενέργειες
Internal identifier: ΤΜΗΜΑ 3
Lot: LOT-0004
Title: ΤΜΗΜΑ 4 - Συντήρηση κλιματιστικών μονάδων του κέντρου δεδομένων της ΔΗΔ και Συντήρηση συστήματος αδιάλειπτης τροφοδοσίας UPS EATON 93E - 80KVA του κέντρου δεδομένων της ΔΗΔ
Description: ΤΜΗΜΑ 4 - Συντήρηση κλιματιστικών μονάδων του κέντρου δεδομένων της ΔΗΔ και Συντήρηση συστήματος αδιάλειπτης τροφοδοσίας UPS EATON 93E - 80KVA του κέντρου δεδομένων της ΔΗΔ
Internal identifier: ΤΜΗΜΑ 4
Main classification (cpv): 50324100 System maintenance services
Lot: LOT-0005
Title: ΤΜΗΜΑ 5 - Υπηρεσίες τεχνικής υποστήριξης οπτικοακουστικού εξοπλισμού της Κεντρικής Υπηρεσίας του ΥΠΠΟ
Description: ΤΜΗΜΑ 5 - Υπηρεσίες τεχνικής υποστήριξης οπτικοακουστικού εξοπλισμού της Κεντρικής Υπηρεσίας του ΥΠΠΟ
Internal identifier: ΤΜΗΜΑ 5
Main classification (cpv): 72611000 Technical computer support services
Lot: LOT-0006
Title: ΤΜΗΜΑ 6 - Διασύνδεση του Κέντρου Δεδομένων της ΔΗΔ με οπτική ίνα ταχύτητας 10G για τις ανάγκες καθημερινού off-site backup
Description: ΤΜΗΜΑ 6 - Διασύνδεση του Κέντρου Δεδομένων της ΔΗΔ με οπτική ίνα ταχύτητας 10G για τις ανάγκες καθημερινού off-site backup
Internal identifier: ΤΜΗΜΑ 6
Main classification (cpv): 64227000 Integrated telecommunications services
Description of the options: ΕΝΑ (1) ΕΤΟΣ - ΛΗΞΗ 31/01/2029